Jump to content

Moto Zajednica

dihtung glave motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav ovde mi curka ulje u pitanju je yamaha r6 2004,nisam iskusan bas sa motorima pa ako neko moze reci kako se ovo da srediti i da li je stetno za motor,i plus jos nekako kad mi se zagrije slabo prima gas i nekad se zatrokira i ugasi,lep pozdrav.
 

E33A64B6-68B7-4706-8372-2F32213C05DE.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Evo i slike, dihtung je bukvalno "iscureo" tu ispod slova, kod J00. Odatle se lagano sliva ulje.
 
Znaci trazim savet nekoga ko je na ovakvim ili slicnim glavama radio zamenu. Glavna dilema mi je da li se cilindar digne sa ova 4 srafa i oslobodi pristup klipu ili mora da se rastura poklopac cilindra gde je osovina za tajming ventila itd. Verovatno prvo negde moram da oslobodim lanac bregaste...
 
I2Jik_img0629vv1.jpg.718523b13a2e6756d0bf6ad31a193b31.jpg
 
Значи то није дихтунг главе веч дихтунг испод цилиндра. Да би њега променио, глава и цилиндар напоље.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 463 postova
Pre 1 sat, Krokodilo je napisao:

Да би њега променио, глава и цилиндар напоље.

 

...i posle da racuna na dosta povecanu potrosnju ulja narednih 1000-2000km dok karike ponovo ne nadju svoj put, pa cak i vise. Potrajace duze nego razrada nakon generalne(ne pricam napamet vec iz iskustva potvrdjenog vise puta... karike stare, cilindri nisu honovani, blaga ovalnost...). Tako da, ukoliko samo malo vlazi, ne curi tipa u mlazu i ostavlja barice ja to ne bih dirao do daljnjeg. Sad zavisi od tebe kolika si picajzla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
 
...i posle da racuna na dosta povecanu potrosnju ulja narednih 1000-2000km dok karike ponovo ne nadju svoj put, pa cak i vise. Potrajace duze nego razrada nakon generalne(ne pricam napamet vec iz iskustva potvrdjenog vise puta... karike stare, cilindri nisu honovani, blaga ovalnost...). Tako da, ukoliko samo malo vlazi, ne curi tipa u mlazu i ostavlja barice ja to ne bih dirao do daljnjeg. Sad zavisi od tebe kolika si picajzla.
То је дуго поглавље, за промену тог дихтунга поступак је: цилиндар и глава напоље

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja