Jump to content

Moto Zajednica

Zaštitni vazdušni prsluk

Recommended Posts

Ma nema sanse da se ukljuci kada silazis s motora, bar ove proverene marke. Ne znam za te kineske.

 

Imam helite GP Air i vec je vise puta posluzio svrsi, sav izgreban pozadi.

1hBGE3i.jpg

 

Mada ja ga koristim za stazu, ali imaju verzije i za voznju na putu.

 

@rast btw, mlogo vam je dobra ona staza Jarama kod tebe u komsiluku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
Pre 4 sati, Bocciaa je napisao:

Bole,to se ne aktivira dok silaziš.Aktivira je mnogo jača vučna sila

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
:jee:

Ja sam mnogo jak.Aktivrao bi ja to vec nekako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

I @СајберГастарбајтер

zadovoljan si?

Drugar ima Helite GP Air, ali srecom nije ga testirao.

 

Ja sam kapirao da kupim, ali granice nam zatvorene, pa ne mogu nikako da se organizujem.

Mogu da ih narucim, al' bih ipak zeleo da probam velicinu pre kupovine.

 

U nekom najuzem izboru su mi Helite GP Air, Held 6449 i Dainese Smart Jacket....

I iskreno, ne znam sta mi je ciniti... cene su generalno priblizne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Гледај, ја лично сам веома задовољан, као што рекох пао сам већ четири пет пута од 2018, али то је за моју употребу на стази.

 

Када сам га куповао било је ових електронских, међутим шта је превагнуло у том тренутку да купим Хелајт (који је механички) је да ако бубнеш са електронским готов дан вожње и мораш да шаљеш у фабрику да га они поново активирају за око 250 евра.

 

Мени то није била опција, јер ми се дешавало да бубнем, само заменим патрону СО2 (20 јевреја) и после подне када скрпим мотор (ако је у возном стању) наставим да возим.

 

Ако је за употребу на путу онда ти то није битно.

 

Што се тиче тог Хелда, видим да је механички и претпостављам да ја барабар са Хелајтом.

 

За пут је добро што је рефлектујући, мада мислим и да Хелајт има сличан модел за пут.

 

Једино ми се не свиђа што је патрона напољу, па ако паднеш можеш можда да оштетиш сам навој одн пластични део у који навијаш (стављаш) патрону, док је код Хелајта то унутра и само вири закачаљка. 

 

Даинезе је електронски и ако је за исте паре то је добра куповина, само што је иста прича као и код већине осталих електронских, ако се активира, мораш да идеш код дилера да ти то среди што је реда величине око 200-250 евра, док код механичких резервна СО2 патрона је 20-30 евра.

 

Ако ти је фрка да ли ће да ради поново после пада, узмеш две патроне, па намонтираш једну да не ухвати добро онај део за извлачење, извучеш руком и активираш и тако провериш да ли ради. Пошто си се уверио да ради, после ставиш ту другу резервну и заврнеш како треба и миран си.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
On 4/11/2021 at 6:38 PM, Tarmi636 said:

Ako si mislio generalno na prsluke, ja sam gledao ove recenzije. Super analizirano i do detalja. Na jos par foruma sam video da ih ljudi hvale bas dosta. Co2 ketridzi su oko 15-20e, jedna boca = jedno naduvavanje i prsluk moze da se naduva 4-6 puta otprilike pre nego ga je potrebno poslati u fabriku na neku obradu. Cena mu je oko 300e u FC Moto.

 

 

Ja imam ovaj helite turtle, do sad ga nisam nikad aktivirao, ali meni je problem da se setim da ga navucem na sebe kad krenem na voznju, jednostavno u 90% slucajeva zaboravim.

Najverovatnije bih ga prodao.

 

Pre ce biti 400evra, i tu su spustili cene jer su ostale velicine XS ne znam u ko to moze da udje verovatno neki Japanac.

 

WWW.FC-MOTO.DE

Helite Turtle Airbag Vest - order cheap at FC-Moto | excellent customer reviews ☆ fast delivery all over the world ✓

p

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Imam jedno pitanje koje se tice ovoga. Moji roditelji mi ne daju da vozim motor zato sto mi bije vetar u grudi i moze da se dobije upola pluca i zanima me dali postoji neka oprema za tako nesto, hvala unapred. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Moj prsluk:

WWW.HIT-AIR.COM

Product Details Coiled Wire / Reflective material shining all over. Airbag System OPTION PROTECTOR Size table (EU,US / Unit : cm) ※Styles and specifications may change without notice.


Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Imam jedno pitanje koje se tice ovoga. Moji roditelji mi ne daju da vozim motor zato sto mi bije vetar u grudi i moze da se dobije upola pluca i zanima me dali postoji neka oprema za tako nesto, hvala unapred. 

Mhm.
Sisata gospoja sa prednje strane


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L
Pre 17 sati, Vladan1 je napisao:

Imam jedno pitanje koje se tice ovoga. Moji roditelji mi ne daju da vozim motor zato sto mi bije vetar u grudi i moze da se dobije upola pluca i zanima me dali postoji neka oprema za tako nesto, hvala unapred. 

Dobra jakna i ne samo ona nego i ostala oprema,pa onda wind stoperi,pa još i vizir na motoru i nema zime.Ko vozi motor taj mora da računa na vetar.Neće upala pluća baš tako lako da se dobije.Predpostavljam da tvoji roditelji brinu i zbog ostalih,opasnih,stvari koje sa sobom nosi vožnja motora a ne samo o upali pluća.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Da osvezimo malo temu. Ima li neko iskustva sa C beringom (Barel Beograd)? Jedini koji trenutno ima da se pogleda uzivo, ostali proizvodjaci se porucuju preko neta. Takodje postoji i podrska za CO2 patrone, mogu se zasebno kupiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Ja imam taj Dainese i nije losa stvar. Deluje fino i za neku urbanu, opustenu voznju.

Baterija traje oko 24h, nije komplikovan za upotrebu i nije veliko kuvanje u njemu.

Jedino sto mora jakna broj veca, zbog eventualnog aktiviranja.

Tj. mora da ima 4 cm lufta, ali predlazu veci broj za svaki slucaj.

Meni je bagovao par puta, pa sam slao na reklamaciju i sad je ok.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Dainese prsluk je plaćen 1500 evra pre 3 godine. U toku garantnog perioda softver je počeo da se glupira, i onda je iz Crne Gore prsluk išao u servis u Italiju na opravku I opravka je bila o njihovom trošku a slanje tamo vamo o trošku mog drugara iz Crne Gore , i pošto je garantni rok prošao, opet se modul pojebao, i za opravku su tražili bezmalo 1000 evra za zamenu, tako da je sa prslukom momentalno raskinuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Pogledajte i prodavnicu u Subotici. Imala je prsluke razlicitih modela i velicina, veliki izbor. Cena je bila slicna ceni na FC Moto. A mislim i manja od Barela i Motolanda. Narucito ako uzmete neku njihovu karticu, fino se ustedi na opremi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Bio sam do Barela danas, ako nekog zanimaju prsluci. Sasvim pristojno izgleda C bering, lep materijal, kada se obuce lepo stoji na vozacu. Jedina mana - samo dve velicine prsluka. Ne bi to bio problem da ne ide preko jakne, ja sam probao vecu velicinu i taman mi je, 175 cm sam visok. Vozacima od 180 cm i preko ce biti definitivno mali. Boja koja je dostupna je crna, trazio sam reflektujucu (zutu) koju ce probati da poruce, ako ne uzimam crni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Nikako da napisem koji red, u xmoto.rs su trenutno na akciji Helite Turtle 1.
Redovna cena je oko 500€, na fcmoto videh da su preko 600, @Promaster i ja uzesmo po jedan za 250€ po kom. Cekamo da posalju i za @Krmco

Mehanika, nema elektronike, štranga za rezervoar i to je to…


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Za malu doplatu imate helite gp-air koja je dokazano dobra i odradjuje zaštitu za sve pare.

Edit: ‘mala’ doplata u odnosu na redovnu cenu naravno.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ma nema sanse da se ukljuci kada silazis s motora, bar ove proverene marke. Ne znam za te kineske.
 
Imam helite GP Air i vec je vise puta posluzio svrsi, sav izgreban pozadi.
1hBGE3i.jpg
 
Mada ja ga koristim za stazu, ali imaju verzije i za voznju na putu.
 
@rast btw, mlogo vam je dobra ona staza Jarama kod tebe u komsiluku

Iz prve ruke


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Za malu doplatu imate helite gp-air koja je dokazano dobra i odradjuje zaštitu za sve pare.

Edit: ‘mala’ doplata u odnosu na redovnu cenu naravno.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Ee, Savo, jes’ nego, helite-a nema u srb sem u subotici…
Plus, go air je vise za koznjak. Meni treba za tekstil/majicu/mesh


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21

Ja se bas sada lomim koji da kupim.
Deluje mi da Helite ima najbolju fiksaciju kacige pa sam odlucio da uzmem Helite.

I posto imam jaknu koju ne bih da menjam za vecu, onda biram prsluk koji ide preko jakne.
A posto ne vozim po stazama, biram izmedju Turtle 2 i E-Turtle.



E, sada dolazimo do tehnoloska dileme i brain-freeze :(  

Sa jedne strane, vreme aktivacije mehanickoj prsluka je vece nego kod elektronskog. Dosta zavisi od polozaja tela. Takodje postoje tipovi nesreca kada se mehanika aktivira suvise kasno (na primer kod lowside kada se vozac ne odvoji od motora).

 

El prsluk bi trebalo da je osetljiviji i brze detektuje nesrecu (60ms, 30 sa dodatnim senzorom). 

Medjutim, sobzirom da sam ceo zivot u IT i znam kako se razvijaju i algoritmi i software, nesto sam skeptican prema el varijanti.

 

Kao sto rekoh...brain-freeze!

 

Sta biste vi uzeli?


 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Moje misljenje kao totalno neiskusnog coveka jeste da je mehanika bolja. Msm ako nesto i ne valja, lakse se vidi / popravi. Softer ako ne valja, ne znas dok ne zatreba da obavi za sta je napravljen. Ili da ga stalno proveravas ako ima tu opciju. Desavalo se da prsluci sa softverom okidaju i bez potrebe. Posle ljudi imaju problem i da dokazu da je sam okinuo. Mozes pogledati na yt.  

 

Sto se tice lowside padova, mozda moze da pomogne uvezbavanje gde bi se vozac odgurnuo od motora prilikom pada i / ili skracivanje sajle koja je prikacena za prsluk. Manji hod, brza aktivacija.

 

Kad budem uzimao prsluk, definitivno ce biti mehanicki Helite-ov.

Promenio član Tarmi636
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Ja sam useo ovaj, jer drugar ima gp air i bas smo se odlucili za mehaniku, pouceni iskustvom i preporukama drugih ljudi…
Jeste mozda malo sporiji, al se nece aktivirati ukoliko nema potrebe + 24h baterija na elektronskim… znas kada cu da se setim da napunim… nikad


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Poznajem dvoje koji imaju elektronske Dainese (mislim). Tj. 2 motora puta 2 prsluka .
Na jednom motoru izbacio grešku na notornoj jedinici, aj u italiju iz Kotora da se vidi šta je.
Na drugom motoru, pao mu u mestu i žena i on se naduvali, aj u italiju iz Kotora ili Bgd, pa plus na to 2 x 250e za punjenje (možda čak i više, nešto mi se ra cifra vrti u glavi)

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja