Jump to content

Moto Zajednica

Curenje ulja oko poluge mjenjaca

Recommended Posts

  • Drug član, 4345 postova

Систем на усисавање из једног отвора а издувавање из другог на твом моделу нема, тако да ако није на поклопцу вентила онда је на горњем блоку негде иза алансера. Треба да корегира унутрашњи притисак агрегата које ти осечаш као дискретно издувавање ваздуха. На вручу машину излази и дим а ако одмах излази дим онда пропуштају карике. А ако излази и уље онда.......

 

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Brod
  • Motocikl: Yamaha FZ750

skidao sam ja dekl kvacila kad sam pjeskario i farbao dijelovr, da li je moguce da je diht mass usla u kanal sto nisam kupovao dihtung novi? I sad mi je jasnije da stvarno ne radi odusak motora jer je probilo malo ulje i kraj tog dekla od kvacila ali skroz malo 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ја увртео у главу да је Сузуки, зато је и слика одушка била од gs 400, нема везе одушак је веома важна ствар, ако њега не средиш машина процури где је "најтање".

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Може да буде карбон, парче крпице, дихт маса. То је сепарациона комора са више преграда која омогучава уљаним парама да кондензују и капљице уља цурик у картер а ваздух напоље, унутра и обрнуто како клипови раде и сабијају унутрашњи простор.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Brod
  • Motocikl: Yamaha FZ750

Cim uhvatim  vremena isoustam ulje i skidam dekl kod kvacila i to cu rijesiti, sad uvijek je bilo masno i lijeva strana oko kartera gdje se spaja sa blokom ja sam mislil da curi sa ovog semeronga biraca pa vjetar u voznji nabaci i tu ( moguce je i to) ali ko zna mlzda je i tu probijao malo.  Ne znam je li komplikovano karter skinuti ako bude trebalo ili je kao kod auta samo sarafi i ide dole

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Brod
  • Motocikl: Yamaha FZ750

Ne ne , mislim ako je probila i brtva kartera je li promjen skinuti karter da se zamijeni i moze li i tu diht masa ?

 

I jos me zanima sta si  mislio sa kompresorom, bojim se ako budem tako duvao  da ce taj ko,ad sto je zacepil upasti u ulje i mapraviti vecu stetu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Brod
  • Motocikl: Yamaha FZ750

Produvao sam kompresorom i sad duva na iberlauf, provjericu jos sutra po danu da li ce curiti ali svakako sam uzeo 2 semeringa pa cu staviti novi 

Jedan kolega je pitao za dimenyije semeringa, izvinjavam se sto nisam odma odgovorio sutra cu ti poslati

DD2C6946-62C5-43EB-B541-48170DB71C51.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ne ne , mislim ako je probila i brtva kartera je li promjen skinuti karter da se zamijeni i moze li i tu diht masa ?  

I jos me zanima sta si  mislio sa kompresorom, bojim se ako budem tako duvao  da ce taj ko,ad sto je zacepil upasti u ulje i mapraviti vecu stetu 

 

Савет је у правцу да средиш проблем а не да направиш вечу штету,. И да упадне парче у уљу имаш ситну мрежицу на уљној пумпи и филтер за уље а то је довољно да остане доле до следече промене. 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Brod
  • Motocikl: Yamaha FZ750

Pozdrav , da li mi neko moze reci cemu sluzi ovaj dio brtve od kartera , posto kad je bio zacepljen odusak motors i brtva kartera je malo probila i sad sam skinuo karter pa sam mislio diht masom namazati jer je novu brtvu tesko naci za ovaj model pa me zanima da li bitan i ovaj dio da bude zatvoren ili mogu samo po rubu namazati ?

 

AF78FB43-69D5-4DE5-B174-F09C0D4981F4.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ima na kp neki ljidi iz Nisa prodaju, ja sam uzeo 0.5mm kao da je malo gumiram, nije bio skup, mislim da sam metar sa pola metra platio 600 din.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja