Jump to content

Moto Zajednica

pomocna sedista za pezo 308 sw

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

da pitam i ovde, ima li neko (ili zna nekog) ko prodaje pomocna sedista za 308sw (treci red, 6. i 7. sediste, ona iz gepeka :)), za neku normalnu cifru? Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Ima i takva izvedba 308-ice :) slazem se da je malo skuceno i sve ostalo, ali tako ga napravise u fabrici... 

Inace, ovako izgledaju:

 

IMG_20201125_122315.thumb.jpg.4acca40e4197947a59ac001c4556c6a1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, Nele11 said:

I ako nadjes cena je paprena,znam kada je drugar uzimao za 307sw.Cak neki iznajmljuju samo zbog tehnickog 

Zasto zbig tehnickog?

 

Ako ti je auto registrovan za maksimum 7 sedista, ja nisam u obavezi da ih nosim u kolima bilo kada. Mogu ako zelim da skinem i drugi red i vozim samo sa prednja 2 sedista.

 

Problem se javlja ako je auto registrovan za 2, a ti imas 4 sedista, ili ako je registrvoan za 5 a ti imas 7.

 

Uglavnom, ne moze te niko naterati da se svuda vozis sa sedistima u gepeku, jer onda nemas prostora u gepeku :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Aj javljam dal treba, uskoro idem na regu.

 

Doduse, kao i sve kod nas, uvek ima neko ko ce da ti regustruje neregularno vozilo :D sta bismo inace mi na 2 tocka radili da nije tako :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

@Markone88  Prošle godine nije mogao da  ga registruje kada se uveo novi zakon zato što se u saob. Vodi da ima 7 sedišta. Doduše prošle godine svi na tehničkom su bas bili rigorozni, verujem da je ove godine drugačije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Na tehnickom moras da ih imas pa moras. Ima po bg-u (na potezu mirijevo-zvezdara) lik koji iznajmljuje sedista za tehnicki tako da to i nije neki problem. Veci je, i neresiv, problem naci ta sedista za kupovinu. Na oglasima se uglavnom prodaje po jedno sediste za najmanje 100 ojra. A to mi nije bas primamljivo... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Evo ja znam 2 tehnicka koji registuju bez da gledaju gde je treci red sedista :)

 

ja da imam ta sedista, ja bih ista prodao, jer mi treba veliki gepek.

 

da li neko zna koje je procedura da se uradiuradi reatest i da se promeni u saobracajnoj sa 7 na 5. Ja bih to uradio, mada mozda nije pametno, mozds buduci kupce vole da imaju opciju da ima vise sedista... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 3 sati, Markone88 je napisao:

Zasto zbig tehnickog?

 

Ako ti je auto registrovan za maksimum 7 sedista, ja nisam u obavezi da ih nosim u kolima bilo kada. Mogu ako zelim da skinem i drugi red i vozim samo sa prednja 2 sedista.

 

Problem se javlja ako je auto registrovan za 2, a ti imas 4 sedista, ili ako je registrvoan za 5 a ti imas 7.

 

Uglavnom, ne moze te niko naterati da se svuda vozis sa sedistima u gepeku, jer onda nemas prostora u gepeku :)

Na tehnickom ih moras imati jer je to provera tehnicke ispravnosti vozila, pricvrscenost, funkcijonalnost sigurnosnih pojaseva... + slika se vozilo sa sve cetiri strane a 308 SW nema mogucnost preklapanja kao npr Opel Zafira pa da kazes kontroli "tu su, preklopljena"

Kada prodje teh. mozes i volan skinuti. :D

Za atest klasika, saglasnost proizvodjaca, zacepiti rupe gde se fiksiraju i platiti :)

Radili smo jednog za Taxi prepravio covek. 

 

Moje licno misljenje da su cista glupost, tesko se ulazi, u gepeku ostaje mesta za neseser, mala su pa uglavnom deca stanu a u slucaju udesa ostaju zarobljeni... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 minute ago, bdada said:

Na tehnickom ih moras imati jer je to provera tehnicke ispravnosti vozila, pricvrscenost, funkcijonalnost sigurnosnih pojaseva... + slika se vozilo sa sve cetiri strane a 308 SW nema mogucnost preklapanja kao npr Opel Zafira pa da kazes kontroli "tu su, preklopljena"

Kada prodje teh. mozes i volan skinuti. :D

Za atest klasika, saglasnost proizvodjaca, zacepiti rupe gde se fiksiraju i platiti :)

Radili smo jednog za Taxi prepravio covek. 

 

Moje licno misljenje da su cista glupost, tesko se ulazi, u gepeku ostaje mesta za neseser, mala su pa uglavnom deca stanu a u slucaju udesa ostaju zarobljeni... 

Pa ja cu da odradim reatest bas zato sto su ta sedista glupost, koga ti da stavis pozadi da se smesti ko covek? Samo dete od 2-4 godine. Papir od poizvodjaca je 4-5-6 soma dinara, onda se ide na vanredni tehnicki cini mi se, i promenis saobracajnu. Mislim da sve zajendo izadje oko 8-12 soma dinara.

 

Sad sam uspeo da registrujem, u tehnickom kod poznanika jednog. Ali trajno resenje je reatest. Kad saznam, javicu ovde kako tacno ide i koliko kosta, mozda nekoga zanima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Pa rece ti

1. Saglasnost (ne znam tacnu cifru, nije preko 10000)

2. Ispitivanje 12500 din. 

3. Vanredni tehnicki (ako se radi 30 dana pre isteka isti se koristi i za produzenje reg.) 

4. Saobracajna 1600 din. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, bdada said:

Pa rece ti

1. Saglasnost (ne znam tacnu cifru, nije preko 10000)

2. Ispitivanje 12500 din. 

3. Vanredni tehnicki (ako se radi 30 dana pre isteka isti se koristi i za produzenje reg.) 

4. Saobracajna 1600 din. 

Skupa je to cifra, ako ne moze jeftinije, ne verujen da bih se ja bakcao sa time.

 

Inace, cale vozi Mazdu 5 2011, 7 sedista, registrovali smo je u henexu, niko nije otvorio gepek da vidi treci red sedista. Slikali samo jednom spolja auto i to je to. To je bilo u maju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Svako radi drugacije, kako, nemam pojma, mi slikamo min. 5 slika (sve 4 strane + km) i ako su stakla fabricki zatamnjena slikamo i V (rimski 5) kao dokaz i rezolucija slike ne sme biti manja od xx mp (ne znam tacno, podeseno odma)... naravno sve ovo nije svojevoljno. :neznam:

Mazda ima tamna zadnja stakla? Tu mozes izvaditi i drugi red. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1682 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Obojca ste u pravu.. :)

Tehnicki pregledi po BG-u imaju vecu toleranciju, nego oni u ostatku Srbije. Tako da sto se tice treceg reda, dovoljno je da kazes da su to pomocna sedista i da ti stoje u vikendici na Vlasinskom jezeru.

Takodje, mnogi tehnicki pregledi ne zele da registruju takva vozila, jer se plase kontrola.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Opet nas Bg sputava na evropskom putu :lol3:

 

pre 11 minuta, ProMaster je napisao:

Takodje, mnogi tehnicki pregledi ne zele da registruju takva vozila, jer se plase kontrola.

Hoces reci rade po zakonu :P 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1682 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Zato sto je sustina da se neko kazni, a ne da se radi na preventivi..
Ista stvar i sto policija ceka iza grma na pravcu, a ne tamo gde su crne tacke.
Sto se tice zakona, pred zakonom je ispravan ovakav auto, zasto?

U vozilu koje je registrovano za 7 osoba, nalaze se 5 sedista, ALI, 7 pojaseva, ne 9 ili 10, nego 7, sto je maksimalni dozvoljeni broj putnika. Sam proizvodjac, ta sedista definise kao pomocna, nigde ne pise da su obavezna da uvek budu u vozilu.

Kada se uradi prepravka, onda je jedna od najbinijih stavni uklanjanje pojaseva, tako da u sustini problema nema, samo se neko trudi da sebi obezbedi platu kroz sikaniranje tehnickih pregleda i naroda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Baš i nije tako. Što se tehničkih pregleda tiče sve ovo sada i jeste preventiva i uvođenje u sistem koji će biti u primeni od sredine sledeće godine. 

Vozilo na tehničkom mora biti onakvo kakvo je izašlo iz fabrike TJ. predato kupcu a zadnji red sedišta se svakako ne predaje kupcu u kesi već montiran na vozilo, prema tome jasno je šta tehnički mora uraditi po zakonu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1682 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

U evropskim zemljama jeste, ovako kako sam napisao.
Nisi obavezan da posedujes pomocni zadnji red sedista montiran na vozilu.
Da je drugacije, nama bi ovde sva ova kola u kojima u COC-u pise 7 mesta, dolazila sa 7 sedista, tj. vlasnici bi ih tako prodavali.

Da se razumemo, mnoge uvedene novine su odlicne, sa stanovista bezbednosti i kvaliteta voznog parka, ali isto tako ima i mesta za promene i popravku. Nije normalno da tehnicki pusti auto sa losim kocnica uz napomenu, a za napuklu stop lampu ili oguljena vrata vrati vozilo kao tehnicki neispravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

@ProMaster u kom pravilniku piše da se vozilo sa neispravnim kočionim sistemom pušta, nisam to baš ispratio. 

 

Isto tako ni za oguljena vrate nigde ne piše :) . Kao i za sve ostalo u zemljici Srbiji problem je u tome što svi misle da treba da tumače zakon, pravilnike ... umesto da ih samo pročitaju i primene ono što piše. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja