Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti 2021

Recommended Posts

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Toprak produzio ugovor sa Pata Yamahom do 2023 i tako stavio tacku na glasine oko moguceg prelaska u GP do isteka ugovora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Red Bull KTM rider Miguel Oliviera has revealed that he was approached by the Monster Energy Yamaha team about potentially replacing the departing Maverick Vinales for next season – but says that he rejected the offer in favour of honouring the contract he already has in place with his current employer.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6301 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Evo čitam sad na "viziru"...da će posle letnje pauze, Suzuki da spremi neka poboljšanja za svoje šofere....pre svega, uređaj za spuštanje zadnjeg kraja motocikla, koji otprilike imaju svi, samo oni ne. Pride se pominje da je to jedan od osnovnih razloga zašto u toku ove sezone Suzuki baš i ne vidimo u borbi za pobedu (iako je bilo podijuma). Čak su ludaci i izračunali koliko ih taj nedostatak "košta" u smislu vremena po krugu. Tako nešto je u razvoju već dosta dugo, međutim, japanci k'o japanci neće da ga montiraju dok ne budu sigurni...koliko je to moguće...da će sve da šljaka kako treba.

Baš me interesuje hoće li to zaista da pomogne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Mislim da su preterali u proracunu jer kazu da gube do 0,4 sekunde po krugu u zavisnosti od staze. 

 

Cini mi se da trenutno imaju vozaca koji je izuzetno isfrustriran i da im je to daleko veci problem. Mira niko nije video kao prvog vozaca u timu a ne sampiona tako da je Rinsova frustracija po meni dosegla granicu sa koje nema nazad. Bolje da spreme meredov i da krenu po moto 2 i moto 3 ili bilo gde da pecaju zamenu. Ne bih bio skroz iznenadjen da vrate Maverika a otpuste Rinsa mada je tek taj isfrustriran

Promenio član dvlns

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Sada ce Yamaha da navali na Topraka svim silama. Stvarno je dobar i po mokrom i po suvom.

Mozda se ukljuci i Horhe, ko zna. Nema ga nesto na You tube...

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6301 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ih sad...ispada svi nešto frustrirani.

Ja recimo verujem da zaista postoji neki mehanički zaostatak...da tako kažem, sad dal' on oduzima 0.4 ili 120 to stvarno ne mogu da znam.

Recimo, sad malo da vežem priču, gledam juče Reu i deluje mi da su nešto opasno pogrešili mehanički (otprilike sa prenosom).

U uslovima kada sprava ne sluša vozača, kada se on jednostavno ne oseća sigurno, onda se u želji da ostvariš što bolje vreme često vozi na žilet...na ivici greške. Ovo su naravno sve moje pretpostavke.

Može da se primeti, u Vinjalesovom slučaju, koliko je u stvari važno da se sluša vozač i da mu se priredi što je više moguće toga...ako se već veruje u njega, mislim ako je doveden da brani boje nekog tima. Vinjales u to više ne veruje, kakva god da je prava istina.

U Suzukiju je, nadam se, malo drugačija atmosfera i ovi momci mi deluju još uvek uvereni u to da će tim, shodno svojim mogućnostima, učiniti šta je moguće da se situacija poboljša.

Suzuki je uvek nekako kasnio za drugima, čak i u svetu nas običnih, svoje modele ne menja preterano...ali mislim da prosečan motociklista može da bude jako zadovoljan onime šta on nudi.

Sve sam pomalo izmešao...ali poenta otprilike je da se teži da čovek i mašina budu što je moguće više sinhronizovani i onako ljudski se nadam da će u konkretnom slučaju, tehnika pomoći da i čovek dâ bolje od sebe.

Još sažetije...super mi je Suzuki priča :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ta ne znam. Mislim da većina mojih prognoza samo lupetanja i nagađanja, jer jednostavno ne vladam informacijama koje imaju ni vozači, ni timovi. Čisto sumnjam da neko u GP može "zaboraviti" da vozi. Mora da se poklopi više stvari, uostalom da nije tako, sada mi Markez trebalo da vodi sa 50 poena prednosti, a nije tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6301 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Naravno da se malo prdoklači....jel' tako beše.

Ima i kategorija "educated guess"...koja ima malo masniju pozadinu, pa neko ko malo ozbiljnije prati, pa bilo šta, ima bolju polaznu tačku.

Kako bilo, postoji konstantna želja i potreba da se popravi rezultat po krugu, pa u tom smislu sve što je uključeno u to mora da se razvija. I mašine i ljudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

"informed guess" bolje paše u našem slučaju ili još bolje "half-informed wild guess".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova
Pre 2 sati, pronto je napisao:

Ih sad...ispada svi nešto frustrirani.

Ja recimo verujem da zaista postoji neki mehanički zaostatak...da tako kažem, sad dal' on oduzima 0.4 ili 120 to stvarno ne mogu da znam.

Recimo, sad malo da vežem priču, gledam juče Reu i deluje mi da su nešto opasno pogrešili mehanički (otprilike sa prenosom).

U uslovima kada sprava ne sluša vozača, kada se on jednostavno ne oseća sigurno, onda se u želji da ostvariš što bolje vreme često vozi na žilet...na ivici greške. Ovo su naravno sve moje pretpostavke.

Može da se primeti, u Vinjalesovom slučaju, koliko je u stvari važno da se sluša vozač i da mu se priredi što je više moguće toga...ako se već veruje u njega, mislim ako je doveden da brani boje nekog tima. Vinjales u to više ne veruje, kakva god da je prava istina.

U Suzukiju je, nadam se, malo drugačija atmosfera i ovi momci mi deluju još uvek uvereni u to da će tim, shodno svojim mogućnostima, učiniti šta je moguće da se situacija poboljša.

Suzuki je uvek nekako kasnio za drugima, čak i u svetu nas običnih, svoje modele ne menja preterano...ali mislim da prosečan motociklista može da bude jako zadovoljan onime šta on nudi.

Sve sam pomalo izmešao...ali poenta otprilike je da se teži da čovek i mašina budu što je moguće više sinhronizovani i onako ljudski se nadam da će u konkretnom slučaju, tehnika pomoći da i čovek dâ bolje od sebe.

Još sažetije...super mi je Suzuki priča :D

Pa ne mogu da tvrdim da sam u pravu kao i bilo ko drugi ali Rinsovo srljanje ove sezozne po meni oslikava stanje u glavi. Da sam na njegovom mestu sigurno bi mi islo na onu stvar sto je Mir koji je bio senka prosle sezone uglavnom na kraju nakupio najvise bodova i uzeo vazu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3239 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre 4 sati, Zuba87 je napisao:

Колико они не знају шта хоће... 

Mozda da bude Edi Irvajn ili Rubens Barikrlo MotoGP-a.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
19 hours ago, Fredi said:

Edi Irvajn ili Rubens Barikrlo

Jebo si im kevu! :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

The Australian Grand Prix is dropped from the 2021 MotoGP calendar and replaced by a second round at Portimao.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja