Jump to content

Moto Zajednica

Nepravilno trosenje gume

Recommended Posts

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Primetio sam da mi je zadnja guma na levoj strani sroz potrosena do  dok na desnoj polovini ima jos 2mm i više mesa, nisam vozio stazu niti nesta posebno vise leve krivine nego desne.. niti nesta bolje vozim levu krivinu, cak sta mislim da sam u desnoj agresivniji. Proverio sam zategnutost lanca na obe strane, na oko deluje da je na obe strane na istom polozaju zategnut. Imao sam pad na levu stranu pre 2000km sa tom gumom, i udarac u zadnju viljusku, ali nema vidljive štete osim što je bombina ( valjda se tako zove ) koja sluzi da se motor digne na zadnji štender, malo iskrivljena od udarca, ali na samoj viljušci nema vidnih promena.. Misljenja? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Moguce da je viljuska malo iskrivljena od tog pada, mada bi pretpostavljam primetio neke anomalije pogotovo pri vecim brzinama. Ne znam da li  za motore postoji aparat koji kao kod automobila pri centriranju trapa gleda da li su obe osovine poravnate?. Recimo da ne, ali tako nesto bi mogao i sam da izvedes iz malo igrarije sa nekim laserom i saranjem po zidu garaze, cisto da to kao uzrok eliminises. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ja sam kod mene primetio da vise trosim levu stranu gume nego desnu, tj posle svake voznje crta mi je sa leve strane blize ivici nego sa desne strane. I ja sam razmisljao o tome dok nisam video gumu drugara koji je takodje vise potrosio levu stranu gume pa sam uzeo to za normalno. Mada opet ti probaj ovo iz gornjeg klipa.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ne znam, nije mi se ranije nikada desavalo ni na ovome motoru ni na jednome drugom. Najvise sumnjam u pad i krivljenje viljuške. Hvala ma klipu, pokušaću pa da vidimo šta se dešava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, sale600 je napisao:

Kolega Astral je stavio ovo u sličnoj temi.

Isprobao na motoru i za glavu se uhvatio

 

 

Ovo se radi svaki put kada se "pipne" zadnja osovina, spanovanje lanca, skidanje tocka... :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Baš tako.

Moj slučaj.

Motor kupio nov. Nikad nikakav pad. 

Mjenjač išao teško. Žalio se na prvom servisu. Kažu to tako mora.

Nije da se hvalim, ali kupio sam ih 9 novih i samo sa tim zadnjim mjenjač kao kost.

Uzmem manual i prvo što sam gledao zategnutost lanca i naravno ni blizu manuala. Podesim lanac kako treba i namjestim točak po oznakama na rami. Pošto je motor razrađen počnem ga voziti normalno tj. žešće. Mjenjač ide kao u sir. Zadnja guma od ruba do ruba, ali to se meni nekako čudno ponaša i ne osjećam se sigurno.

Napravim od sipas plastike čepove na mjeru. 2 u osovinu vila na rami, a 2 u osovinu točka. Razlika skoro 4mm. Podesim i već je bilo puno bolje. Oznake na rami pogrešne.

Kada sam podešavao po onoj metodi doduše ja sam koristio 2 potpuno ravne alu cijevi 40x40 koje sam rastezljivim gumama pričvrstio uz točak trebalo je još skoro 2mm zakrenuti točak da dobijem pravac.

Ispada da ni metoda mjerenja od rame i zadnjih vila do osovine zadnjeg točka bar kod mene ne štima.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jos jedan pokazatelj (nije precizno ali dovoljno da pokaze problem) je lanac i njegova pozicija na lancaniku nazad.

Zubi lancanika trebaju biti na sredini lanca kada okrecete tocak.

Znaci, tocak zadnji u vazduhu (stender ili nosac sve jedno), stojim iza i vrtim u pravcu okretanja, gledam tamo gde prvi zub "upada" u leziste na lancu (gledam donju polutku lancanika, gore obicno smeta lancobran)  ukoliko prilazi ili pipne spoljnu kariku lanca to znaci da je osovina sa leve strane vise naspanovana i obratno (ako prilazi ili pipne desnu, unutrasnju kariku, desna je strana vise naspanovana).

Ovo znaci nije stelovanje vec provera (osnovna) polozaja osovine, postoji i alat...

Evo slika moje honde, obelezih mesto gde gledam i slika alata.

 

IMG_0221.JPG

41licSHKNrL._AC_.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja