Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti 2021

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5750 postova
Pre sat vremena, Biker-Boy je napisao:

Valjda nije neki alav tip taj Brivio, pa nije sve u tim parama jbmu... verujem da je do sada osigurao bar 2-3 kolena unapred.

Sve i da ne razmislja o parama a svi razmisljaju o parama imas nesto sto se zove izazov a imas i nesto sto se zove menadzerska mudrost.

 

Uzeo je nekada sampionski tim Suzukija kada se nista od njega nije ocekivalo i uz dobre poteze i veliku srecu da se MM samodiskvalifikuje dosao do samog vrha. Odatle moze samo dole.

 

Ima sansu da predje u nekada sampionski tim F1 od kojeg niko ne ocekuje nista ali logika kaze da Mercedes ne moze doveka da vlada. Uz malo srece docekace da njegovo ime vezu i sa ponovnim uzdizanjem Renoa do vrha.

 

Sta ces bolje?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4380 postova
1 hour ago, Biker-Boy said:

Valjda nije neki alav tip taj Brivio, pa nije sve u tim parama jbmu... verujem da je do sada osigurao bar 2-3 kolena unapred.

Jbg F1 je liga iznad GP-a ako cemo realno i po novcu, gledanosti itd... a i ko zna kakve je covek uslove dobio. To je kao da odbijes unapredjenje. Verujem da mu pare ne znace u smislu bas mi trebaju, jos ako ima dobru ekipu u MOTOGP al pretpostavljam da je ponuda previse dobra da odbije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
41 minutes ago, dvlns said:

Sve i da ne razmislja o parama a svi razmisljaju o parama imas nesto sto se zove izazov a imas i nesto sto se zove menadzerska mudrost.

 

+1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa ako ćemo realno, F1 je kurton probušen, golo govno, ni blizu uzbudljiv kao moto gp, jer moto gp vozačima je glava mnooogo više u torbi nego vozačima u F1 i zato F1 nikad neće biti bolji od moto gp, zato sam i prestao još davno da gledam  F1, a i onda kad sam prestao je bilo 100x bolje nego sada, vozili su oba Šumahera, Montoja...i bili su V10 monstrumi pod haubon a ne ova govanca danas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4380 postova
9 minutes ago, Biker-Boy said:

Pa ako ćemo realno, F1 je kurton probušen, golo govno, ni blizu uzbudljiv kao moto gp, jer moto gp vozačima je glava mnooogo više u torbi nego vozačima u F1 i zato F1 nikad neće biti bolji od moto gp, zato sam i prestao još davno da gledam  F1, a i onda kad sam prestao je bilo 100x bolje nego sada, vozili su oba Šumahera, Montoja...i bili su V10 monstrumi pod haubon a ne ova govanca danas...

Ne gledam ni ja, niti kazem da je bolji samo kazem da je gledaniji i da je lova mnogo veca i to je cinjenica. 

A i MOTOGP je zivnuo ove sezone poprilicno malo je smorio dok je Markez dominirao. Npr. WSBK je mnogo zanimljiviji ali zbog medijske nepropracenosti skoro niko i ne gleda...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Livio Suppo: Sometimes I miss MotoGP... If Suzuki call me, I will listen

Nabacuje se, a možda su već i u pregovorima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6298 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pominjan je već...u tom kontekstu, da je jedan od kandidata. Nema Suzuki mnogo vremena, brzo će Sepang...i uopšte nova sezona.

Ono što se često pominje u ovim pisanjima oko Brivia...je to da je bio prilično vešt da organizuje zajednički rad japanaca i evropljana, još iz doba Yamahe, što i nije baš jednostavno. Najmanji je problem tu jezička barijera, iako nije zanemarljiva, već jedan potpuno drugačiji pristup poslu...životu i radu uopšte.

Menadzerske veštine nisu isključivo tehničke prirode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2480 postova
  • Lokacija: Zemun

Ufff ovo ne da je izazov nego će biti baš jebeno. Mnogo je kompleksnije takmičenje, menadžerisanje vozača je drugačije, ali se mnogo više i ulaže, razvija u toku sezone, ceo poduhvat je na mnogo višem nivou i odgovornost je velika.

 

Nije mi jasno iz vesti na koju poziciju Brivio ide? F1 Alpine tim Renoa već ima Abiteboula na poziciji managing directora, čovek ima puno iskustva i tehnički je neuporedivo potkovaniji od Brivia jer je i inženjer po struci. Ako Abiteboul ipak ode iz tima, što je verovatnije, jer zašto bi inače dovodili Brivia, biće to ogroman izazov i dosta hrabar potez Renoa. Možda će Brivio biti ispod neko vreme, dok se ne uklopi tamo. Imaju Ocona čiji je menadžer Toto Wolf i Alonsa koji je dosta specifičan vozač.  Btw, nisam ni znao da je Ricciardo dobio nogu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Briatore je opak, taj je smislio nešto kao i prošli put kad je skinuo ferarija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6298 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kakav sad Briatore?

On je izduv'o svoje. Mislim i da je ozbiljno bolestan.

Za mesto managera u Suzukiju ima već više kandidata. Mahom italijani.

Od nekih očiglednih, tu je prvenstveno Suppo. Čovek je na pauzi, ali kaže da bi razmislio o povratku da ga Suzuki zove...pominju se još Ciabatti, Tardozzi...pa i Zeelnberg.

Japanci su ozbiljno konzervativan narod, pa je nekako možda najlogičnije da u ovako kratkom periodu bude promovisan neko od već postojećih. Verovatno ovaj što je zajedno i radio sa Briviom...valjda se Saharo zove ili kako već.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ne pratim f1 odavno a negdje sam naletio na članak da se indirektno vraća u neku saradnju sa renoom..koronu je valjda preležao od avgusta kad se razbolio..suzuki je sad jak..kontam ko god dođe da će opet biti u vrhu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

WWW.MOTORSPORT.COM

Andrea Dovizioso has laid the blame for his exit from the factory Ducati MotoGP team after eight years on a fractured relationship with its general manager Gigi Dall’Igna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

“At the beginning of 2016 there was the possibility of taking on [Marc] Marquez, but Gigi had already decided that he wanted Lorenzo.”

 

Jel ja ovo dobro prevodim, ili se tripujem, postojala je mogucnost da uzmu Markeza?

 

Gigi odaje utisak teskog coveka za saradnju, nije ni sigurno Dovi cvecka ali opet...

 

Ali svakako bi bila drugacija prica da su bar uzeli jednu titulu, i imali su dve fenomenalne sezone, ali sta ces kad su se nasli u eri vanzemaljca koji nije mogao da izgubi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ne verujem da su imali realnu šansu da uzmu Markeza, možda su samo imali nameru da se posvete da ga ćape, al qrac, neda ga Honda, kupaju ga u evrima svako veče, jbg nema Ducati tu lovu i resurse...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Pa to je i meni logicno, nema sanse da bi mu ponudili vise od Honde... Mada sam i siguran da su Lorenza tada platili ekstremno mnogo, jer ovaj nije bio jeftin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ma Ducati sam sebi nije jasan, ne znaju gde udaraju, posle oteraše Lorenca koji  je imao šansu da uzme titulu da su bili strpljiviji, i na njegovo mesto šabani dovedu Petrućija.... piši propalo, a tako je i bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja