Jump to content

Moto Zajednica

Zaštitni vazdušni prsluk

Recommended Posts

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Kinezi su odavno dokazali da slakoćom prave i ono što još nije izmišljeno za sitne novce

Za oko 70 Evrića na red su došli sigurnosni vazdušni prsluci pa me interesuje dal je neko koristio ove i kakva su iskustva

 

€ 66,31 35%OFF | NEW Motorcycle Air-bag Vest Moto Racing Professional Advanced Air Bag system motocross protective airbag Airbag jacket

 

 

 

Poslato preko kurca

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Šalju ga bez CO boce.

 

Poštarina za Srbiju je 313€, verovatno imaš neku varijantu za državu gde je free dostava pa kad uračunaš i te troškove vidi kolika ti je krajnja suma.

 

Jesi li spreman da svaki put zakačiš i raskačiš kanap? Ako nisi, prsluk ti je dodatna opasnost jer CO boca može i da te povredi ako se ne naduva prsluk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: FZ 1SA ; FJR 1300SA

Pa lako je iskopirati i napraviti jeftinu kopiju kad upotrebljavas lose materijale i nista nisi ulozio u istrazivanje nego si ga ukrao ....a i radnike placas kao srbe i jos zagadjujes sve oko tebe 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Isporuka u okolne zemlje je nekoliko Evra svega , nema tu neke velike filozofije, i daleko napredniju tehnologiju su industrijski razvili do savršenstva, patrona je 20 Evra, ima jeftinijih i nešto skupljih, ali ja sam ovde stavio najskuplji, onaj koji pokriva najveći deo tela. Ima brdo linkova gde se vidi da se otvara u deliću sekunde i naduvava identično kao i skuplje varijante od 400 Evra.

Poslato preko kurca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Znate kad ce kineski proizvod da bude bolji od nekog evropskog ili americkog? Nikad! 

Tako i ovo, testirano po standardu iz 2006 za plutajuce prsluke... Eno stoji dole koji je ISO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
2 hours ago, ser said:

Znate kad ce kineski proizvod da bude bolji od nekog evropskog ili americkog?

Čekaj, stvarno misliš da se ono što kupuješ pod evropskim ili američkim brendovima ne pravi u Kini? Istoj onoj Kini koja ima svoj svemirski program ali po tebi ne zna da napravi običan prsluk koji se naduvava uz pomoć CO2 patrone?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Kakve veze ima zapadna kompanija sa fabrikom u Kini sa nekom njihovom home made domacom mala privreda fabrikom koja je iskopirala nacrte nekog originala i sad to valja na kineskom kupujem prodajem sajtu? 

A i svemirski program im je uspesan, tek su prosle godine uspeli da spuste neku kantu na mesec, dok se zapad uveliko vozi po marsu!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Ti znaš da je ovo home made mala privreda a naj veću svetsku platformu za on-line trgovinu nazivaš kupujem-prodajem sajt?? Impresivno.

 

Ja dole pročitah utiske ljudi koji su kupili i videh da su svi veoma zadovoljni prslukom.

 

E evo malo edukacije vezano za kante, mesec i tako to: 

PS. "sledećeg jula" je zapravo jul koji je za nama a sonda zajedno sa saudijskom i NASA sondom je uveliko na putu prema marsu.

WWW.ASTRONOMIJA.ORG.RS

Sledećeg jula, jedna od tri misije planirane za ovu godinu koja će poleteti ka Marsu, biće lansirana uz pomoć rakete CZ-5 'Dugi Marš'. Do sada je ova kineska sonda bila poznata jednostavno...

 

 

Izvinjavam se na off topicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Sve što sam ikada kupio na Aliexpresu je samo izgledalo kao pravi proizvod a nikada nije radilo kao pravi proizvod, Tako da sa ove posmatračke strane ne bih rizikovao sa nečim što u principu treba da spreči ozbiljne povrede pri padu. 

Kao što rekoh nemam iskustva sa ovim pomenutim proizvodom ali me prethodna iskustva sa robom sa Alija uče da tamo ne kupujem ništa. Sve što sam kupio sam bacio pare......

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

I ja sam razmisljao o ovome, ali onda sam se setio jeftinije i bolje vatijante. Kupio sam dva broja vecu jaknu i ispod se omotao stiroprom (2cm), em dobra izolacija, em stiti. 

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 1 sat, bugiman je napisao:

I ja sam razmisljao o ovome, ali onda sam se setio jeftinije i bolje vatijante. Kupio sam dva broja vecu jaknu i ispod se omotao stiroprom (2cm), em dobra izolacija, em stiti. 

Ti se šališ ili si ozbiljan :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija
4 hours ago, bugiman said:

I ja sam razmisljao o ovome, ali onda sam se setio jeftinije i bolje vatijante. Kupio sam dva broja vecu jaknu i ispod se omotao stiroprom (2cm), em dobra izolacija, em stiti. 

Sad dobra staklena vuna i da se podaščaš. Možeš i jedan kondor da staviš, čisto ako te uhvati kiša :D:D:D :D 

  • Sviđa mi se 6
  • Haha 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
9 hours ago, bugiman said:

I ja sam razmisljao o ovome, ali onda sam se setio jeftinije i bolje vatijante. Kupio sam dva broja vecu jaknu i ispod se omotao stiroprom (2cm), em dobra izolacija, em stiti. 

 

Samo da nije kineski stiropor

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Mlati te bez veze! 

Najbolje rešenje je da prvo na sebe navuče najlonski džak, pa zatim obučeš malo komotniju jaknu, a onda uzmeš PUR-PEN i malo odozgo, pa malo odozdo i kroz rukave ispuniš slobodan prostor između jakne i tela. 

Kad se pena stvrdne raskopčaš jaknu, rasečeš penu sa prednje strane i lepo sve to možeš da skineš (jer je najlon sprečio da se zalepi za telo). 

Eeeee, jesam genijalac. :care:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Ako si mislio generalno na prsluke, ja sam gledao ove recenzije. Super analizirano i do detalja. Na jos par foruma sam video da ih ljudi hvale bas dosta. Co2 ketridzi su oko 15-20e, jedna boca = jedno naduvavanje i prsluk moze da se naduva 4-6 puta otprilike pre nego ga je potrebno poslati u fabriku na neku obradu. Cena mu je oko 300e u FC Moto.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Dopada mi se ovo, bas cu da pogledam po netu..

 

On 11/25/2020 at 3:12 PM, ser said:

Znate kad ce kineski proizvod da bude bolji od nekog evropskog ili americkog? Nikad! 

Tako i ovo, testirano po standardu iz 2006 za plutajuce prsluke... Eno stoji dole koji je ISO

Kineska ves masina, od 2004. je akaju muski.. nikad nista.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Neka nonononono name, kao i sve tada kinesko..

Imam klimu housel, ljuta Kina, iz 2001. Radi kao singerica, isto nikad nista.

 

E, da. Nisam uvoznik iz Kine, zabole me za Kinu, ne kazem da nema krsa (kao i svuda) al' su mi mnogo smesne pausalne kvalifikacije.

 

E, i ovo. Sa kineskim skuterom 50ccm sam obisao Srbiju, presao sigurno 40-50 hiljada km. Necu reci da nije bilo zezanja, al' uz odrzavanje nema problema.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Realno ja bih trosio patrone ko carape... Znas kad bih se setio da ga otkacim kad sidjem sa motora... nikad.:cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Bole,to se ne aktivira dok silaziš.Aktivira je mnogo jača vučna sila

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
7 hours ago, Bole37 said:

Realno ja bih trosio patrone ko carape... Znas kad bih se setio da ga otkacim kad sidjem sa motora... nikad.:cirka1:

Čak i da možeš da ga aktiviraš redovnim silaskom sa motora, to ti se ne bi ponovilo posle prve aktivacije. Momentalno bi zapamtio osećaj pritiska grudnog koša sa svih strana, a dodatnu memoriju podstiče i zvuk prilikom ekspresnog naduvavanja.
Posle toga bi proveravao dal si zakačen čak i kad ne obučeš prsluk ;)

Promenio član rast

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja