Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem auto

Recommended Posts

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Kupujem auto za sebe, ako neko ima da ponudi samo izvolite.

 

Cena koju bih platio je oko 5000evra 

 

Mora da ima 4 vrata. Da nije preko 2000cc, i da je u vlasnistvu bar 2-3 godine, kola i uvoza bih preskocio.

 

Mogu da ponudim i motor u zamenu (suzuki bandit, eno ga u prodajem sekciji) i doplatu, u tom slucaju bi mogao da dodje u obzir i skuplji auto.

 

Ponude moze ovde, moze na viber 0629211582 Marko

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Lancia Delta 1.8 turbo benzin automatik ?

 

Znam da je malo vrvtn da ti se tako nesto dopadne, ali sta kosta da ponudim...

 

a2d6441e24ee-800x600.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Lancia Delta 1.8 turbo, 2010. godište, Hečbek, Benzin 1742 cm3, vozilo prešlo 105000 km, Novi Sad. Putnička vozila - Polovni Automobili

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Ne bih da se mešam u Markov izbor, inteligentan je on momak, ali meni se ova Lancia nenormalno sviđa! Ja bih je kupio bez razmišljanja, na neviđeno! A nisam fan ni jednog brenda, imao sam dvadesetak automobila, sve različiti. Lanciu nisam nikad. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Delta, Giulieta i Bravo, 3 auta na istoj platformi. Sva tri vozio i veoma mi se dopadaju. Delta je uvek bila dizajnerski prefinjenija u odnosu na ostala dva.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Vrlo rado, ali dok se motor ne proda, na tu stranu ne idem. Vise trosi, skuplja rega, skuplje odrzavanje. Sve to moze, kad ode motor, za sad, mora nesto ekonomicnije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

I ja sam zaljubljen u Lanciu i da gledao sam je da je uzmem kad sam kupovao kola, ali mi je bila van budžeta. Udobna i prostrana, za razliku od skučenog Brava koji mi je spolja prelep, Lancia daje i zadnja klupa da se šeta napred-nazad, pa može da se poveća gepek ili komfor u kabini... Ma auto za poželeti!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
3 hours ago, PremieRacing said:

Lancia Delta 1.8 turbo benzin automatik ?

 

Svojevremeno su ovi materijali u Delti bili u premium klasi i za klasu iznad od paralelnih modela. Jedino ne znam kakav im je ovaj automatski menjač, da li je robotizovan i čiji je pošto mislim da Fiat nije imao svoje (nešto se prisećam, robotizovani u Fiatu nisu imali ovakvu ručicu...)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 37 minuta, Yanco je napisao:

Delta, Giulieta i Bravo, 3 auta na istoj platformi. Sva tri vozio i veoma mi se dopadaju. Delta je uvek bila dizajnerski prefinjenija u odnosu na ostala dva.

Bravo sam imao, kupio novog 2008. godine, vozio 8 godina. Odličan auto, ali nije ni prići ovoj Laciji. U poređenju sa njom je teški low budget (jebeš platforme, suština je bitna). 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

vidjao sam tu po gradu.Ima iz nekog razloga farbanu prednju rešetku.U origimalu je hrom a  oni su ofarbaili verovatno sprejom u crno.Sad se ljušti.

Glavni majstor kod Stojanova mi je  pričao da ti 1.8 multiair motori imaju neku falinku a oni 1.4 turbo jet su besprekorni.Evo danas predjih sa jednom takvom 400 km.Imam plin i savetujem svakom da ga ugradi.Mene je koštao sve sa atestom 400 evra pre 4 godine i potrebno mu je 9000 km da se otplati kroz cenu goriva.

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Koji "oni" kad je auto moj. Ja sam farbao masku (kvalitetnim plastidip-om pa može bez problema da se skine i da 'hrom' ostane ne oštećen) zato što mi se tako sviđa. I krov sam presvuk'o kvalitetnom crnom folijom zato što mi se tako više sviđa. Može da se skine. Uz fabrički crne retrovizore mi je ovako top.

Maska se nigde ne ljušti. Motor nije Multiar već TurboJet. Kome je dovoljan 1.4 neka se teši da je besprekoran i neka ugrađuje 'plin'. Meni odgovara jače i obavezan mi je A/T. SVE si pogrešno napisao iz ko zna kojih razloga, a kao smo neke kolege na forumu...

 

 

Menjač (neko je pitao) je japanski Aisin. Klasični automatik, nije robotizovani manuelni. Odlično radi. Projektovan je za 450Nm. 

Delta sa ovim motorom je, pored svega gore napisanog, nebo i zemlja sa ostalim Deltama. Kočnice, vešanje, izolacija, sve je drugačije.

 

IMG_20200321_183250.jpg

najmanji točak koji može da nosi zbog ovih diskova i čeljusti je 17inch

 

IMG_20200328_140539.jpg

 

IMG_20200328_144511.jpg

 

IMG_20200329_115807.jpg

 

 

Markone sorry što sam zagadio temu, samo reci i brišem slike...

 

  • Sviđa mi se 14
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

bio sam siguran da t jet ima samo1,4 i opet sam proveravo na netu pre nego što sam išta napisao koji je to fiatov  1.8 i  piše multijet.Možda postoje i T i multijet i razlika je u razvodu ventila  gde je mnogo sofistiraniji a tim i bolji multijet ali izgleda  i kvarljiviji.

Što se tiče rešetke video sam par puta u prolazu izdalje razliku u boji ,kao neki odblesak to je verovatno što je to ipak rešetka i sva je u cik cak pa sam ja pretpostavio da je krenulo da se ljušti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

@sasa ns 1 pomešao si mjet (multijet) i multiair.

PremieRacing jesu to 330mm diskovi? Čeljusti vidim da su slične ili iste kao kod mene tako da bi i diskovi trebalo da su 330mm.Mogu samo reći da te kočnice vrede svaku paru.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 2 sati, Interceptor BP je napisao:

...

PremieRacing jesu to 330mm diskovi? Čeljusti vidim da su slične ili iste kao kod mene tako da bi i diskovi trebalo da su 330mm.Mogu samo reći da te kočnice vrede svaku paru.

Da. Ozbiljne kocnice za porodicni hatch.

btw, u avgustu promenjene plocice (Galfer Sport) i kpl kociona tecnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Ljudi, sad bez zajebancije. Premie i ja se znamo godinama, ozbiljan covek

je u pitanju. Ova njegova Delta je ludilo, stvarno. Auto u savrsenom stanju, a Premie puca ozbiljne novce na odrzavanje.

Ako neko razmislja o ovakvom autu, obavezno nek se javi choveku.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 5 minuta, Yanco je napisao:

Jel ovo tema gde Marko kupuje auto, ili gde Premie prodaje Deltu? :jee:

Pa Marko traži auto, a drugari mu prijateljski savetuju da je ova Delta bingo. Plašim se da će se zajebati, i uzeti neki dizel sa razdrkanim diznama i plivajućim zamajcem. I da će onda da bude skuplja dara nego mera. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
11 hours ago, PremieRacing said:

Menjač (neko je pitao) je japanski Aisin. Klasični automatik, nije robotizovani manuelni. Odlično radi. Projektovan je za 450Nm. 

 

Da, pitao sam ja baš zbog Nm, da nije neki opel ili tako nešto. Trebali su u Giulietu da ugrađuju samo benzinske motore.

Inače, ja bi ovde stavio i crne telefonke od Alfe, baš bi legle na ove crne detalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 26.11.2020. at 0:43, sasa ns 1 je napisao:

vidjao sam tu po gradu.Ima iz nekog razloga farbanu prednju rešetku.U origimalu je hrom a  oni su ofarbaili verovatno sprejom u crno.Sad se ljušti.

Glavni majstor kod Stojanova mi je  pričao da ti 1.8 multiair motori imaju neku falinku a oni 1.4 turbo jet su besprekorni.Evo danas predjih sa jednom takvom 400 km.Imam plin i savetujem svakom da ga ugradi.Mene je koštao sve sa atestom 400 evra pre 4 godine i potrebno mu je 9000 km da se otplati kroz cenu goriva.

Tacno tako. Iz aviona se vidi da je ostecen spreda, pa je jeftino zamaskiran - prefarbavan u crno nekim sprejem. A i krov je prelepljen nekom folijom, ili zbog tragova od grada, ili je lak poceo da otpada. Vidjao sam je po gradu, i zapazio kako su je maskirali. Upropastise tako lep auto...  :-(  :-P  :-D

:P

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja