Jump to content

Moto Zajednica

Atest

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Kawasaki EX500A

Pozdrav ljudi, zanima me ako bi prepravio neki motor u bobera, kako stoje stvari za atest, šta mi je potrebno da prođem, koliko bi me izašlo,... Hvala svima. 

Uzgred to bi mi bio prvi projekat. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Iz Agencije za bezbednost saobraćaja kažu: Prepravke su moguće ukoliko dobiješ potvrdu od proizvođača da možeš uraditi prepravku. To ti u prevodu znači da ne može. Kod prepravki je najbolja varijanta da ostaviš mogućnost da može vratiti na fabričko stanje.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Iz Agencije za bezbednost saobraćaja kažu: Prepravke su moguće ukoliko dobiješ potvrdu od proizvođača da možeš uraditi prepravku. To ti u prevodu znači da ne može. Kod prepravki je najbolja varijanta da ostaviš mogućnost da može vratiti na fabričko stanje.
То је мени кретенизам. Дадох 10.000 .- дин Фиату да су сагласни да ставим куку на ауто. Значи да би ауто/мото сервиси требали да нам плате то што смо сагласни да нам уграде делове приликом сервиса

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 47 minuta, BaneVuk58 je napisao:

То је мени кретенизам. Дадох 10.000 .- дин Фиату да су сагласни да ставим куку на ауто. Значи да би ауто/мото сервиси требали да нам плате то што смо сагласни да нам уграде делове приликом сервисаemoji34.pngemoji34.pngemoji34.pngemoji34.png

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Nije baš za poređenje. Ti pri servisu menjaš/ugrađuješ delove koji odgovaraju tom tipu automobila. Na primer, ako probušiš gumu, menjaš je gumom istih dimenzija. Problem je ako ugradiš dimenzije koje nije proizvođač predvideo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Nije baš za poređenje. Ti pri servisu menjaš/ugrađuješ delove koji odgovaraju tom tipu automobila. Na primer, ako probušiš gumu, menjaš je gumom istih dimenzija. Problem je ako ugradiš dimenzije koje nije proizvođač predvideo.
Можда сам мало претерано у поређењу али......Произвођач је предвидео могућност уградње куке. Такође је уграђена кука предвиђена за тај тип возила......нисам уградио куку од ладе. Уосталом подржавам атест, ајде и тежина возила се променила за 10 кила.....али који се ту к.рац Фиат пита није ми јасно.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
Kad si kod guma i istih dimenzija, hoce li praviti problem na tehnickom onda ako sa 215/45/17 se prebacis na 225/45/17? Ili za motore, ako se stavi za nijansu sira guma?
Auto mi je prosao sa 15icama a fabricki idu 14. Motor mi je prosao sa sirinama 120/160 a idu fabricki 110/130. Nisu ni rec rekli, mada mozda na drugom tehnickom ne bi proslo.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Auto mi je prosao sa 15icama a fabricki idu 14. Motor mi je prosao sa sirinama 120/160 a idu fabricki 110/130. Nisu ni rec rekli, mada mozda na drugom tehnickom ne bi proslo.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Знам на коме 100%

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 37 minuta, x-man je napisao:

Auto mi je prosao sa 15icama a fabricki idu 14. Motor mi je prosao sa sirinama 120/160 a idu fabricki 110/130. Nisu ni rec rekli, mada mozda na drugom tehnickom ne bi proslo.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 

Na jednom tehnickom su mi zapisivali dimenzije guma, na drugom ne. Zavisi kome se kako zalomi. Mada mislim da im je bitan precnik, a ne sirina.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sto se tice tockova, u zapisnik se unose domenzije (sir.vis.prec.vrsta) i ukoliko je odstupanje preveliko "ne prolazi" a svako vozilo ima fabricki od-do dozvoljena odstupanja ali visina tocka se ne menja. 

Uvek se unosi dimenzija ali neko pise "odoka" jer je tesko kontroli da utvrdi na osnovu bocne slike da li je tacna dimenzija. 

 

Saglasnost proizvodjaca je izmisljeni ustupak dilerima da se popuni budzet, isti su trazili da se ukine euro3 norma za uvoz polovnjaka, sto je vlast i htela ali nije evropa dozvolila (citaj gde ce sa djubretom) pa na ovaj nacin popunjavaju "izgubljenu" zaradu. 

Npr @BaneVuk58 je kupio kuku recimo Bosal, namensku za Fiat Stilo karavan, ona da bi bila atestirana mora biti homologovana, a homologacija izgleda ovako: Bosal od Fiata trazi smernice kako da napravi kuku tj gde da se pricvrsti za vozilo, Fiat da, Bosal uradi tako i na osnovu ispunjenih uslova (i vrste materijala) dobije homologaciju.

Sto ce reci Fiat je vec jednom dao saglasnost za tu kuku i nema sta vise da "prica" sa fizickim licem @BaneVuk58 tih 10000 je ostalo dileru.

Sa druge strane fabrika NIKADA nece dati saglasnost za secenje njenog vozila, time bi pljunula na svoje inzinjere, izuzeci su kada se vozilo prepravlja u slicno koje se proizvodilo ALI po istim merama kao to vozilo a ne po slobodnoj volji umetnika. 

Da postoji volja kod nadleznih, prepravke bi se resavale ispitivanjem (atestom) prepravljenog vozila, strucna lica provere prepravljene delove i sklopove pa daju ocenu, uz zadovoljavanje zakonskih propisa tipa dimenzije, svetlosna grupa...

Moje licno misljenje je da je to sputavanje i zaglupljivanje sposobnih i inovativnih ljudi, moje je da probam da napravim-strucnjaci neka ocene da li sam uspeo ili ne i da li cu se voziti ili gledati u svoj rad. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Jedan novitet, juce sam isao da registrujem auto, od sledece godine uvode kontrolu kocione tecnosti (rade to i sad ali ne vracaju), konkretno kod mene mora da se menja i sledece godine ako je ne promenim necu proci tehnicki. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre 3 sati, bdada je napisao:

Da postoji volja kod nadleznih, prepravke bi se resavale ispitivanjem (atestom) prepravljenog vozila, strucna lica provere prepravljene delove i sklopove pa daju ocenu, uz zadovoljavanje zakonskih propisa tipa dimenzije, svetlosna grupa...

 

Tako je i kod nas bilo u neka srećnija vremena. Ti ga napraviš najbolje što znaš, odeš u Vinču i oni po ispitivanju odobre ili ti daju smernice za poboljšanje ili ti jednostavno kažu neće moći, ali je bilo skroz OK jer svuda u svetu postoji takva mogućnost ako imaš znanja. 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 2 sati, mrmiki je napisao:

Jedan novitet, juce sam isao da registrujem auto, od sledece godine uvode kontrolu kocione tecnosti (rade to i sad ali ne vracaju), konkretno kod mene mora da se menja i sledece godine ako je ne promenim necu proci tehnicki. 

Ako su gurali neku sondu u čantru za kočiono ulje, to su i meni radili našta sam prokomtarisao da se špricom izvuče ista i dospe nova i eto rešeno. Dobio sam prečutno potvrdan odgovor. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Koliko se sećam meriće se procenat vlage (možda još nešto) u kočionoj tečnosti i ako se dobro sećam do 15% je dozvoljeno.Kočiona tečnost je higroskopna i kad upije odredjenu količinu vode može doći do problema kao stvaranje vazdušnih čepova prilikom zagrevanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kociona tecnost se menja, ako nista da ne kocite iz kolena nego skocnog zgloba,samim tim ce se izbeci jos jedna neprijatnost jer ce se meriti i sila na pedalu kocnice, takodje nece biti razlike na tockovima jedne osovine jer su cevi razlicite duzine. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i
On 17.11.2020. at 15:48, Yanco je napisao:

Na jednom tehnickom su mi zapisivali dimenzije guma, na drugom ne. Zavisi kome se kako zalomi. Mada mislim da im je bitan precnik, a ne sirina.

Kretenizam. Moras imati dimenzije guma po fabrici, a gume što su celave i stare 15 godina nema veze... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja