Jump to content

Moto Zajednica

Sachs MadAss 50

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Možda bi i moglo nečime da se "nalije"..ali je, tako kada je sve već na svom mestu i ulje u karteru, prilično teško odmastiti perfektno tu zonu. To je osnovni preduslov da se to naliveno tu i zadrži. Takva oštećenja, koja nastaju isto i kada stručnjaci zabijaju šfafcigere ili šta drugo, da bi odvojili karter ili kućište...treba rešiti dok je sve rastureno i čisto.

Ako je dekl još dole...sada bi trebalo to lepo odmastiti, staviti malo...eto tog tečnog metala, bez žurbe ostaviti da hemija odradi svoje (najbolje da prenoći) i onda turpijom popraviti površinu da bude jednaka sa ostatkom.

Kada su oštećenja veća...mora da radi i varenje, nabacivanje materijala, pa onda obrada. Obrada deklova ne mora da bude baš uvek mašinska. Dovoljno je imati kakvu lepu ravnu (sigurno ravnu) površinu preko koje se zategne parče šmirgle....i vrc, vrc....mašinska obrada. Isto kao za glave tih manjih motora (i kada su oštećenja manja)

Nije loše ni tada staviti malo silikonske diht mase na nov ČIST dihtung i odmašćene površine.

E, ako tad pusti....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Сликај то па постави слику да би видели о коликом оштечењу се ради. Иначе може двокомпонентни па у њему ставиш алуминиуске струготине и кад добро осуши грубо дремелом а фино турпиом дотераш. И на крају целу површину на стакло и брусни папир.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Uh, uh ljudi, pa nije probila klipnjaca vec se kabal malo upresovao u dekl. Mislim da nema mesta panici i nalivanju kakvog god materijala. Nisam ga dirao od kako sam video da je propisao jer cekam novi dihtung. Ovaj put cu ici tanko silikonom sa obe strane na prethodno ociscene povrsine. Mislim da ce to biti sasvim dovoljno jer ostecenja nisu velika. Slikam eto kad skinem deklu opet:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Zaglavio sam nesto sa popravkom kola pa nikako ovde nesto da napisem:). Zavrsio sam ovo oko dekle i sad je super, ne curi vise nigde. Nabavio sam neke moment kljuceve pa me to i pozurilo da zavrsim posao da ih oprobam kako rade. A rade super..  Nisam naravno imao manual pri ruci da vidim na koliko se stezu srafovi dekle vec sam po nekom secanju kad sam Hondu radio zapamtio da kod nje ti od dekle idu na 12Nm. Ove sam stegao na 10 i moram priznati da ih rukom nikad ne bi toliko jako stegao. Te male srafove stezem naj manjom racvom iz zgloba, i kad stane to je to. Sad znam da to moze i malo jace slobodno

IMG-781a1892e45d25ab571106596e17bbd8-V.jpg

IMG-608a4cdbe1ceff54f582a74b88a951d8-V.jpg

IMG-0ce9c9d67ada9e11c6bd5c60196278f8-V.jpg

IMG-c74f37df07ff2591568bd22f6ebf451e-V.jpg

IMG-2c45a25136f2dc61a6dc185377b7dedc-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Bez mnogo gledanja u radioničke knjige...postoji tabela sa maksimalnim silama zavrtanja za svaki navoj (metrički ili kakav drugi) i to je sasvim dovoljno za rad. Kod zavrtanja "rukom" se češče pretera nego što se dovoljno ne zategne, a to se posebno odnosi na te, da kažem male zavrtnje.

Pretpostavljam da je tu M6 i po toj tabeli...za zavrtanj u kvalitetu 8.8 (to je ono što ponekad piše na njegovoj glavi), tih 12Nm bi bio apsolutni maksimum.

Znači, koje je u nedoumici, nema knjigu...a ponovio se alatom, neka gugluje tu tablicu i sve će biti ok.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ниси морао толко да се замараш али ајде нек буде по ПСу. Алуминиј је зезнут, зна да почне да отпада навој зато и не треба баш све по пропису него више да се "осети моменат" кад је доста.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Za tqbelu sam znao da postoji ali se nisam potrudio da je nadjem jer nisam imao alat. Sve je ovo uradjeno na brzaka cim sam doneo alat i nije bilo vremena za finese. Oko motora volim da radim polako i lagano i tad posao ide bez problema. Ovo je bilo bas stihijski.

Dekla znaci zavrsena, kvacilo radi savrseno, vezuje prvu i drugu brzinu bez ikakvih zadrski kao da je skuter. Motor odlicno radi na leru i reaguje na gas, ne preliva... ALI opet zajeb. To se desava jedan dan kada je rezervoar skoro prazan. Sutradan odem i napunim rezervoar i momentalno karb propisa. Opet davljenje na leru i sve sto prati previse goriva. Jedino sto jos nisam uradio je Oring na sedistu iglice a i @Krokodilo je pomenuo da sumnja u to. Videcu, resicu i to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Upravo sada, Krokodilo je napisao:

Са оваквим испадима карбуратора уништава се уље у агрегату.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Da, sad imam slavinicu koja radi pa je zavrnem uvek. Donecu odluku sta dalje kad zamenim i tu gumicu. Mogu da kupim i drugi karb kineski ali mislim da ni tu srece nema.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ovo je alat koji sam uzeo, Torqueleader. Plavi je u rasponu od 2-25Nm a zeleni 4-9Nm.

Nisam cuo nikad za tu firmu ali vidim posle na netu da rade dosta i za industriju namenske moment kljuceve, te zakljucih da nije zezanje. Naleteh na njih na Bubanj potoku.. bilo ih je gomila raznih, sa ra raznim prihvatima, za recimo viljuskasti kljuc.. bilo ih je dosta sa fiksnim momentom, ovih malih u obliku srafcigera, razlicitim bojama drski, svaki sa drugim momentom. Bio i jedan veliki ali fiksiran na 55Nm, namenski za nesto. Bilo je i onih od preko metra duzine za kamione ili sta vec.Dosta njih izrazeno u funtama i librama, tek po neki u Nm

IMG-a12ece6bd312f96b622150533c0ec3f5-V.jpg

IMG-463019bbf49eecf057282362e0f5725d-V.jpg

IMG-4025f0cff7f0f6dd4bd392fe600ab229-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Da, sad imam slavinicu koja radi pa je zavrnem uvek. Donecu odluku sta dalje kad zamenim i tu gumicu. Mogu da kupim i drugi karb kineski ali mislim da ni tu srece nema.
 
Има има.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 14 minuta, Krokodilo je napisao:

Има има.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Koje?? Do sad sam vise puta stelovao nivo i dosao do pravog, polirao potom sediste iglice koje mi ne deluje da je lose.  Samu iglicu bih rado promenio ali takvu ovde ne mogu da nadjem. Ocito kad se pritisak poveca pod teretom punog rezervoara iglica pusti. Kad je prazan nista, sve super:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1197 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Ovo je alat koji sam uzeo, Torqueleader. Plavi je u rasponu od 2-25Nm a zeleni 4-9Nm.
Nisam cuo nikad za tu firmu ali vidim posle na netu da rade dosta i za industriju namenske moment kljuceve, te zakljucih da nije zezanje. Naleteh na njih na Bubanj potoku.. bilo ih je gomila raznih, sa ra raznim prihvatima, za recimo viljuskasti kljuc.. bilo ih je dosta sa fiksnim momentom, ovih malih u obliku srafcigera, razlicitim bojama drski, svaki sa drugim momentom. Bio i jedan veliki ali fiksiran na 55Nm, namenski za nesto. Bilo je i onih od preko metra duzine za kamione ili sta vec.Dosta njih izrazeno u funtama i librama, tek po neki u Nm.
Puca mi net, idu alike uskoro
IMG-a12ece6bd312f96b622150533c0ec3f5-V.thumb.jpg.07a8177d73033a6889459d34ba4a46ee.jpg
IMG-463019bbf49eecf057282362e0f5725d-V.thumb.jpg.4f7d011f0d2a68ed1e4f421cc57170ed.jpg
IMG-4025f0cff7f0f6dd4bd392fe600ab229-V.thumb.jpg.598d7bb00b75989558fdaeb03520bf93.jpg
Koliko para su ti kilo ključevi (plavi i zeleni)?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1197 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Koliko para su ti kilo ključevi (plavi i zeleni)?
@vidakn30e oba
Džabaka, novi i u kom delu buvljaka?
Baš mi treba tako nešto.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Koje?? Do sad sam vise puta stelovao nivo i dosao do pravog, polirao potom sediste iglice koje mi ne deluje da je lose.  Samu iglicu bih rado promenio ali takvu ovde ne mogu da nadjem. Ocito kad se pritisak poveca pod teretom punog rezervoara iglica pusti. Kad je prazan nista, sve super:stabre:
Само гумицу промени и фурај. А ако си у стању нови карбуратор од кинеза и здраво, и то нешто вече.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 29 minuta, vidakn je napisao:

Džabaka, novi i u kom delu buvljaka?
Baš mi treba tako nešto.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Prvi deo pijace, vrlo blizu pocetka 5.-6. red recimo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 21 minuta, Krokodilo je napisao:

Само гумицу промени и фурај. А ако си у стању нови карбуратор од кинеза и здраво, и то нешто вече.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Probacu prvo sa gumicom svakako.Kineski karbovi su dostupni u nekoliko velicina. Mislis da ne uzimam najmanji. Mozda ovog za 110cc? Potajno razmisljam o jacem kitu, vec sam kupio set dihtunga za 110:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Кад би се променио пренос , овај велики са мањим и онај код ламеле за прву са вечим могло би 110 да легне ко дупе на нокшир. Овако можда и не добијеш ништа сем снагу. Скини катализатор код удебљаног дела на грани. Убаци неки издув са Алија јер и овај је пун мреже. Пробај прво то па после 110ка.402a6d64d4a5b55aa780e248b77ac728.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ajd ako ideš opet na buvljak, ako možeš slikaj nečim taj moment ključ sa prihvatom za viljuškasti ključ i pitaj za cenu, pa postavi ovde ako može .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Upravo sada, Krokodilo je napisao:

Ја само гласно размишљам.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Hvala na sugestijama i komentarima, samo nastavi, svasta se pametno moze cuti od tebe. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Zaglavio sam nesto sa popravkom kola pa nikako ovde nesto da napisem. Zavrsio sam ovo oko dekle i sad je super, ne curi vise nigde. Nabavio sam neke moment kljuceve pa me to i pozurilo da zavrsim posao da ih oprobam kako rade. A rade super..  Nisam naravno imao manual pri ruci da vidim na koliko se stezu srafovi dekle vec sam po nekom secanju kad sam Hondu radio zapamtio da kod nje ti od dekle idu na 12Nm. Ove sam stegao na 10 i moram priznati da ih rukom nikad ne bi toliko jako stegao. Te male srafove stezem naj manjom racvom iz zgloba, i kad stane to je to. Sad znam da to moze i malo jace slobodno
IMG-781a1892e45d25ab571106596e17bbd8-V.thumb.jpg.feb248c79a03189e1f851f475a290d86.jpg
IMG-608a4cdbe1ceff54f582a74b88a951d8-V.thumb.jpg.86694e113f60c9f4e266e47543b35858.jpg
IMG-0ce9c9d67ada9e11c6bd5c60196278f8-V.thumb.jpg.d21f6bd0ac99bfe819b8868412e68c0c.jpg
IMG-c74f37df07ff2591568bd22f6ebf451e-V.thumb.jpg.7dd7f65d1873172fee625930602ffe1f.jpg
IMG-2c45a25136f2dc61a6dc185377b7dedc-V.thumb.jpg.0899486acc5105e6edfad22179c9d34d.jpg
Сад видох ове слике, декло си само са силиконом ставио без дихтунг?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja