Jump to content

Moto Zajednica

Peugeot AC 70ccm kit

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki gsx650f, Peugeot Elystar

Jel stavljao neko veći cilindar kit i šta je sve preporučljivo za zamenu? Elystar je u pitanju, ne planiram trke nego bolji obrtni moment. Radilica nema trunku lufta ali je postojeći cilindar loš, pa kad već menjam da onda stavim nešto jače. Čitao sam da neki stave samo veću diznu na karburatoru, neki stave dellorto 17.5 a neko ne pipa ništa, samo kit. Ja bih voleo to da odradim kako treba pa mi treba mišljenje nekog iskusnijeg ili nekog ko je već radio. I koji kit se preporučuje kao najbolji odnos cena-kvalitet, gde kupiti i td? :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ако ти је доступан AIRSAL онда то је прави избор у односу цена/квалитет. И ако стављаш кит, било који обавезно и глава цилиндра да буде за 80 у супротном оде радилица.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki gsx650f, Peugeot Elystar

U principu dostupno mi je sve sa nemačkog ebaya ali da ne trošim kredite na ovakve sitnice kupio bih kod nas. Gledao sam na KP taj Airsal, prodaje ih lik iz Sremske Mitrovice, pitaću da li ima na stanju. Jel treba čačkati oko karburatora ili nema potrebe? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ја би ако немаш финансије за други ауспух, отворио и очистио постојечи јер код Пежоа је то највеча бољка која доводи до уништавања термо групе.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki gsx650f, Peugeot Elystar

Neka preporuka za drugi auspuh? Nisam razmatrao drugi auspuh jer ne bih voleo da to bude previše bučno. Čitao sam i da sa postojećim auspuhom bude više obrtnog momenta. E sad, ja se u to baš i ne razumem :stabre: Šta dobijam a šta gubim promenom auspuha? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Џијанели Екстра је око 100€, за неке моделе иде са ролницама а за неке без. Не треба ништа скупље, а за гласночу је гласнији. Није много али је.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Шта треба слободно питај. Ја у своју колекцију и имам Спидфајт 2 H2O тако да знам "пушку кад је пиштољ била".

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

И шта добијаш, код нас у МК добијаш сигурност јер те чују и стављају у "есап" а иначе сама концепција издува омогучава лакочу у раду и лакше постизање максимума при окретање ручице гаса. То није могуче са стандардним издувом ма колико га преправљао.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki gsx650f, Peugeot Elystar

Uzeću ovaj airsal kit sa 47.6mm klipom a što se auspuha tiče, ima ovde kod mene u gradu čovek (Tora) koji radi moto auspuhe ceo život. Mislim da će znati da odradi poso kako valja. A kad budemo namontirali cilindar, javiću se sa pitanjem oko prenosa, ja bih voleo da motor ima što jače ubrzanje a krajnja brzina mi je dodje reč totalno nebitna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki gsx650f, Peugeot Elystar
Pre 17 sati, Krokodilo je napisao:

Ако ти је доступан AIRSAL онда то је прави избор у односу цена/квалитет. И ако стављаш кит, било који обавезно и глава цилиндра да буде за 80 у супротном оде радилица.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Ako možeš samo da mi objasniš ovo da glava bude za 80? Ja u tom kitu dobijam sve komplet, cilindar, klip, glavu, set dihtunga i ostale propratne sitnice. Jel se ta glava treba obradjivati ili sta, nisam bas skontao? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Онда супер, многи монтирају главу од 50 па превелика компресија растури радилицу. Кит по правилу и треба да буде у комплет са главом али фраери то ваде и продају посебно.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki gsx650f, Peugeot Elystar

Nije, ima karburator. Mislim da je prepravljan na karb, tj ovaj ortak što mi pakuje cilindar mi tako kaže, ne znam kako da proverim da znam sa sigurnošću? Ja sam rookie u svetu motociklizma i pojma nemam :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Они су проблематични, али ако је прераџен ти си "сретна коцка". Иначе скутер је габаритан и мочан, вожња у двоје је комотна и одлично кочи јер позади има дуплу шепу. Убаци кит/ауспух и да видиш разлике.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki gsx650f, Peugeot Elystar

Jeste, baš tako. Meni se najviše svidjao od svih 50ccm na tržištu za te neke pare jer je komforan, veliki i po meni jako lep. Fali snage ali to rešavam ovih dana, kao i kompletno sredjivanje spoljašnjosti pa će biti dobar prevoz na proleće :na_glavi:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki gsx650f, Peugeot Elystar

Spakovan je airsal samo ja sam očekivao onaj sport sa dve karike a stigao mi je t6 midrace :na_glavi: Trebao bi mi dellorto 17.5 sa automatskim sauhom i izduv. Na oglasima nema ništa zanimljivo, ima jedan leo vince tt i jedan gianelli, a karbiratora samo kineskih što ne bih stavljao na motor. Ima li neko ili da zna neko da prodaje karburator i auspuh? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki gsx650f, Peugeot Elystar

Kad sam već krenuo u priču onda da je odradim kako treba. Inače motor nije prepravljan, model je Elystar advantage, znači fabrički karburator. A to grlo se može i napraviti ili? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki gsx650f, Peugeot Elystar

Nije 100 dukata :) Prvo da nadjem izduv, vrv će biti Leo Vince tt, pa onda posle se igram sa karburatorom. U ponudi ima ova dva

 

meta_image.png
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Preko 3 miliona oglasa, na jednom mestu!

 

meta_image.png
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Preko 3 miliona oglasa, na jednom mestu!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja