Jump to content

Moto Zajednica

Scorpion ili Agv

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Izbi sebi iz glave da je to skuter pa JET ide uz to.

 

Evo da ti kažem nešto.

 

Pre deset i više godina postavim isto tako temu kao i ti. Kažu meni ljudi ovde, kupi integralnu i ne gledaj grafiku i te gluposti. Tako i uradim. Vozio sam skuter od 50cc. Prođe nedelju dana, zapletem se prednjim točkom, sa ne više od 30kmh. Opalim bradom direktno u asfalt. Nisam ni skontao šta se desilo. Integralna me je skroz zaštitila.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Motocikl: Honda S-Wing 125

Kada sam kupio skuter, bio sam ubedjen da cu kupiti integralnu kacigu, zbog bezbednosti, pocnem da vozim u avgustu (nosim polovnu kacigu koju sam dobio na poklon, ne vozim bez kacige) i 99% vozaca skutera vidim sa jet kacigom na glavi. Znam da cesto vecina nije u pravu, ali eto, pomutili su mi razmisljanje. Da li bi mi mozda flip up bila dobra opcija, s obzirom da nosim naocare za vid? Koliko su one pouzdane?

Veliko hvala svakako!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
Pre 4 sati, IM93 je napisao:

Kada sam kupio skuter, bio sam ubedjen da cu kupiti integralnu kacigu, zbog bezbednosti, pocnem da vozim u avgustu (nosim polovnu kacigu koju sam dobio na poklon, ne vozim bez kacige) i 99% vozaca skutera vidim sa jet kacigom na glavi. Znam da cesto vecina nije u pravu, ali eto, pomutili su mi razmisljanje. Da li bi mi mozda flip up bila dobra opcija, s obzirom da nosim naocare za vid? Koliko su one pouzdane?

Veliko hvala svakako!

Ja isto nosim naocare, probao sam full i flipup, lakse je za naocare sa flip kacigom, bar meni, cak ne moram ni da skidam naocare da bi stavio/skinuo kacigu. Jedino nisam uspeo da resim magljenje naocara

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
10 hours ago, IM93 said:

Kada sam kupio skuter, bio sam ubedjen da cu kupiti integralnu kacigu, zbog bezbednosti, pocnem da vozim u avgustu (nosim polovnu kacigu koju sam dobio na poklon, ne vozim bez kacige) i 99% vozaca skutera vidim sa jet kacigom na glavi. Znam da cesto vecina nije u pravu, ali eto, pomutili su mi razmisljanje. Da li bi mi mozda flip up bila dobra opcija, s obzirom da nosim naocare za vid? Koliko su one pouzdane?

Veliko hvala svakako!

Ako nemas disciplinu zaobidji flip,ja licno je koristim, ali onog momenta kad treba da krenem iz mesta tog momenta zatvaram flip.Ako je vruce otvorim vizir, problem sa flipom je sto ces vrlo brzo poceti da vozis sa otvorenim a onda....dzabe ste krecili

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ja nosim jet po gradu, nema sanse da se kuvam u full face. Dobro nas grad nije isti kao bg al opet. Svestan sam rizika, al rizik je na motoru velik svakako, ma koju kacigu nosili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ја увек препоручујем кациге овог типа:

 

Произвођач није битан. Оно што јесте, је заштита за браду. Има велико видно поље, скоро као и џет, проветрена је, а пружа више заштите. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Nakon pada od pre 8 godina, nikad vise nijednu kacigu osim full face.

Moja preporuka Nolan N87, naocare bez problema nosim, kaciga ima integrisane tamne naocare koje takodje mogu da se spuste i kad se nose dioptrijske.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Motocikl: Honda S-Wing 125

Kupljena Scorpion exo city solid. Da komentarisem kakva je, ne vredi, pocetnik sam. Nadam se da ce mi na glavi sluziti samo kao “ukras”. Hvala svima na savetima! 
Sto se mene tice moze lock.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja