Jump to content

Moto Zajednica

pomocna sedista za pezo 308 sw

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Pa nagledao sam se vozila gde su tehnicki pregledi, rekli da kocnice nisu sjajne i pustile vozilo da prodje tehnicki, a ono..... 

Za oguljena vrata i slicna sitna limarijska ostecenja su u pocetku vracali, a sad vec zavisi od tehnickog do tehnickog. Mnogo je tu stvari koje mogu da se tumace ovako ili onako i tu dolazi do problema.

Aj sad jedno pitanje, ako ti dodje auto na pregledu kod AMS i  oni napisu sledece:

Mesta za sedenje: 7

Napomena:
Vozilo poseduje 7 mesta za sedenje, u trenutku pregleda, vozilo ima 5 mesta za sedenje.

Da li vozilo prolazi pregled ili ne? Sutradan, tehnicki pregled ce po ovom dokumentu utvrdjivati ispravnost vozila, jer je jednom utvrdjena ispravnost od strane AMS referenca za naredna ispitivanja, zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 36 minuta, ProMaster je napisao:

Da je drugacije, nama bi ovde sva ova kola u kojima u COC-u pise 7 mesta, dolazila sa 7 sedista, tj. vlasnici bi ih tako prodavali.

Nova ili polovna vozila? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 3 minuta, bdada je napisao:

Nova ili polovna vozila? 

Polovna, pricam o vozilima koje je neko vozio preko, radio tehnicke, a onda prodao ovde...
Garantujem da 2%, 307 i 308 koje su uvezene, nemaju 3 red sedista, iz razloga sto je to neko skinuo i ostavio u nekoj supi, nikada nije montirao na vozilo i niko mu to nije trazio..

Novija vozila kod Peugeot-a sa 7 sedista su samo 5008 i Traveller.

5008 ima taj red sedista sakriven u pod gepeka, tako da nije neka glavobolja.
Traveller ima modularna sedista, koja mogu sva da se poizbacuju napolju ili da se sloze kako je volja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Mi smo vecni narod :D kod nas se trazi svaka sitnica kad je u pitanju kazna, ali zato svako ima nekog pobratima, kuma, druga, ujaka, strica... koji ima tehnicki pregled, pa tako ja na primer ne moram nekad ni da odem na tehnicki, samo mi jave kolko da donesem para i dodjem po nalepnicu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Prvo da odgovorim @raps ako ti ne smeta dezen odgovaraju od Xsara Picasso zadnja (dva srednja da nemaju culu za pojas) a samim tim @ProMasterda li mozes sa Picassom doci na teh. bez drugog reda sedista? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
17 minutes ago, bdada said:

Prvo da odgovorim @raps ako ti ne smeta dezen odgovaraju od Xsara Picasso zadnja (dva srednja da nemaju culu za pojas) a samim tim @ProMasterda li mozes sa Picassom doci na teh. bez drugog reda sedista? 

Ja mislim da ne moze, jer su to glavna sedista a ne pomocna. Na primer, moras da dovezes auto sa sva 4 tocka na tehnicki, rezervni tocak ne moras da imas (kad sam imao auto na plin, rezervni tocak je bio u garazi stalno) i uvek tehnicki bez problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ne znam, nisam probao.. :)

Ali opet, pricamo o pomoćnim sedistima, u gepeku.

Shvatam na šta ciljaš, sedišta su sedišta...


Sent from my Mate20Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Rezervni tocak spada u obaveznu opremu i moras da ga imas, imao toro bocu ili ne, nego koja je razlika izmedju "pomocnih" i glavnih sedista (obrati paznju sta sam napisao iznad)? 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

E mnogo ovde ima nekih izmotavanja bespotrebnih u nasoj zemlji.

 

Ako je auto prodat sa 7 sedista, ja mogu da u svom autu imam koliko ja hocu sedista, ali ne preko 7, kraj price, ne moze me naterati niko da moram da vozim sva sedista. Ni na tehnicki ni ovako. Ali ako je auto registrovan za 5 sedista, a ja imam 7, e to je problem, ako auto fabricki nije predvidjen za 7 sedista, onda nemas pojaseve za ta 2 sedista,nema gde da se osiguraju putnici. Tu je problem.

 

Sve ostalo je semantika :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

CMV AMSS (ili bilo koja druga laboratorija) prilikom pregleda mora da fotografiše sva sedišta i pojaseve u vozilu ali bez obzira na to tehnički pregled nema uvid u dokumentaciju laboratorije, ima samo pristup potvrdama koje je izdala ABS i ako tu piše 7 sedišta oni nemaju nikakav izbor ako hoće da rade svoj posao kako treba ne rizikujući kazne i gubitak licence. 

@bdada ispravi me ako grešim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Meni samo krivo sto niko ne vidi veliku sliku. I ovi sto rade "po zakonu" nagovaraju ljude da stsve bilo koja sedista u gepek, samo radi slikanja :D tuga gde mi zivimo.

 

Tako da svi rade u "bezakonju" sano gledaju kako za nebitne stvari da uzmu neki dinar.

 

kao sto su nekima na motorima skidali auapuhe, kofere, povisene vizire, crash barove......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Evo iz zakona :)

 

 

Na saobraćajnim dozvolama je upisan podatak o broju mesta za sedenje uključujući i  mesto vozača. Ovaj termin nema isto značenje kao i sedište. U čemu je razlika?

Zakon o bezbednosti saobraćaja sadrži definiciju koja opisno kaže šta je to mesto za sedenje:

“ Mesto za sedenje je sedište ili prostor bez sedišta sa dostupnim elementima za montažu sedišta ili prostor bez sedišta sa dostupnim priključcima sigurnosnih pojaseva, pri čemu se dostupnim elementima za montažu sedišta i priključcima sigurnosnih pojaseva smatraju oni elementi i priključci koji nisu mehanički onesposobljeni.“Dakle sedište samo po sebi je mnogo uži pojam od pojma mesto za sedenje.

Npr. vozač u svom vozilu može imati 7 mesta za sedenje, ali može izvaditi dva sedišta ako mu je potreban veći prtljažni prostor. Sama ova činjenica ne menja podatak da je automobil proizveden sa 7 mesta za sedenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Darko Floyd tako je ali se ranije desavalo ono sto je @ProMasterspomenuo da u uverenje upisu "u trenutku pregleda..." sto ne znaci da tako moze proci teh. bilo je u napomenama "ostecena zadnja desna svetlosna grupa... Sada toga nema vise, cvrsta ruka ABS-a sve resava :)

pre 11 minuta, Markone88 je napisao:

kraj price, ne moze me naterati niko da moram da vozim sva sedista. Ni na tehnicki

Ovde nisi u pravu, tj ne pitas se ti nista, ni ti ni bilo ko drugi. 

Ovo o cemu pricamo, Stefan je odgovorio, nisu pomocna sedista, to su sedista , nema pomocnih i glavnih, tako je proizveden, u trenutku bilo kaskvog zvanicnog pregleda ili ispitivanja mora biti u izvornom stanju, na pecanje mo's kako o"s. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
Just now, bdada said:

u trenutku bilo kaskvog zvanicnog pregleda ili ispitivanja mora biti u izvornom stanju

Ovde ti nisi u pravu :) barem ne u Srbiji, a pogotovo u BG, gde kao sto rekoh, ponekad ne moras ni da im odvezes auto, kaze: "imam sliku od prosle godine,dodji sutra po nalepnicu i da platis"

Hahahahahah

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

To je dobro ako imaju sliku, neki imaju jos samo pecat od prosle godine, znaju od prilike ID broj i samo tras. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

@Markone88 veruj mi neće tako večno biti. Procena je da od trenutno aktivnih preko 1300 teh. pregleda do 2022god, neće ostati ni polovina u ovom obliku kako sada posluju. 

Njihova mesta će zauzeti oni koji se neće igrati sa licencom a ni sa reputacijom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Da ne odugovlacimo, ono sto sam hteo da kazem je sledece:

 

Ako se dobije potvrda na kojoj pise da je prilikom pregleda bilo 5 mesta za sedenje, a po COC-u je 7 i neko je pustio to vozilo, ne vidim problem zasto ga tehnicki ne bi pustio, jer se tog trenutka, vozilo smatralo ispravnim, tako kako jeste. A kada to isto vozilo za godinu dana, dodje na tehnicki, koliko znam (ispravi me ako gresim), podatke za njega VIN, broj motora i ostalo, proveravas na osnovu AMS potvrde i njihovu relevantnost tumacis kroz nju, zar ne?

Na njoj izmedju ostalog stoji da i to sto nema jos 2 mesta, se ne smatra za tehnicku neispravnost, u protivnom ne bi dobilo potvrdu.

 

 

P.S.

 

Jedva čekam da to sa teh. pregledima bude tako, kako Darko kaže.. Ali ne zbog ovih sitnih stvari, već zbog mnogo bitnijih.

 

Da me ne zaslepljuju razni "tjuneri" svojim xenonima sa Alija.

 

Da se vrši stroža kontrola kocionog sistema.

 

Da se kontroliše i dotrajalost pneumatika.

 

...

 

Na dobrom je sve to putu, samo neke stvari ne možeš uvek prepisivati iz nemačke "sveske", nekad moraš da uključiš i sam mozak. .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Ne postoje AMS potvrde, CMV AMSS je samo jedna od ovlašćenih laboratorija.

Potvrdu izdaje agencija za bezbednost saobraćaja na osnovu izveštaja laboratorije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Ne postoje AMS potvrde, CMV AMSS je samo jedna od ovlašćenih laboratorija.

Potvrdu izdaje agencija za bezbednost saobraćaja na osnovu izveštaja laboratorije

Ok, po navici sam se uhvatio AMS, ali shvataš o čemu pričam. ..

 

Koliko ja znam, nijedno vozilo, tehnički neispravno, ne može da dobije potvrdu, a ovde potvrda postoji..

 

Evo primera...ad19955bc6fd045eb9fbe66ec94c2a88.jpg&key=768326aca63576452767216a4c4248fac48eaaa10c16204e508596671d56eacb

 

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Uverenje ces dobiti i ako nemas sijalicu u faru, fizicki da fali, dok tehnicki neces proci, prvima je bitno da je far homologovan a drugima intezitet i usmerenost. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Uverenje ces dobiti i ako nemas sijalicu u faru, fizicki da fali, dok tehnicki neces proci, prvima je bitno da je far homologovan a drugima intezitet i usmerenost. 
Ok, jasno, nisam znao za to..

A da li bi ovu potvrdu, mogao da dobiješ da ti fale pojasevi za 3. Red sedišta ?

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja