Jump to content

Moto Zajednica

Poliranje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F , Honda Transalp 600 V

Koju pastu koristite za poliranje plastika , tj neka pasta koja je i za plasticne delove i metalne ima li neka sto se kaze dva u jedan a da je neko koristio? Sad dok je zima da se malo zanimam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Ja koristim sva tri cepa paste 3m i tri sundjera. Svaka pasta sa svakim sundjerom, to bude profi. A kad poliram motor koji je farban pre dve god samo ultra fina, mislim da je ljubicasti cep i crni najfiniji sundjer. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Takodje i ja poliram sa 3M pastom, vec nakon prvog koraka vidis rezultat. Vodi racuna, plastika je daleko zahtevnija od metala jer se lako iskrivi, pukne, desi se i da je sagoris sa vecim obrtajima (naravno pricam za polirku masinu) . Neka ti neko pokaze ili pogledaj malo na YT. Sve u svemu nije nauka velika i uz malo truda budes 'sam svoj majstor' sto se tice poliranja ne samo za motor, vec i auto, farove, stop svetla itd. Probaj rukom prvo, trljas malo vise ali nemas bojazni da nesto pogresis. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Imas po YouTube dosta klipova o poliranju,al po meni za pocetak nadji neku dual action polirku,izbegni ako mozes rotacione i bez mnogo pritiska i obrtaja. Nije zgoreg da dobro ocistis od voska i proteras i kednu ruku gline pre svega a paste koristis prema ostecenjima. Pored preporucene 3M nije losa ni Menzerna,ako nije crna boja probaj sa onom 3u1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Ja sam letos polirao svoj motor. Na zalost samo polir pastom nisam mogao nista da uradim. Jednostavno nije bila dovoljno abrazivna ili je lak toliko jak da bukvalno nije imalo nikakav efekat. Na kraju sam vodenom smirglom lagano osmirglao sve pa tek posle presao polir pastom. Kako nisam smeo previse da skidam vodenom smirglom i dalje nije savrseno ali je daleko bolje nego sto je bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Jel imate neku preporuku za vosak za rucno nanosenje? Koristio sam K2 dosta dobar efekat, ali kratkotrajan.
Razmisljam da probam sonax ili neko ima preporuku za drugi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Carnauba vosak chemical guys butter wt wax ili kornjaca kao ekonomik varijanta. Solidno se zadrzavaju,cak nisam siguran dal je chemical toliko bolji koliko je skuplji.

 

Jel neko probao keramiku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Danas voskirao auto sa K2 Ultra wax cena 550din. Efekat vrhunski, svaka preporuka.

U pakovanju moze da se uradi 3-4 puta sto je sasvim ok.

Gledao sam Soft 99 Japanski, ali mi bilo mnogo 5500din. Verujem da je odlican, nema sumnje.

Mislim da ovaj sasvim dobro odradi posao.

Sutra kacim slike da vidite rezultat...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R
Ocekuj rezultate vrlo kratkog daha.
Znam, koristio sam ga vec letos. Vidi se posle par pranja u samousluznoj da voda vise ne klizi lako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja