Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti 2021

Recommended Posts

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Honda u WSBK je postala uništavač svega što dotakne. Od takve sile, došli do toga da u superbajku mogu samo da sanjaju top 5.

Lecuona mi se u poslednje vreme sve više sviđa kako vozi, nadam se da neće otići u Hondu, a bogme ni u BMW

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Honda u WSBK je postala uništavač svega što dotakne. Od takve sile, došli do toga da u superbajku mogu samo da sanjaju top 5.
Lecuona mi se u poslednje vreme sve više sviđa kako vozi, nadam se da neće otići u Hondu, a bogme ni u BMW
A gde drugo ima mesta? Nažalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

По чему се то разликује од Хонде у ГП? Да нема ММ, могли би да сањају 7. место, пошто осмо још и понекад извуче Така. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2397 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
10 hours ago, Djeneral said:

Honda u WSBK je postala uništavač svega što dotakne. Od takve sile, došli do toga da u superbajku mogu samo da sanjaju top 5.

Lecuona mi se u poslednje vreme sve više sviđa kako vozi, nadam se da neće otići u Hondu, a bogme ni u BMW

Realno osim RC30 i RC45 oni nisu nikad imali uspeha u WSBK.

A zapostavili su tu klasu celu deceniju.

Prethodni CBR je bio koje, 2008. Ili 2009.? I tek posle 10 godina izbacili nov model. A od tad došao S1000rr pun igračaka, R1 Crossplane, Aprilia RSV, dukati 1098 i 1198, Kawasaki poslednjih 5-6 godina.. od stare slave se ne živi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2397 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
6 minutes ago, Zuba87 said:

По чему се то разликује од Хонде у ГП? Да нема ММ, могли би да сањају 7. место, пошто осмо још и понекад извуче Така. 

Baš tako. Već dugo je dukati najbolji motor u GPu, jedina nesreća im je bilo što su zatekli MM u najboljim godinama, inače bi Dovi imao već par titula.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun

U GP puno zavisi od ovog konstantnog mesanja karata Michelina, mislim da su Honda i Ducati bili egal pre korone, ali definitivno je MM bio prevaga. Jos jedan veliki plus za Ducati je rad sa satelitima.

 

 

 

U WSBK je Honda samo reda radi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Za wsbk treba dobar motor za trke iz proizvodnje. Honda nikada nije imala motor u vrhu za trke. Njihovi serijski motori su uvek najslabiji. Oni idu na vek trajanja.(osim reglera) Ne moze i jare i pare :lol3:

Promenio član srbac
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 1 sat, lomitelj je napisao:
Pre 2 sati, Jovan Ristic je napisao:
Louz produžio ugovor sa MarcVDS ekipom. Častili ga za odličan rezultat na Aragonu.

Joooj ko mu je menadžer!? Merlin? Ili neki drugi čarobnjak? Kako, majku mu, kako?

Sve je to marketing. Samo treba da si u vrhu prvih par krugova i da se posle trudi da padneš jako brzo da se motor mnogo prevrće i da bude puno u kadru :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
6 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

Već dugo je dukati najbolji motor u GPu

Cuo sam ovo vec par puta... Zanima me (bez trunke sarkazma) zasto ljudi to misle?

Neko moje misljenje je da je nemoguce odvojiti motor-vozac i da samo zajedno mogu da se rangiraju sa drugima... Je l' Stonerov Dukati bio najbolji motor? Kada neko drugi sedne na njega nije mogao u bodove da udje ali kada ga Casey uzme krece rapsodija... Rarararova Yamaha drugi primer, niko na gridu nema izlaz iz krivine kao 20 sa tom Yamahom. Opet Vinjak nije mogao da se sastavi...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
33 minutes ago, rastkojokic said:

...da je nemoguce odvojiti motor-vozac i da samo zajedno mogu da se rangiraju sa drugima

:sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
Pre sat vremena, rastkojokic je napisao:

Cuo sam ovo vec par puta... Zanima me (bez trunke sarkazma) zasto ljudi to misle?

Neko moje misljenje je da je nemoguce odvojiti motor-vozac i da samo zajedno mogu da se rangiraju sa drugima... Je l' Stonerov Dukati bio najbolji motor? Kada neko drugi sedne na njega nije mogao u bodove da udje ali kada ga Casey uzme krece rapsodija... Rarararova Yamaha drugi primer, niko na gridu nema izlaz iz krivine kao 20 sa tom Yamahom. Opet Vinjak nije mogao da se sastavi...

Sustinski naveo si kontra primere odnosno situacije u kojima se zaista istice pojedinac.

 

Po mom misljenju Dukati je zaradio tu "titulu" zato sto ima najvise motora na gridu i zato sto toliko razlicitih vozaca uspeva da bljesne na Dukatiju poslednjih sezona sto je opet direktno u relaciji sa brojem motora

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
36 minutes ago, dvlns said:

Sustinski naveo si kontra primere odnosno situacije u kojima se zaista istice pojedinac.

Pojedinci jesu izuzetni (doduse ne bih 27 i 20 u isti kos stavljao) ali ipak su i ti motori veliki deo njihovog rezultata. Gde prestaje vozac a gde pocinje motor mislim da je jako tesko razaznati koliko god pojedinac bio talentovan.

 

37 minutes ago, dvlns said:

zato sto toliko razlicitih vozaca uspeva da bljesne na Dukatiju

Meni je ovo dokaz da nisu u stanju da naprave taj poslednji iskorak da potpuno motor podrede vozacu a po meni je to vrhunac... Videli smo da im je za Lorenca trebala citava vecnost (i onda su ga otpustili).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
pre 1 minut, rastkojokic je napisao:

 

Meni je ovo dokaz da nisu u stanju da naprave taj poslednji iskorak da potpuno motor podrede vozacu a po meni je to vrhunac... Videli smo da im je za Lorenca trebala citava vecnost (i onda su ga otpustili).

Ovo smo prezvakali nekoliko puta, deluje da menadzment ne zeli da ima pojedinca iznad motora. Vidimo i sami kakve rezultate im to donosi a legenda kaze da je jedan cak sebi dao nadimak po jednoj specificnosti Dukatija i opet su ga oterali kao seosku dzukelu.

 

Cini i se da malo drugaciji pristup gaje u SBK jer evo vracaju onog golgetera Batistutu a delovali su kao da im je mantra niko nije dovoljno dobar da ga Dukati moli :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

 Yamaha je godinama najbolji motor u GP. To što su držali plačipičku i precvalog tolike godine u fabričkim timu je odraz imbecilnosti modernog sveta. Čim je sposoban mladić seo na motor eto titule i dominacije. Jeste Marquez povređen ali da nije, za titulu bi se borio protiv Yamahe a ne Ducatia. I 2015 kad je Honda izjebala Marqueza sa šasijom, dve Yamahe su bile u igri za titulu. 

S druge strane, da se nadovežem na kolegu koji veruje da samo simbioza može da se vrednuje a ne komponente, Honda je motor gradila za stil vozača koji je odredila kao najpovoljniji. Zdrav Marquez i Honda krojena po njegovoj meri su neprejrbivi a retko ko drugi može da sastavi s tim motorom. Da nisu imali Marqueza ne bi bilo ni današnje Honde. Bio bi  motor prilagođen nekom drugom a samo u osnovi ispucavač iz krivina.

Promenio član to crank
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Malo već bilo poodavno al mi se čini da sa Bridgestone nije bilo toliko priče o gumama. Možda grešim. Al bi baš bilo dobro da su obe fabrike u GP pa druže biraj šta ti paše i više nema kukanja o gumama

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Kukali su o gumama mnogo više kad je bio slobodan izbor. Rossi rasturio ugovor s Michelin-om nakon što su mu doneli 7 titula u GP, tobože bolje bile Bridgestone gume, drugi kukali u isto vreme na Bridgestone, bolje im ulazi na Michelin...

Sviranje ku*cu za velike pare!

 

p.s. Slobodan izbor znači slobodan si da potpišeš ugovor za minimum dve sezone, neće niko da "razvija" motor prema jednoj gumi da bi sledeće prešao na drugu... ne bi ni VW mogao da isprati troškove. A da vidiš tek onda kuknjave.

Promenio član to crank

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja