Jump to content

Moto Zajednica

Peticija za decu!

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Stigao mi je na mail poziv za ovu peticiju, nikada ni jednu nisam potpisao sa vise zelje da uspe, pa vas molim da uradite isto.

 

Ukratko, pozivaju se gradovi (u ovom slucaju Beograd) da novac, namenjen proslavi Nove godine, odnosno isplati vec dobro nafatiranih estradnih umetnika, proslede za lecenje dece. 

 

 

TRA%25C5%25BDIMO_RE%25C5%25A0ENJE_ZA_ZAGA%25C4%2590ENJE_%25E2%2580%2593_kopija_%25E2%2580%2593_kopija_(1).png?1605815054&key=2dd7c7e88b821dcf4523987002d4a0e7f3884e989eb508af8daa729338a24953

PETICIJE.KRENI-PROMENI.ORG
Našim naizgled malim drugarima, a u stvari velikim i neustrašivim borcima koji se sada nalaze u bolničkim posteljama i biju najvažniju bitku u svom životu potrebna je...

Voleo bih da me debeli bezosecajni likovi na vlasti iznenade i urade makar jednu dobru stvar na hiljadu losih.

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ne uspeva mi. Mozda zbog lokacije? :(

Pokusam ujutru ponovo. 

Podrzavam 100%!

Iako sam muzicar (sad vec bivsi) smatrelam da je zdravlje prioritet. 

Muzicari i ugostitelji su najpogodjeniji ovom situacijom... Materijalno. Ali su zdravlje dece i sreca na pvom mestu! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Slazem se da su muzičari i ugostitelji jako pogođeni.

 

Medjutim, Beograd (a i drugi gradovi) nikada nije za Novu godinu promovisao nekog u usponu, već je to mesto na bini rezervisano za one najveće "zvezde". A kako da objasnim da za te ne osećam neku empatiju. Dovoljno su zaradili i ako nemaju i fale im i ove pare, neka izvinu malo.

 

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Ova nasa drzava to smo u stvari mi njeni gradjani a sve ostalo je nase angazovanje. A zli su tu kad dobri cute.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ne znam Bruno sta bih ti rekao, da li je mnogo zlih i samozivih ili sta je vec problem, ali  definitivno da imamo problem..

Znam samo da imam odvratan osecaj dok slusam o ekonomoskom evropskom tigru i milijadama eura, dok je sve vise i vise dece na cekanju za lecenje. Ono sto me posebno porazi, je sto vidim da ima i dece koja cekaju zbog par hiljada eura, mesecima, a izlecenje sa tim parama je skoro zagarantovano. 

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Koliko je uopste potrebno glasova za peticiju da bi je predstvanici vlasti uvazili? Trenutno je prikupljeno preko 40.000 potpisa.

 

(U ustavu pise da je za promenu zakona inicijativom dovoljno 30.000 , a za referendum 100.000 glasova biraca - za peticije nisam nasao podatak)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Koliko je uopste potrebno glasova za peticiju da bi je predstvanici vlasti uvazili? Trenutno je prikupljeno preko 40.000 potpisa.
 
(U ustavu pise da je za promenu zakona inicijativom dovoljno 30.000 , a za referendum 100.000 glasova biraca - za peticije nisam nasao podatak)
 
Nisam ni ja, ali pretpostavljam da pokretači peticije znaju ili vide da broj potpisa stalno raste, pa čekaju da uspori, a ujedno i tolikim brojem daju ozbiljan legimitet peticiji ( kao da sam dečji život nije dovoljan).

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Da, deciji zivot je najvazniji i to se podrazumeva kod svakog gradjanina zdravog razuma!

 

Nemam obicaj da ucestvujem u peticijama (ovde jesam zbog dece) pa me je zainteresovala sama institucija peticije, izmedju ostalog  i zbog toga sto su mnogo puta pokretane i od strane motociklista.

 

Saznao sam da je nekada postojao poseban zakon o peticijama koji je ukinut. Danas je od tog zakona ostao samo jedan clan u Ustavu Srbije gde se kaze da "narod ima pravo na peticiju" i to je sve. Ne pise ni koliko potpisa treba, ni vremenski okvir za izvrsenje, ni ko je nadlezan, bas nista, sto znaci samo jedno - da svaki serif na vlasti moze da istu ne uvazi zbog milion razloga koji nisu definisani.

 

Citam da i ako postoji peticija definisana na nivou grada Beograda, to bi trebalo da bude otprilike 10% od ukupnog broja stanovnika, znaci oko 160.000 potpisa sto je apsurdno, jer kao sto sam rekao, za inicijativu je dovoljno do 30.000 potpisa a to bi trebalo da je "jaca" institucija od peticije.

 

U svakom slucaju nadam se da ce ovo uspeti.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Podrzavam peticiju i dodao bih.

Iako sam otisao iz Uzica 2001-e, retko, ali uvek sa osmehom idem tamo...

 

Ovoga puta, koliko god “naopaki” i ku**eviti bili, dali smo primer:

 

 

128118529_10159156734209740_6837696821083387971_o.jpg&key=7ce6fb43d39b05e03ebff40eac958a44731dd1422e563ecccf9542985135a73f

WWW.UZICEOGLASNATABLA.COM
Na sednici Gradskog veća doneta je odluka da grad Užice za predstojeće novogodišnje praznike neće organizovati proslave, koncerte, vatromet. Za kićenje grada biće utrošeno 1,2 miliona dinara, kao i prethodne godine, dok će sredstava namenjena za dodatno kićenje biti preusmerena za lečenje bolesne dece. Prema rečima gradonačelnice dr Jelene Raković Radivojević sredstva...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Potpisao kad je bilo 30.000, vidim da se u međuvremenu lepo proširila ideja. Definitivno, ništa bez građanskog aktivizma koji će vršiti konstantan pritisak na ovaj politički š...m.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja