Jump to content

Moto Zajednica

Zaštitni vazdušni prsluk

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21

Da, da Dainese, Held i svi drugi koji imaju el. prsluke, zahtevaju slanje prsluka na reviziju i "punjenje" u fabriku.

 

Prednost Helite je sto ukoliko prsluk nije ostecen, vozac sam menja patronu sa gasom (50-ak evra).

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
pre 58 minuta, Kursulla je napisao:

Prednost Helite je sto ukoliko prsluk nije ostecen, vozac sam menja patronu sa gasom (50-ak evra).

Koliko se secam kad sam istrazivao njih, prsluk se moze koristiti nekih 5-6x. Sad ne mogu da se setim da li je to max broj ili je to broj pre nego treba da se posalje kod njih na proveru, ako pre toga nije doslo do njegovog ostecenja. A patrone su na FC Moto bile nekih 20-30e u zavisnosti od velicine boce. A e-boce su 50-55e. To su im trenutne cene.

Promenio član Tarmi636

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21
6 minutes ago, Tarmi636 said:

Koliko se secam kad sam istrazivao njih, prsluk se moze koristiti nekih 5-6x. Sad ne mogu da se setim da li je to max broj ili je to broj pre nego treba da se posalje kod njih na proveru, ako pre toga nije doslo do njegovog ostecenja. A patrone su na FC Moto bile nekih 20-30e u zavisnosti od velicine boce. A e-boce su 50-55e. To su im trenutne cene.

Da, bas tako.

Ukoliko nema oštećenja, preporuka je da se nakon 5-6 aktiviranja salje na proveru.

 

Mada, ako ga aktiviram 5-6 pita na ulici, preporuka je da razmislim o voznji, generalno :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Da, da Dainese, Held i svi drugi koji imaju el. prsluke, zahtevaju slanje prsluka na reviziju i "punjenje" u fabriku.
 
Prednost Helite je sto ukoliko prsluk nije ostecen, vozac sam menja patronu sa gasom (50-ak evra).
 
 

38€ u srb, napolju je 20€


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Ne daj Bože da javljaš.Samo javi kako ti stoji

Poslano sa mog Oppo Find X2 Pro koristeći Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21
6 minutes ago, Bocciaa said:

Ne daj Bože da javljašemoji6.png.Samo javi kako ti stoji
 


Haha...utiske o kvalitetu, udobnosti...etc ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21

Stigao prsluk!

 

Prvi utisci:

- kvalitetno uradjeno

- kada se drzi u ruci, oseca se tezina, ali kada de obuce kao da ga nemam na sebi

- ne blokira prednju ventilaciju na jakni pa mi deluje da je OK i kada su vrucine

- nekako mi je usko oko vrata. Kapiram da mora tako jer ima ulogu fiksiranja kacige, ali me plasi da ce nakon par sati nosenja i okretanja glave da dodje do neke iritacije koze

 

Uputstvo kaze da se bez fork senzora aktivira na brzinama preko 30km/h. Sa senzorom od 0km/h.

 

I jedna oooozbiljna mana: u uputstvu pise da u slucaju loseg GPS signala, ne garantuju da ce se aktivirati!?!?!?

Znaci u tunelu, u gradu sa visokim zgradama...itd, nece se aktivirati!

WTF!?!?

 

Poslao sam im mail da mi to potvrde. Mozda fork senzor resava taj problem.

 

2145150931_PXL_20220304_1637303352.thumb.jpg.b9fc6043b8029658762f4b371e0b846d.jpg1001814337_PXL_20220304_1637426222.thumb.jpg.44c4db13de65c6e1ee17236c40ca239c.jpg405259715_PXL_20220304_2146388202.thumb.jpg.ca970fa0c27e07a409c4220bf2419a9d.jpgPXL_20220304_214652724.thumb.jpg.83dd75280039b66bf89fbc7af1e48b1f.jpgPXL_20220304_214702153.thumb.jpg.e21e320cec6023b329003e8937688b79.jpg

PXL_20220304_214638820.jpg

Promenio član Kursulla
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 652 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!
On 24.2.2022. at 17:51, m.milivojevic je napisao:

Nikako da napisem koji red, u xmoto.rs su trenutno na akciji Helite Turtle 1.
Redovna cena je oko 500€, na fcmoto videh da su preko 600, @Promaster i ja uzesmo po jedan za 250€ po kom. Cekamo da posalju i za @Krmco

Mehanika, nema elektronike, štranga za rezervoar i to je to…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Akcija je bila u Xmoto ili na FCmoto? Ne nadjoh ni na jednom sajtu tu nizu cenu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21
29 minutes ago, grafigo said:

Akcija je bila u Xmoto ili na FCmoto? Ne nadjoh ni na jednom sajtu tu nizu cenu...

U FCmoto uvek mozes da dobijes 10% sa prijavim na newsletter

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Xmoto, al' je bilo komplikacija...

 

Prvo sam narucio dva fluo prsluka, za mene i @ProMaster , M i XL + dodatnu kapsulu za mene i to sa naznakom da posalju na @ProMaster-ovu adresu a jos pre potvrde slanja zamolio sam da dodaju jedan za @Krmco

Posle mojih nekoliko poruka na instagramu i viberu, i par dana cekanja, kao o konstantne provere da li je porudzbina prihvacena, poslali su samo dva - Fluo XL i Crni M bez dodatne kapsule...

 

Nema veze... hteo sam fluo, al' dobio sam crni... sva sreca pa volim crnu boju i ne smeta mi... Nemam snage da se zamaram sa ponovnim slanjem.

 

Uglavnom, porudzbina za @Krmco nije prihvacena, pa sam morao da ih podsetim. U ovom trenutku menjam adresu i trazim da posalju na njegovu adresu kuci.

Kaze momak, paket se salje u Utorak (ovo se desava u Sredu). bum tras, zove Stefan, paket je stigao na njegovu adresu...

@Krmco je zahtevao crni, poslali su fluo (?!) iako sam im naznacio da posalju crni.

 

Ja sam uspeo moj da registrujem na Helite website-u zbog produzene garancije, @Krmco rece da nije uspeo.

 

Sve u svemu, proizvodom sam zadovoljan, sto je i ocekivano ali komunikacijom sa momcima iz xmoto ne.

 

Moje pitanje i poruka Xmoto-u... pa da li vi u firmi komunicirate izmedju sebe?

 

comms.thumb.png.4de89111429face9b8ae5474dc6a99b6.png

 

Promenio član m.milivojevic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 652 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Ali je cena od 250 eura bila u Xmoto? Sad ne vidim na sajtu da ima bilo sta Helite ispod 50k dinara, sa onim VIP popustom. Pretpostavljam da im je prosla akcija, a na FC moto je 345 eur bez slanja i carine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

cena je dobra.

 

275€ fluo

250€ crni

ampula 38€

 

ne sporim cenu vec hocu da upozorim da ako krenete sa xmoto u komunikaciju, spremite celicne zivce i znajte, necete dobiti to sto ste trazili.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21
1 hour ago, m.milivojevic said:

 

ne sporim cenu vec hocu da upozorim da ako krenete sa xmoto u komunikaciju, spremite celicne zivce i znajte, necete dobiti to sto ste trazili.

 

Moje vidjenje moto shopova:

- motea: aliexpress roba, katastrofa sajt, podnosljiv customer support

- xlmoto: ok roba, ok sajt, katastrofa support

- fcmoto: nemam ni jednu zamerku

- luis, polo: sajt ok, roba top, support tuga, deliveri tuga. Sa njima samo ako idem u radnju, nista online

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1670 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8




ne sporim cenu vec hocu da upozorim da ako krenete sa xmoto u komunikaciju, spremite celicne zivce i znajte, necete dobiti to sto ste trazili.
 


Neprofesionalni za medalju. Drugar naručio kod njih gume proletos, kazu nemaju na stanju ali stizu uskoro, posle mesec dana zvanja i čekanja pazario iste u Sloveniji. Pre 2 godine ja ih pozovem pitam jel moze Mitas za 10 može, jel mogu da platim unapred može, uplatim ja, a guma nema, zovem Ričarda Sagmajstera kaže danas, sutra, reko pošalji mi kontakt iz Akse, on mi pošalje sliku kombija Akse sa ulice, ja odem na put dalji, usput kupim gume i posle nekoliko dana stizu gume, ja ih vratim a oni zovu da vide zašto sam ih vratio Iste sezone drugar za KLE naručio 2 iste gume, i posle silnih natezanja i peripetija dobije 2 ali od različitih proizvođača uz opasku da su super, da je kriza da nema guma jer vaši jedu kaučuk i to je problem veliki na tržištu
I tako, priča loših o njima je pregršt, mada umeju ponekad da se zeznu I završe posao i kako treba

@m.milivojevic Super ste pazarili prsluke, video kod Krmca uživo, fluo, do jaja ozbiljno izgledaju

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21

Kada je rec o mehanickim prslucima, ljudi cesto pominju da se plase da ce zaboraviti zakaciti se za motor... 
Izgleda da to nije potencijalni problem samo sa mehanickim vec i sa elektronskim prslukom :stabre:

Ja prosto ne mogu da se setim da trebam da ga ukljucim!!! :tras2:

Znaci ima da zalepim papir preko dash i napisem "airbag mentolu!!!"

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Da li ima neko u Bgd ili okolini XL ili 2XL helite turtle prsluk, treba mi za probu veličine da ne promašim pri poručivanju.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Da li ima neko u Bgd ili okolini XL ili 2XL helite turtle prsluk, treba mi za probu veličine da ne promašim pri poručivanju.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk



Imam ja


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Imam ja


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odlično, mogao bi da probam jedan dan!
Gde živiš, ja sam na Voždovcu

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja