Jump to content

Moto Zajednica

Sachs MadAss 50

Recommended Posts

  • Drug član, 4345 postova

Није леп али има своју клиентелу симпатизера. Зезнуто је што евентуални сувозач једва издржи 2километра и тражи предах због "удобног седишта". Ако је за супругу веруј да че седиште да буде пресудно по питању остаје или се продаје.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Za sad ostaje ovakav bez ikakvih promena na motoru. Za suprugu i jeste kupljen i ona ce ga voziti uglavnom:).Sediste jeste strmo i tu cu verovatno da uradim presvlaku od neklizajuceg materijala. Imala je jedan pad sa njim dok smo vezbali na onom poligonu sa klipa. Niko ne zna sta se desilo ali je zavrsila na zemlji i dobro se ugruvala. Za sad vida rane i ne seda vise. Moram da sredim to kvacilo i da lepo radi na leru da je to ne zeza prilikom sledece voznje. Meni se motorce mnogo svidja i bas bih voleo da ostane. Deca rastu i nema boljeg motora za pocetak, mada oni uveliko voze njihov PW50.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Evo mene:) . radio sam na motorcetu u vezi kvacila i na srecu nasao krivca. Jedna od tri oprugice je pukla i pravila rsum. Dobro je da nisam jos vozio jer bi verovatno sve bilo jos gore. Secam se da mi je momak od kog sam kupio motor rekao da je jedina intervencija na njemu bila upravo zamena jedne oprugice u kvacilu. Siguran sam da je upravo ta opet pukla jer se koliko vidim razlikuje od druge dve po debljini zice..

Otisao do komsije Milosa koji mi dade punu kutiju opruga ali ni jednu identicnu nisam nasao. Posao ostade da ceka dok je ne nadjem.

Evo i slika tokom intervencije

IMG-4c76bd32874e24c34484933e8ca9d1a6-V.jpg

IMG-8aef27801079bf71ecbb96031bf71c91-V.jpg

IMG-9656d06e8ed46ce945f75778bdd7574c-V.jpg

IMG-14b1787a947cf81d6bb34a655cb69653-V.jpg

IMG-a3cb2bc5d7772bcf01b1a24c611f2ce8-V.jpg

IMG-be5ddbe385f5c1e92b37e30c85a6f362-V.jpg

IMG-08315c3d90fa6472cc26d92088defd2b-V.jpg

IMG-42861e1cd537c49e0a4012573834cdd1-V.jpg

IMG-82a853ba917b6ef3af46633837d8349f-V.jpg

IMG-3b4d51ba5a45fe8e2c96c20acf5554c3-V.jpg

IMG-a71f056965e9f7e7c220ad358f35aa0d-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Наџи три исте и намести, тензију спореди на шпиц клешту руком са здравом оригиналном. Могу да буду за нијансу јаче или слабије, оригиналне нечеш начи то буди сигуран.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 40 minuta, Krokodilo je napisao:

Наџи три исте и намести, тензију спореди на шпиц клешту руком са здравом оригиналном. Могу да буду за нијансу јаче или слабије, оригиналне нечеш начи то буди сигуран.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

 Videcu, radije ne bih da kratim i savijam kukice, ali ako bas mora..

Nasao sam ovde na oglasima kompletna kvacila pa cu videti kod njih da li mogu samo oprugice da se uzmu. Ovde jeste jedna paknica ostecena ali mislim da to moze da ide jos poprilicno.

@Krokodilo reci mi gde je na ovoj masini filter ulja?? To je neki centrifugalni i pretpostavljam da je sa kontra strane. Vidim da je ulje iako je novo dosta zaprljano,a ima ostataka i od ove zdrobljene paknice, pa bih i to ocistio pre sklapanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Za slučaj da nije moguće dobiti oprugice, sem ako se ne uzme celo kvačilo....preporučujem ti da odeš do neke radionice gde popravljaju motorne testere. Isti je princip kvačila, centrifugalno je i isto tako ima često po 3 opruge (3 tega). Ima raznih dužina, debljina i krivina...sigurno ćeš naći šta odgovara.

Može da se desi, da zbog dužine ili tvrdoće novih opruga, trenutak kada će tegovi uhvatiti zvono ne bude na istom broju obrtaja kako propisuje fabrika.

Što i ne mora da bude problem, ali da imaš to na umu.

Obavezno stavi 3 iste...odakle god da su.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Gledam sad u manualu, doduse za model sa brzinama po brojem 2 na slici oznacen je element koji se cisti i ujedno je filter ulja. Kod mene je malo drugaciji i njega sam skinuo pre demontaze kvacila. Primetio sam da je pun stroke ali nisam to povezao sa filterom. Super onda nema otvaranja druge strane.

Evo dole na slikama kako to izgleda  kod mene, to je ovaj zlatni deo

Screenshot_20201114-224655_Samsung Internet.jpg

IMG-14b1787a947cf81d6bb34a655cb69653-V.jpg

IMG-a3cb2bc5d7772bcf01b1a24c611f2ce8-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Kod nas se dugo vec prodaje Kimco Visa R 50/110 u tom underbone fazonu. Od skoro vidim da i Bg postari voze nesto na oko potpuno isto, ali je ljuti kinez i nisam mu zapamtio ime. Kod nas nisu popularni ali se u Aziji i Grckoj voze nenormalno. Kad vidim kakvih Kavasakija i Yamaha ima glava me zaboli

 

Screenshot_20201118-124634_Samsung Internet.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ово је RKS Sniper pro 50 - Benelli group. Машина је 110 са термо групом од 50 колко да проџе трајну регистрацију као 50. Кит улази у цену 110 кубика и само са променом предњег ланчаника од 12 у 14 крајња је 100км/ч. Идеални пренос је 14/38 са којим иде 110. Иначе фабрички долази са 12/42 у варијанти од 50 кубика.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

I ovde se prodaju setovi za konverziju ali me zanima da li pored cilindra sa klipom i glave ide i promena radilice. Kapiram da za 70 i 110cc ne treba, jedino ne  znam za 125.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Блокови су исти до 110, за 125 су и блокови и радилица различити. Зависи од клипа, главе и брегасте како че да иде. Не значи да ако је 125 иде брже од 110ку.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Cekam da mi stigne dihtung te desne dekle da bih zavrsio posao.. Narucio kod ovih sto prodaju Kimca Visu pa se nadam da ce pasovati.

Nasao kod njih i neke oprugice po duzini skoro identicne, pa ih uspesno instalirao.

Ljudi stvarno brljaju kad nesto rade te je i prethodni majstor koji je menjao jwdnu puknutu oprugu napravio sr....

Naime jedan kabl od mase koji stoji spolja prisrafljen na taj dekl, je zaboravio i ostavio u sendvicu izmedju bloka i dekle. Sve je on to lepo stegao, kabl je cak ostvario i kontakt preko prosecene izolacije, pa cak ni ulje nije pustao..

Svw sam to video, kao i oziljke od kabla koji su definitivno ostali na dekli i bloku.

Pomislih da ce tanak sloj diht mase da resi problem ali corak, pisa ulje ko lud.

Kao st rekoh na pocetku, cekam nov dihtung. Namazacu ga ovaj put sa obe strane i nadati se da cu resiti problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

За ожиљак узмеш вату и на њој ставиш маст и заглавиш измеџу блока и декле кад стежеш. Нормално вате сасвим мало колко је потребно.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Била је вибрација на одреџеном обртају и као што сам претпоставио била је лабава центрифугална ламела. Пре претезања отворио да проверим остало а и да вам сликам решење. Овај моторчич има и кумплунг који ради потискањем полуге мењача и тако омогучава меко шалтање. Тај механизам ето заборавио да сликнем али следечи пут "врачам дуг".

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre sat vremena, Krokodilo je napisao:

Била је вибрација на одреџеном обртају и као што сам претпоставио била је лабава центрифугална ламела. Пре претезања отворио да проверим остало а и да вам сликам решење. Овај моторчич има и кумплунг који ради потискањем полуге мењача и тако омогучава меко шалтање. Тај механизам ето заборавио да сликнем али следечи пут "врачам дуг".emoji41.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Nisam nikad vozio poluautomatik ali kad nesto razmislim, ako moram da saltam nogom, ne bi mi bilo tesko ni da pritom pritiskam rucno kvacilo. Sto ce reci radije bih vozio klasican menjac. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Постоји могучност преправке, мења се декло са полугом за кумлунг, а на месту центрифугалне ламеле иде центрифугатор.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 19.11.2020. at 11:41, Krokodilo je napisao:

За ожиљак узмеш вату и на њој ставиш маст и заглавиш измеџу блока и декле кад стежеш. Нормално вате сасвим мало колко је потребно.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

jel može da se očisti i nalije neki tečni metal da bude ravno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja