Jump to content

Moto Zajednica

Pantalone do 150e

Recommended Posts

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Potrebna mi je pomoć i savet jer sam i dalje nov u svemu ovome, koje pantalone kupiti (može domaće radnje, može KP varijanta) do 150e da budu best buy. Šta preporučujete?

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Moto pantalone se koriste za vožnju motora: na putovanjima, po gradu, na stazi, po toplom, po hladnom vremenu... Mogu da budu kožne ili platnene, sa lufterima lli bez njih itd. Nema best buy za sve ovo u jednom. Definiši neki raspon upotrebe i polako sužavaj izbor. Pantalone za koje se odlučiš treba da budu kompromis za sve za  šta planiraš da ih koristiš.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Pre svega, ti treba da se odlučiš da li ćeš nove iz radnje ili ćeš polovne, tek kasnije druge podele.

 

Ako ti je OK da kupuješ već nošene, za 150 € uzimaš viši rang ali prihvataš oštećenja koje roba nosi s upotrebom.

 

Ako si već limitiran na 150€, moj predlog ti je da tražiš po oglasima. Vidiš šta ima za 150€ tj 18000 dinara, napraviš jednu tabelu i pišeš šta je plus a šta minus za svaki oglas. Podvučeš crtu i vidiš koji oglas ima najviše pluseve za tvoj stil života.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

I vidis dal zelis letnje pantalone u mesh materijalu ili nesto drugacije, odnosno toplije. Gledaj sta se nudi, jer svasta se nudi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
On 11/30/2020 at 9:38 AM, Niksha said:

Potrebna mi je pomoć i savet jer sam i dalje nov u svemu ovome, koje pantalone kupiti (može domaće radnje, može KP varijanta) do 150e da budu best buy. Šta preporučujete?

Hvala!

Probiker PRX samo sto ja ne znam da li nasi uvoznici ne uvoze ili Louis i sl. imaju neki deal pa samo prodaju kod njih... Nisam video povoljniju koznu opremu od njih - jakne i pantalone se krecu ispod 150e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
On 30.11.2020. at 9:38, Niksha je napisao:

Potrebna mi je pomoć i savet jer sam i dalje nov u svemu ovome, koje pantalone kupiti (može domaće radnje, može KP varijanta) do 150e da budu best buy. Šta preporučujete?

Hvala!

Ja se možda ubacujem ali nekako u svetlu ponude i cena kod nas moram da pomenem i DIY varijante :D 

Pre neki dan sam mislio da ću drugara najstrašnije da ismevam zbog njegove kupovine ali ispalo je da sam i ja odradio isto. Kupio sam prilično ok Modeka jaknu i stao na tome usled manjka keša.

 

Drugar dođe i odvede me u radnju HTZ opreme...pokupuje pantalone koje DIG prodaje za 6000+ dinara, kupi protektore za kolena koji se ubacuju u HTZ pantalone još pride uze čovek čepiće za uši :D 

 

Opremio se komplet za 3500 dinara, pantalone sa Cordura ojačanjima, 65% poliester, 35% pamuk, 270 g/m2 štitnici za kolena i čepići za uši. Kad sam preračunao...otišao sam i isto pazario...evo ih čekaju proleće :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Ja sam uzeo Enter pantalone i deluju mi ok. Nisam stigao da ih isprobam na motoru jer su stigle tek krajem novembra. Za njih sam se odlucio jer mogu da se nose i kao obicne kargo pantalone. Imaju mesta za protektore na kolenima a i cena im je ok. Za 4400din i ne ocekujem previse. Za grad verujem da su vise nego dovoljne. Imaju i model od 8400din sa lufterima ali mi se taj model nije svideo. Takodje postoji mogucnost da se sasiju po meri. Mislim da mere mogu da se proslede i netom a moze se i licno otici do Novog Slankamena pa ti mere uzimaju na licu mesta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Drugar je naručivao tako preko neta i sam sebi merio, pa slao mere. Međutim, napravili su mu tačno po merama koje je poslao, znači jedva je mogao da uđe u njih. Na kraju je taj par pantalona dao bratu, a za sebe uzeo nove sa ovim merama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ne znam kakve su cene u Srbiji, nisam obracao paznju ali ja sam za oko 120 evra u Svedskoj kupio dosta pristojne pantalone

WWW.NIFAMC.SE

Mc-byxa från svenska Jofama. Mycket användbar och användbar instegsmodell.
i za tregere oko 20e dao, imaju kao neku membranu i znam da su mi posle bas jakog pljuska bile suve noge, al ne mislim da ce tako uvek da bude. Leti po vrucinama toplo je u njima ali na granici da bude vrucina, postavu sam namontirao sredinom novembra. Imaju protektore na kolenima i na kukovima kao i luftere. Ja zadovoljan, bolje mi ne trebaju. Smatram da u Srbiji mogu da su nadju sasvim korektne pantalone za 150 evra. Kontaktiraj clana LuckyVladano, ima dobru ponudu pantalana za skroz ok cene.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Hvala svima na odgovorima. Gledao bih nešto za leto sa lufterima, minimalna temp po kojoj sam vozio kraće relacije je +4C i tu već postaje solidno hladno sa letnjim rukavicama. Zimi ne vozim.

Takodje ne pomenuh, polovno ne bih uzimao, kad napisah KP mislio sam na ponudu novih pantalona sa sajta.

U domaćim radnjama nema ništa vredno preporuke?

Takodje, sa Louis-a trenutno nema ljudi koji dovlače stvari u Srb?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 14 sati, Niksha je napisao:

Hvala svima na odgovorima. Gledao bih nešto za leto sa lufterima, minimalna temp po kojoj sam vozio kraće relacije je +4C i tu već postaje solidno hladno sa letnjim rukavicama. Zimi ne vozim.

Takodje ne pomenuh, polovno ne bih uzimao, kad napisah KP mislio sam na ponudu novih pantalona sa sajta.

U domaćim radnjama nema ništa vredno preporuke?

Takodje, sa Louis-a trenutno nema ljudi koji dovlače stvari u Srb?

Što se pantalona tiče...sve što budeš nosio na ispod 10 stepeni će zahtevati dodatnu postavu ili aktivni veš. Probaj u Moto land-u imaju ok cene trenutno mislim da ide na sve cene još -20%.

 

Ja sam uzeo Modeka jaknu za nekih 10k na sniženju plus popust. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Motocikl: KAWASAKI KLE500

Za navedenu cenu uzeo Alpinestars Andes III pantalone i odlicne su, ne pustaju kap vode, veoma su tople i dasak vetra se ne oseca u njima, imaju male luftere na butinama ali nisu dovoljni za toplije vreme.

Realno su za max. 20 stepeni, za temperature preko te ti treba nesto letnje.

Sto upravo ja ovde trazim pa ako neko ima neku preporuku za kvalitetne letnje pantalone, na akciji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 9 minuta, Misauks je napisao:

Za navedenu cenu uzeo Alpinestars Andes III pantalone i odlicne su, ne pustaju kap vode, veoma su tople i dasak vetra se ne oseca u njima, imaju male luftere na butinama ali nisu dovoljni za toplije vreme.

Realno su za max. 20 stepeni, za temperature preko te ti treba nesto letnje.

Sto upravo ja ovde trazim pa ako neko ima neku preporuku za kvalitetne letnje pantalone, na akciji...

Hehehh pre Božića uzeh Modekine mesh pantalone za 10900 u Motolandu. Inače su 9900 ali diskriminišu nas koji nosimo 5XL brojeve pa su 1000 din skuplje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Ugrinovci
  • Motocikl: KAWASAKI KLE500
pre 1 minut, mick je napisao:

Hehehh pre Božića uzeh Modekine mesh pantalone za 10900 u Motolandu. Inače su 9900 ali diskriminišu nas koji nosimo 5XL brojeve pa su 1000 din skuplje.

Glupo je da pitam da li si ih isprobao, malo je hladno za njih trenutno :lol2:

Znas li nekoga ko ih je testirao, kako su se pokazale? Disu li dovoljno na vrucinama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, Misauks je napisao:

Glupo je da pitam da li si ih isprobao, malo je hladno za njih trenutno :lol2:

Znas li nekoga ko ih je testirao, kako su se pokazale? Disu li dovoljno na vrucinama?

Sasvim su dobre za leto, imam mesh jaknu pa znam kako je blaženstvo u pitanj :D . Na svakoj nogavici je meš mrežica nekih 30 cm dužine, kolena sa štitnicima i elastičnim delom za savijanje noge. Sasvim pristojne i za tu cenu veoma kvalitetne. Inače Modekina jakna je odradila savršeno prvu sezonu...zato sam i pantalone uzeo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja