Jump to content

Moto Zajednica

V-strom 650 štuca i gasi se

Recommended Posts

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Busovača
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Pozdrav, 

novi sam na forumu zato se unaprijed izvinjavam na eventualnim greskama i krsenju pravila foruma

 

Vozim Suzuki v strom 650, godiste 2006. Presao je oko 35000 i odnedavno imam sljedece probleme:
Ispocetka je pocelo da se desava samo ponekad to da kada vozim normalno i pustim gas da usporim kada hocu ponovo gas on zastuca i nece odmah da primi gas.

To se desavalo sve cesce i cesce i sve je bilo izrazenije, prije par dana nakon kratke pauze uzeo sam opet da se provozam i sada se vec 2 puta ugasio u 5km voznje,

ugasi se tako sto pustim gas, i pritisnem kvacilo kada hocu stati on se ugasi, upali normalno.

Promijenio sam filter goriva onaj donji, testirao pumpu (kontakt 3 puta na prazno i izbaci cca 350ml goriva), tako da mislim da je sa pumpom i filterima sve uredu.

 

Odvezao sam krug i opet se isto desava i sada se ugasio i tesko je upalio, onda poslije opet pali normalno, ide neko vrijeme pa opet zastuca.

Da li ima neko ideju sta bi moglo da se provjeri, mijenjane su i svjecice nedavno kao i filter zraka, vracane stare svjecice i svaki put isto. 

Bilo kakva ideja je dobro dosla. 

Hvala unaprijed.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Busovača
  • Motocikl: BMW R1200 GS
pre 48 minuta, Krmco je napisao:

Proveri negde na net-u koji su simptomi TPS senzora,

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Po dijagnostici je ok, kako vidim po internetu slicni su simptomi, sada nisam siguran...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Busovača
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Ova na prednjem cilindru je ok, vidio sam kako je otvora i zatvara i cista je, zadnju nisam vidio ali pogledat cu i to dok je sve rasklopljeno. Da, desi se da kada vozim nebitno kojom brzinom, pustim gas pritisnem kvacilo on se ugasi, ili jednostavno nece da primi gas ponovo, obicno kada hoces da usporis, ili prebacis u manju brzinu. nije se prije desavalo da se gasi, to je u zadnje vrijeme pocelo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Busovača
  • Motocikl: BMW R1200 GS
Pre 4 sati, Due je napisao:

Svakako ih očisti. Neće naškoditi. Mogu biti na izgled čiste, a opet da ne rade lepo.:takoje:

Cime da ih ocistim, jer sta god naspricam otici ce dole, hoce li naskoditi cemu i ima li neki poseban sprej za to ili nesto? Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Imaš da kupiš sredstvo za čišćenje karburatora u spreju. Prskaš na neku finu krpicu i pažljivo obrišeš klapne i ležišta na kojima zatvaraju. Ne brini, ta sredstva su jako isparljiva i neće se ništa desiti.

A možeš taj postupak obaviti i prostim nitro razređivačem.:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Busovača
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Pozdrav svima, mislim da je red da javim promjene, malo sam se zabavio oko ovih TPS senzora, ima ih 2 komada, jedan je okrenut prema gore a drugi naget prema nazad, pomjerao sam ih malo, odnosno ovaj drugi i sada se motor ne gasi i dosta manje stuca ali opet ponekad se to desi, ovaj prvi senzor sto je okrenut prema gore kao da nema neku funkciju, cak i kada ga iskljucim dok motor radi nista se ne desava osim sto u dealer modu izbaci gresku 29.

Zasad cu ostaviti ovako dok ne budem mogao doci do nekog strucnog, ako imate nekog u Bosni za preporuciti, u krugu 100km od Busovace nije mi daleko.

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Busovača
  • Motocikl: BMW R1200 GS
Upravo sada, ThePainkiller je napisao:

TPS senzor se ne pomera napamet... 

pa nije napamet, ima ona crtica u dealer modu, treba da bude na sredini kada je u leru ili kada je ugasen motor, a da negdje od 1500-2000rpm, to sam isto negdje procitao, obzirom da nisam strucan a nemam nikog strucnog u blizini oslanjam se na podatke s interneta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pa jeste napamet, kad nemaš prikačen laptop i dijagnostiku da očitavaš vrednosti dok motor radi... ;) 

 

To što motor štuca i gasi se jasno govori da je tu nešto drugo u problemu. Samo pomeranje i čačkanje senzora neće dati rezultate (može samo više štete da napravi). Nađi nekog krštenog majstora i neka ti pregleda sve komplet po redu kako sam ti gore napisao... Jedino tako ćeš potpuno i ispravno rešiti problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Busovača
  • Motocikl: BMW R1200 GS
pre 4 minuta, ThePainkiller je napisao:

Pa jeste napamet, kad nemaš prikačen laptop i dijagnostiku da očitavaš vrednosti dok motor radi... ;) 

 

To što motor štuca i gasi se jasno govori da je tu nešto drugo u problemu. Samo pomeranje i čačkanje senzora neće dati rezultate (može samo više štete da napravi). Nađi nekog krštenog majstora i neka ti pregleda sve komplet po redu kako sam ti gore napisao... Jedino tako ćeš potpuno i ispravno rešiti problem.

Ma tako je najbolje, necu vise nista ni da diram ja. Hvala i svako dobro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja