Jump to content

Moto Zajednica

Sachs MadAss 50

Recommended Posts

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Prekopirao sam tekst iz moje druge teme da je ne gusim, pa cu ovde da pisem o majstorisanju. Novost je novi motor, ili motorce bolje reci. Rec je o Sachs MadAss 50. Krajnje simpaticno vozilo.. Kupljen da bude nesto kao drugi motor, za svrć po kraju i okolini. Da pokusam eventualno ponovo suprugu da ohrabrim da ide na posao njime. U tu svrhu smo pre koju godinu imali Kymco Agility City 50, divan skuter, ali se nije nesto usrecila. Ovaj ce nadam se opstati duze. Rece ona jednom da je to jedini motor koji joj se toliko svidja da bi ga vozila sigurno iako je voznja ne privlaci uopste. Imala je inace u mladosti Tomos Automatik dok sam ja o istom samo sanjao

Nisam nista propratio slikama ali sam malo radio i na njemu:jee1:. Zamenio ulje, svecicu, filter vazduha nesto modifikovao jer ne mogu original da nadjem, ocistio karb, promenio kocionu tecnost.. Kocioni cilindar zadnje kocnice sam zamenio drugim jer su kinezu propale gumice. Na njegovo mesto dosao ne Nissinov i to sad radi kako treba. Moram da zamenim semeringe i ulje u viljusci jer su ovi procureli, opet kina kvalitet(svakom kazu procuri). Inace motorce je bas ocuvano, 6500km presao, mnogo lepo se vozi.. Juce na tehnickom svi se okupili oko njega.. sta je ovo?? Sto je dobar.. Ko bi reko da je kinezz.. Neki su od komentara. Da pleni poglede, pleni, nema zbora. 

IMG-99f17108da8a87e0800e4e2a17f2add1-V.jpg

IMG-aeb21344dd5f1b4c356bee4bdf58fdc7-V.jpg

IMG-c4d6f1a8f8258a468c7ab6a5f21ac17a-V.jpg

IMG-578b0cc726e4dd7f38a4594ac668d773-V.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Upravo sada, Krokodilo je napisao:

Аутоматик 1ва 2га?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Tako je automatik:takoje:. Samo da sredim tekstove i prekopiram ovde pa ce biti i pitanja u vezi menjaca bas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

U poslednje vreme zezam se samo sa Sachsom i prija mi:). Vise on zeza on mene nego ja njega ali to mi je sto mi je. Imam problem sa karburatorom jer konstantno preliva. Iscitao sam dosta po forumu gde je pisano o tome da se podsetim, neke stvari i odradio ali bez uspeha. Karburator je Mikuni i to je jedini razlog sto jos nisam kupio zamenski(kinesku kopiju). Realno u njemu nema ni kilometara ni godina eksploatacije pa da je sav razlokan i za bacanje. Verujem da ako resim prelivanje da ce biti pouzdaniji od kineza od 1800din.

Iglica plovka kao glavni krivac za prelivanje kod njega je sa gumenim vrhom, i ni na oko ni pod noktom ne pokazuje znake ostecenja. Sediste u koje iglica naleze kad je pritisne plovak je takodje na oko bez ostecenja. Kako je on od mesinga tu se nesto vec moze uraditi.. Ja sam sa Purol pastom i drvenom cackalicom malo ispolirao oko rupice gde seda iglica ali bez uspeha. Prethodno sam bar tri puta  pomalo krivio limeni jezicak na plovku da dodjem do odgovarajuceg nivoa goriva u loncetu. Uspeo na kraju ali posle montaze na motor i par minuta rada propisa gorivo ko i kabla.

Ovako malenu iglicu nisam uspeo nigde da nadjem mada sam samo zbog nje porucio i set za reparaciju za Gy6 agregate. Istog oblika ali je moja dosta manja, videh naravno tek kad je stiglo. Bilo je jos promasenih porudzbi, npr. filter vazduha je par mm duzi i ne moze da stane u kutiju filtera. Bakelitna prirubnica na oko veoma slicna ali uzivo opet ne moze da se stavi, takodje za Gy6 agregat. Ovaj agregat kod Sachsa uglavnom srecem kod kvadova i ima ih u raznim zapreminama 50/70/110/125.. Inace je izvorno je Hondin i proizveden u milionima primeraka i pogoni razne mopede.

Mnogo se raspisa ali sam ovaj put malo i slikao:sampion:.

Finalna zamisao je da napadnem sediste iglice ostrom burgijom i jedno dva kruga lagano rucno okrenem. Mislim da bih tad napravio potpuno nov konus pa bi i zaptivanje bilo kako treba. Dok se jos nisam dohvatio posla moze neko i svoj predlog da iznese. Znam da hodam po tankom ledu i da mogu sve da upropastim ali nesto moram da pokusam

Ovo je taj zajebant, iglica i jos neke iznutrice

IMG-822fd4db3f4dd2b6c44e2e3e28d74f7b-V.jpg

IMG-d677da412ccf8a54a576c465dae69642-V.jpg

IMG-0808586fca95357cb6290e82048c91b9-V.jpg

IMG-20ebc4da647bcde6cda8c8d92bd28bae-V.jpg

IMG-1fe5355eaf64ae31e9845ed953529fbf-V.jpg

IMG-d39f45d5840b5013c29bd6f1b3835981-V.jpg

IMG-9ce7743e707c9985dae4f48ad67192f5-V.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ошрафи овај део, извуци пажљиво и промени оринг на њему. У рупу где улази гумени врх РУКОМ, изравњаш бургијом окречучи контра од правца бушења(величина бургије колко и иглица). Пловак треба да стоји водоравно кад је карбуратор окренут наопачке. За сада толико, питај шта друго те интесује јер осечам да сам људима на форуму преко К....а.85d9484f183ca292ea844c0d205a1fa5.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Sve ovo gore prikazano je odradjeno nedavno i motorce se vozi manje vise uspesno. Pored vec pomenutog prelivanja karburatora uocavam problem i sa menjacem. Pogotovo poslednjih par voznji kvacilo ne odvaja kad motor stane ili se smanje obrtaji odnosno padnu na ler. Uvek ostaje da se vrti zadnji tocak. Cesto ga podizem na stender pa to primecujem pa cak ni zadnjom kocnicom ne mogu da ga zaustavim a da ne ugusim motor.

To je posao oko kog jos nista nisam radio a moracu. Pa eto i pitanja, sta i kako. Nisam iz ove moped/skuter price ali pretpostavljam da tu ima nekih opruga kojesu popustile ili bi ih valjalo zameniti za jace.

Eto to su pitanja za sad..

Juce sam odradio karburator.. nadam se:). Nisam imao 'kohones' da dohvatim burgiju da urezem konus,iako sam kupio nove svih velicina. Opet sam purol pastom prepolirao i sediste i samu iglicu i za sad ne pusta gorivo. Eno ga na stenderu vec nekoliko sati, suv ko barut

Ps. @Krokodilo svaki savet je dobrodosao i upravo sam na tebe i par ljudi ovde mislio kad sam resio da otvorim ovu temu.  Nismo do sad bili u 'spici' ali cu rado procitati tvoje savete

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

То је једна од бољки аутоматика, пуцају или слабе опруге на ламелама. У твом случају је проблем са ламелом за 1ву брзину. Ја сам имао исти Сакс исте боје али са машином која је имала четири брзине и мењач. Уложио сам 2000€ за делове TAKEGAWA и то је сасвим друга прича.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ако је пукла опруга отварај брзо јер парче опруге заглави меџу пакне и звона па уништи звоно па и ламелу. Очекуј и да пуца задњи шраф који држи агрегат због вибрације на вечим обртајима.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Upravo sada, Krokodilo je napisao:

Ако је пукла опруга отварај брзо јер парче опруге заглави меџу пакне и звона па уништи звоно па и ламелу. Очекуј и да пуца задњи шраф који држи агрегат због вибрације на вечим обртајима.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Otvaram sutra vec, s!ikam, javljam. Hvala puno.. Pocinje tekma,pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Иначе Хонда никад није урадила овакав агрегат са аутоматским мењачем. Полуаутоматик и мануелни да али аутоматик јок. Ово је кинеска комбинација и зато има дечјих болести. Оригинални MAD ASS као мој је имао мењач кумплунг и то.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Poluvreme pa sisao do garaze.. Propisao gad kosooki. Nista satima i onda kad pocne to lije. Jbg, mogao bih tu  gumicu na sedistu igle da promenim. Tanka je i ne verujem da je bas lako naci takvu. Videcemo, sutra kvacilo radim.

@Krokodilo Znam da je masina izvorno Hondina, a kakvih sve izvedbi i klonova ima nisam siguran. Uglavnom, kao sto rekoh je srecem u kvadovima i u raznim kubikazama.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Зашто не затвараш вентил на резервоару кад га угасиш. Вентил паше од Томос А3/5, чисто да знаш јер оригинални попусти врло брзо. А ако ниси мењао оринг код иглице на пловку у карбуратору скоро и да сам 100% сигуран да је то у питању.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Stavio sam novu slavinicu(ventil), vidi se na nekoj od slika gore. Ostavim je otvorenu bas iz razloga da vidim da li ce i kad da propisa. Trenutno stanje, da prokaplje posle 3 sata je ok i ne verujem da ce smetati u radu motora. Imao sam situacije da prokaplje odmah po gasenju i tu nisam mogao da racunam ni na kakvo stelovanje jer je ocito bio previsok nivo goriva.

O ring nisam menjao jer ga nemam. Prilicno je tanak ali cu se potruditi da ga nadjem:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 2 sati, Krokodilo je napisao:

Да Хонда Дакс,, Манки, Кјуб.emoji41.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

kinroad 50 ccm čoper ,dugačak a nizak,za male ljude ,dvogrredi ram,17 napred,lepo se vozi,udoban,ali 45 na sat,sa zamenom cdi 65 .Menjač manuelni 4 brzine ko u puter,sve na dole.Pošto vozim motor u sezoni po gradu par puta dnevno bila je veeeeelika zajebancija naviknuti se da kad skočiš sa jednog na drugi i refleks menjanja brzina da promeniš.Par puta zavrtanje gasa u trećoj a ubacivanje u drugu umesto u četvrtu jer je na kawi druga dole posle treće a na kinroadu četvrta

Ja sam ga vozio 5 godina i imo sam samo probem kod čišćenja karba kad sam sam iskrivio oslonac plovka jer sam bio nepažljiv.Nije prelivo nego je radionormalno par dana pa se onda ugasi usred vožnje kad smanjim gas i neće da upali.

Kad upali sve dobro do sledećeg puta posle dva tri dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
2000 e za delove??:stabre:
 
Da prostiš pa koliko košta ceo taj motorčić?:neznam:
Мерак кошта друже, а цео моторчич и његова возна својства дозвољавају да иде много мочније него што фабрички иде.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ако је колега вољан може да направи галерију "изблиза", предња виљушка, рам, задњи построј, ширине гума, конструкција рама. Израда нема везе са познатим папакијем а знате у Грчкој шта раде са њима. Све је код Сакса врло профи и није био јефтин својевремено.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
kinroad 50 ccm čoper ,dugačak a nizak,za male ljude ,dvogrredi ram,17 napred,lepo se vozi,udoban,ali 45 na sat,sa zamenom cdi 65 .Menjač manuelni 4 brzine ko u puter,sve na dole.Pošto vozim motor u sezoni po gradu par puta dnevno bila je veeeeelika zajebancija naviknuti se da kad skočiš sa jednog na drugi i refleks menjanja brzina da promeniš.Par puta zavrtanje gasa u trećoj a ubacivanje u drugu umesto u četvrtu jer je na kawi druga dole posle treće a na kinroadu četvrta

Ja sam ga vozio 5 godina i imo sam samo probem kod čišćenja karba kad sam sam iskrivio oslonac plovka jer sam bio nepažljiv.Nije prelivo nego je radionormalno par dana pa se onda ugasi usred vožnje kad smanjim gas i neće da upali.

Kad upali sve dobro do sledećeg puta posle dva tri dana.

Имао кружни мењач према доле, кажем кружни да можеш од 4те у лер па опет у прву итд? Срео сам и такве "папакије", код неких је "кружни" а код неких мора да идеш цурик или петом или прстима према горе до лера.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

U poslednje vreme zezam se samo sa Sachsom i prija mi. Vise on zeza on mene nego ja njega ali to mi je sto mi je. Imam problem sa karburatorom jer konstantno preliva. Iscitao sam dosta po forumu gde je pisano o tome da se podsetim, neke stvari i odradio ali bez uspeha. Karburator je Mikuni i to je jedini razlog sto jos nisam kupio zamenski(kinesku kopiju). Realno u njemu nema ni kilometara ni godina eksploatacije pa da je sav razlokan i za bacanje. Verujem da ako resim prelivanje da ce biti pouzdaniji od kineza od 1800din.

Iglica plovka kao glavni krivac za prelivanje kod njega je sa gumenim vrhom, i ni na oko ni pod noktom ne pokazuje znake ostecenja. Sediste u koje iglica naleze kad je pritisne plovak je takodje na oko bez ostecenja. Kako je on od mesinga tu se nesto vec moze uraditi.. Ja sam sa Purol pastom i drvenom cackalicom malo ispolirao oko rupice gde seda iglica ali bez uspeha. Prethodno sam bar tri puta  pomalo krivio limeni jezicak na plovku da dodjem do odgovarajuceg nivoa goriva u loncetu. Uspeo na kraju ali posle montaze na motor i par minuta rada propisa gorivo ko i kabla.

Ovako malenu iglicu nisam uspeo nigde da nadjem mada sam samo zbog nje porucio i set za reparaciju za Gy6 agregate. Istog oblika ali je moja dosta manja, videh naravno tek kad je stiglo. Bilo je jos promasenih porudzbi, npr. filter vazduha je par mm duzi i ne moze da stane u kutiju filtera. Bakelitna prirubnica na oko veoma slicna ali uzivo opet ne moze da se stavi, takodje za Gy6 agregat. Ovaj agregat kod Sachsa uglavnom srecem kod kvadova i ima ih u raznim zapreminama 50/70/110/125.. Inace je izvorno je Hondin i proizveden u milionima primeraka i pogoni razne mopede.

Mnogo se raspisa ali sam ovaj put malo i slikao:sampion:.

Finalna zamisao je da napadnem sediste iglice ostrom burgijom i jedno dva kruga lagano rucno okrenem. Mislim da bih tad napravio potpuno nov konus pa bi i zaptivanje bilo kako treba. Dok se jos nisam dohvatio posla moze neko i svoj predlog da iznese. Znam da hodam po tankom ledu i da mogu sve da upropastim ali nesto moram da pokusam

Ovo je taj zajebant, iglica i jos neke iznutrice

IMG-822fd4db3f4dd2b6c44e2e3e28d74f7b-V.thumb.jpg.a1168799f8370bc56df5652e26509ddd.jpg
IMG-d677da412ccf8a54a576c465dae69642-V.thumb.jpg.7b27cc18665bedbc82e869397d32e75b.jpg
IMG-0808586fca95357cb6290e82048c91b9-V.thumb.jpg.d3073c8da1d8144c2162be8e60340241.jpg
IMG-20ebc4da647bcde6cda8c8d92bd28bae-V.thumb.jpg.90884133560a27526bdb4dac57ae14a0.jpg
IMG-1fe5355eaf64ae31e9845ed953529fbf-V.thumb.jpg.43e9cb01de6ac5c6d283ea2b7e9046ae.jpg
IMG-d39f45d5840b5013c29bd6f1b3835981-V.thumb.jpg.b542b30f9824e3df05f3850d7c5f3897.jpg
IMG-9ce7743e707c9985dae4f48ad67192f5-V.thumb.jpg.44195a4692bb5b6eff89785abfafd0ce.jpg
Онај фиберни део измеџу карбуратора и грла слободно избаци. Карбуратор има оринг на страни према спојке и он је сасвим довољан за дихтовање.(пробано и примењујем то стално).

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
2000 e za delove??:stabre:
 
Da prostiš pa koliko košta ceo taj motorčić?:neznam:
Колега да решимо пријатеља па чу да пишем шта је све било мењато код мене, никад нисам размишљао дали се нешто исплати или не, нит дали чу да га продам колко сам уложио. Да сам могао да сачувам шта сам све имао и средио то би била солидна и скупа збирка.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Evo jos nesto sto je nedavno odradjeno i prekopirano iz druge teme

Nakon registracije i skidanja originalnih zadnjih migavaca, na njihovo mesto stavljam nesto iz moje kolekcije delova:aha:. Zadnja rasveta od H-D Sportstera. U dva gabaritnija "bullet look" migavca spakovani su i stop i pozicija i migavac. Oni su led, i u kombinaciji sa fabrickom led stopkom super rade. Estetika je diskutabilna, nisam odusevljen, ali su tu gde su.

Motorce ima sistem da zato sto je automatik ne moze da stoji na bocnom nogaru dok radi. Nema centralni stender, pa ni mogucnost da na njemu stoji dok se upaljen greje pre kretanja.

Ako ikad ustelujem karb da ima lep i stabilan ler to cu da ukinem. Ne mogu da sedim na njemu i cekam da se ugreje. Meni i nije problem imam stender na koji bi ga stavio, ali zena ujutro, pre polaska na posao, misli o svemu samo ne o grejanju motorceta. To ce biti samo za njegovo dobro:popovanje:

Evo ga i klip

IMG-bb48fe5af9836f4644ce58b82915ced1-V.jpg

IMG-d7a6e633b69a671178f2f80cb85c9a6e-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 10 sati, Krokodilo je napisao:

Ако је колега вољан може да направи галерију "изблиза", предња виљушка, рам, задњи построј, ширине гума, конструкција рама. Израда нема везе са познатим папакијем а знате у Грчкој шта раде са њима. Све је код Сакса врло профи и није био јефтин својевремено.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Nisam nista stigao da radim na njemu ali sam ga izvukao za jedno slikanje.

@Krokodilo nadam se da je dovoljno blizu:takoje:.

Simpa je motor skroz i vidi se da je radjen po nekom 'pismenom' projektu. Bas negde 2004.-05. kada je i ugledao svetlost dana, Sachs fabrika je presla u ruke Kineza(tajvanaca). Kazu da su te prve serije jos radjene u Evropi. To je ono sto sam ja pohvatao citajuci po netu. Ovaj moj je 2008. cini mi se, i malo je poboljsan u odnosu na prve verzije. Ovaj je potpuno isti kao 125cc, ima ojacanu zadnju viljusku i hidraulicnu zadnju kocnicu.

Poslednje dve slike su od tog prvog modela koji pominjemIMG-7760d09e7a7282c1e881d52bba442aed-V.thumb.jpg.5304e7e672794d3a3042033f13b5d4e9.jpg

IMG-8997d82e5cd56e47b450b16aa7c3f53b-V.jpg

IMG-613e12b489f21d07384eb72b060be636-V.jpg

IMG-6211c3033f2d2dbcb4f0247d269f4cdc-V.jpg

IMG-96788c03a6cf5cc696164fdc21814c2d-V.jpg

IMG-afe4d57f67e3835b4d6bf1d706769c25-V.jpg

IMG-cd8c64cd308fa60428cc7e8c95182f4f-V.jpg

IMG-0ae22118af5115b73e98ed9c71e6211e-V.jpg

IMG-66b3f3b8411e9b51eb8ea978254c54af-V.jpg

sach-madass-50-1.jpeg

sach-madass-50-2.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Одличне слике, ја сам га новог купио 1850€. 125ица машина паше без никаквих преправки.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja