Jump to content

Moto Zajednica

Savet za prvo putovanje

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki zr-7s (2003)

Pozdrav kolege motoraši,

 

upravo sam završio svoju prvu sezonu sa mojim prvim motorom - Aprilia Pegaso 650 (1995). Vozio sam od kraja septembra do početka novembra. tako da i nije neka Bog zna kakva sezona. Međutim, za mene je sasvim dovoljno biloda vidim da je motor sasvim korektan i da nema nikakvih skrivenih kvarova.

 

Razlog zbog čega vam se sada javljam (jer jedino vas i imam) su moji planovi za sledeću godinu da probam neka malo duža putovanja sa mojim motorom. Do 500 km sam planirao, ne više. Ja nikakvog iskustva nemam sa putovanjima osim što sam testirao motor, a naročito sebe, nekim kraćim relacijama. Išao sam iz Novog Sada za Beočin, Kulpin, Sremske Karlovce, Srbobran i to je to. Ništa preko 30 kilometara u jednom pravcu. Namera mi je bilo čisto da osetim kako je na otvorenom putu. Budući da sam probio led mislim da sam sad spreman za neku malko veću avanturicu pa preko zime sad imam sasvim dovoljno vremena da zategnem šta god treba na motoru.

 

Interesuju me sledeće stvari:

 

1. Šta sve treba da ponesem sa sobom

 

2. Šta proveriti na motoru pre polaska i koji kvarovi su mogući prilikom putovanja, a da ih je moguće samostalno ispraviti

 

3. Da li je uopšte bezbedno ići motorom starim 25 godina na duža putovanja, a pogotovo mojom Apriliom Pegaso.

 

Ja nikakvih problema sa motorom do sadanisam imao, iako sam u početku vrlo skeptičan bio zbog godina. U mom društvu velika većina nema čak ni AM kategoriju a kamoli A, tako da sam ja praktično usamljen što se motora tiče i sve što saznajem saznajem na ovom forumu, ju tubu i tome slično. Zato mi ne zamerite na moguće glupavim pitanjima. Napominjem, na kraju, još jednom da je Aprilia moj prvi motor. Pre njega sam vozio kineski skuter do 50 kubika nekih 2 godine a prvi motor na koji sam seo i koji sam vozio bio je onaj koji sam imao na obuci, koju sam, uzgred budi rečeno, završio u avgustu ove godine. Što se motocikala tiče, zelenilo pršti iz mene :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Ponesi dovoljno para da možeš da prespavaš u hotelu i vratiš se nekim drugim transportnim sredstvom (zlu ne trebalo). Ako idem preko granice, uvek i kopiju (papirnu i digitalnu) pasoša, saobraćajne, vozačke.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ajde da pocnemo sta treba da proveriš:

 

U principu do 500 km nije toliko strasan put, ali zbog tvoje sigurnosti, ovako.

 

Dakle osnovno: Ulje u motoru, kocnicama, kvacilu, antifriz. Svetlosna signalizacija. Stanje pločica bi trebao da pratiš uvek i da imaš u vidu kakve su. Ako lepo radi, nema čudnih trzaja i sl, to je ok.

 

Sto se tice stvari koje treba da poneseš, ja bih ti savetovao ovako:

 

Najčešći kvarovi su busenje guma, i pucanje sajle gasa.

Dakle jedan set za krpljenje guma i mali kompresor, pod uslovom da imas uticnicu 12v, rezervna sajla gasa, ili luster kleme, da prespojis. Nekoliko osiguraca da imas, rezervna sijalica za far, ulje ako ti troskari ponesi za ne daj boze.

Pogledaj sta ti sve sadrzi set sa fabrickim alatom pa blagovremeno pribavi sav taj alat da možeš da odšrafiš nešto. Takođe Power tape traka i vezice su nesto bez cega ja ne krecem na dalji put. Kisno odelo po mogucstvu takođe...

To je nesti osnovno, sad ako imas malo znanja za ne daj boze ponesi malo zice, probnu lampu i unimer, da resis neki ne daj boze problem...

 

I za kraj, ni jedan motor nije star ako se dobro održava. Svećni putevi kolega...

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Najbolje da pitaš tetku da krene iza tebe kolima kao podrška. 

 

Proveri ulje, rashladnu tečnost, pritisak u gumama... Treba da imaš set za reparaciju sajli, set za krpljenje guma, kišno odelo i naravno svu zaštitnu opremu. Za sve ostalo ako bude, nužda će te naučiti kako. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Jedino u ovom smislu što ja nosim je sprej za slučaj da mi pukne guma. Osim toga imam nešto alata u motoru, ali ako je iole komplikovaniji kvar, ja bih mogao samo da se slikam, tako da o tome i ne brinem više.

 

Mislim da je bolje da obratiš pažnju na detalje u vožnji i ne kreneš grlom u jagode. Pod ovim mislim na primer da ne preteruješ ua krivinama ili da obratiš pažnju prilikom prelaska pruge ili tako neke sitne prepreke koja može skupo da te košta. Ovo pričam iz sopstvenog iskustva. 500km nije puno i to može jako brzo da se odveze, ali je sasvim okej napraviti plan šta ćeš posetiti i podeliti ovu km u dva dana na primer. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki zr-7s (2003)

Hvala vam ljudi puno na odgovorima. Odštampaću vaše odgovore i držati ih u garaži hahhaha planirao sam, čim krene sledeća sezona, prvo do Subotice, jednu noć da prespavam tamo i nazad za Novi Sad, a onda odmah par dana posle toga do planine Rtanj, koja je na nekih 350 km od Novog Sada. Ostao bi tamo 3 dana. Jedva čekam.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Do Subotice ces se smoriti, pravac, celih sat vremena putovanja, nista specijalno.  Set za krpljenje guma ti znaci samo ako su ti tubeles gume, ako nisu cisto sumnjam da umes pajserom skinuti gumu, pre toga tocak, sve to promeniti pa namontirati nazad. Tako da za tu situaciju ne daj boze imam uplacen Vozzi, ako pukne negde, bar da me odslepaju do prvog vulkanizera. 
 

treba ti

pun tank

kisno odelo

plasticne vezice

duck tape

fluoroscentni prsluk

prvu pomoc

ako nemas veze sa mehanikom, dzaba ces celu radionicu poneti

 

ja putujem sa 22god starim motorom pa mu nista ne fali, samo redovno odrzavanje, ako zatreba kakva pomoc u subotici javi se

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

1. Pare

2. U dometu signala

3. Dokumenta

4. Ne voziti po mraku

5. Voziti u drustvu

 

U malo siroj verziji:

Pitanja su prilicno opsta, nije lako kratko odgovoriti.

 

Prvo i osnovno pravilo - za bilo koje putovanje - ako nisi zaboravio pare, onda nisi nista zaboravio.

Kisno odelo, cizme i suvu presvlaku.

Rezervni kljuc od motora.

Alat i delovi zavise od tvog znanja. Ima ko nosi i kablove za paljenje. 

 

Mnogo manja priprema je potrebna ako se svrckas po asfaltu, ma koliko daleko isao po Srbiji, nego ako odes u ljuti off road na npr. Kucaju gde nema ni dometa ni ljudi ni asfalta, a rovine na putu (citaj blatu) mogu da budu pola metra. Od Donje Ljubate do Krive Feje makadam, recimo, nije los, ali svejedno ne preporucujem po mraku. Ravne vojvodjanske voznje od 15 minuta su smesne u poredjenju sa tim (molim da me ne napadnu ljubitelji Vojvodine :) )

 

Na tvom mestu, pregledao bih sve sto su kolege vec rekle - ulje i ostale tecnosti, filtere, karburator (ako tvoj motor to ima), kocnice i svetla, neko od resenja ako pukne guma..

Ne bi bilo lose da ti neko pogleda i agregat, tipa da proveris kompresiju..

 

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 1000sx

Pozdrav kolega! 
I ja kao i ti uspešno završio prvu sezonu. :jee:

Počeo sam da vozim čim su ukinuli policijski čas :) Tako neke manje turice do 50km, ali brzo sam se oslobodio i bez razmišljanja počeo da pravim duže ture. Kopaonik, Tara.... 
Uvek sam išao sa hladnom glavom i željom da se dobro provedem, pored toga pun rezervoar i sve što imam od zaštitne opreme (kaciga, jakna, rukavice). Nisam nosio alat i sl pošto mi mehanika baš i ne ide (burazer je tu pokupio sav talenat)....
A što se tiče motora, ako je u dobrom stanju nema da brineš.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Kao sto su predhodno kolege komentarisale, ispravan motor, pare i mobilni, sve ostalo je individualno.

Dobro si krenu i samo tako nastavi. Sam ces sve najbolje da uklopis/usavrsis vremenom.

Ako si bas zabrinut, kreni sa jos nekim u drustvu za pocetak.

Sretan put!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Kolege su ti nabrojale skoro sve...

Ja bih dodao da si uzmeš VOZZI osiguranje (pomoć na putu) - ima više paketa u zavisnosti od toga po kojim zemljama planiraš da putuješ. Ista kartica osiguranja ti važi za motor (bez obzira na godište) i za automobil (ili više njih) i to 12 meseci od datume kupovive (nije vezano za datum registracije) pa ga kupiš i aktiviraš par dana pred polazak na put.

Pogledaj detalje na njihovom sajtu, a imaš i ovde na forumu (idi na pretragu sa ključnom reči VOZZI). Kada imaš to osiguranje pokriven si za bilo kakav problem u smislu popravke ili šlepovanja vozila do kuće + obezbeđen je prevoz ili smeštaj za tebe i saputnike..

Srećan put i uživaj u vožnjama!!!

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200

Imaš u rublici Predstavljanje članova telefone naših drugara svuda u regionu.Ti zapiši neke telefone od onih kroz čija mesta misliš da prođeš.

Ako ti bilo šta zatreba budi siguran da će ti svako od njih pomoći.

To ti je najvažnija stvar da imaš.

Kakvi kompresori,kablovi i ostala sra..a

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Kao početniku, 500km je fina tura, s obzirom da nisi vozio duge deonice, ali to nikako ne treba da te plaši. Sve što su ti kolege rekle su u pravu, a ja bih opet podvukao najosnovnije, pod uslovom da opremu na sebi imaš:

  • Pare (ako koristiš karticu, obavezno i nešto keša imaj kod sebe, jer neki vulkanizer u nekom selu sigruno ne prima kartice)
  • Dokumenta
  • Mobilni (sa power bank-om, ako se slučajno istroši baterija, ili ako imaš punjač na motoru)
  • Rezervni ključ (njega uvek držiš kod sebe odvojeno, dal oko vrata ili u nekom zatvorenom džepu)
  • Osiguranje (dal ćeš Vozzi, ili AMSS, ti odluči, bitno je da te vrate kući)

Sve ostalo je manje bitno ako si pokriven ovim. Ne vozi po mraku, ne vozi po neispitanim putevima, izbegavaj auto-put, i nemaš brige nikakve. Sve dok si u Srbiji, nema šta da brineš, sve je blizu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Sve ti je odlično preporučeno.

Evo ti još jedan prijedlog.

Moj prijatelj ima mali notes i u njemu ima zapisano sve što mu treba za put.

Kada se priprema za dulji put izvadi notes i redom sve na hrpu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki zr-7s (2003)

U principu mi je ono najvažnije predočeno i sve mi je jasno. Ostaje sad samo da sačekamo otopljenje i ništa više :neznam: Sad treba jedino održavati motor preko zime a za to sam čuo da je dovoljno samo upaliti jednom nedeljno motor i držati tako par minuta uz malo davanja gasa i to je to. Pa onda da vidimo dokle može da ide Aprilija haha

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 1000sx

Mislim da nema potrebe da ga palis... Jedino sto moze da strada od stajanja jeste akumulator, za to imas da kupis one "pametne" punjace koji kao simuliraju punjenje i praznjenje, posto najgora stvar za akumulator je da nije aktivan.

Ja isto preporucujem vozzi cak sam i imao tu nesrecu da mi se desi nesto na putu ali nije me bolela glava posto sam imao paket.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K1200s

Borise,sobzirom da voliš motore, sigurno si avanturista u duši, a pošto voziš svog vršnjaka , pa neće valjda najbolji drug da ti okrene ledja, naproleće lepo odvezi u servis koji ti je u blizini servisiraj motor sve šta treba,  i kreni na put koji god hoćeš budi pažljiv u vožnji zbog tvoje bezbednosti i tvoja avantura je počela.

Sve što su si ti kolege nabrojale to je, da ti vožnja bude još konfornija, a to je individualno, uglavnom je novac taj koji daje pun konfor i (u novije vreme)aplikacija vozzi .Sve ostalo samo opterećuje i smeta (i uvek zafali nešto) a dosta toga treba znati i upotrebiti ,nismo svi vični alatu, dakle ne sekiracija voze motore i oni koji neznaju da ih popravljaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Moj ti je predlog prvo da nadjes dobrog majstora, znaci ne svakog na kog naletis. Kad nadjes dobrog majstora po dobroj preporuci, vozices se opusteno, jer ces poprilicno biti siguran da je bar vecinu (ako ne sve) pregledao i proverio sta je do njega, i da je servis uradjen. 

 

To sto se motor nije pokvario za 2 meseca voznje, ne znaci da nema zaista skrivenih problema tj ulaganja, a ti si pocetnik, i nisi spreman sad da se igras sa tim jer ti je bitnije da naucis da vozis i da se sacuvas na putu pogotovo u krivinama sa kojima jos nemas iskustva. Pre puta vezbaj malo osmice i krivine na Fruskoj gori, jer ce ih do Rtnja imati svakako. 

 

Nakon toga obavezna VOZZI kartica i ovo sto su ti kolege rekle. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki zr-7s (2003)
On 13.11.2020. at 17:12, Pingvin37 je napisao:

Moj ti je predlog prvo da nadjes dobrog majstora, znaci ne svakog na kog naletis. Kad nadjes dobrog majstora po dobroj preporuci, vozices se opusteno, jer ces poprilicno biti siguran da je bar vecinu (ako ne sve) pregledao i proverio sta je do njega, i da je servis uradjen. 

 

To sto se motor nije pokvario za 2 meseca voznje, ne znaci da nema zaista skrivenih problema tj ulaganja, a ti si pocetnik, i nisi spreman sad da se igras sa tim jer ti je bitnije da naucis da vozis i da se sacuvas na putu pogotovo u krivinama sa kojima jos nemas iskustva. Pre puta vezbaj malo osmice i krivine na Fruskoj gori, jer ce ih do Rtnja imati svakako. 

 

Nakon toga obavezna VOZZI kartica i ovo sto su ti kolege rekle. 

E ovo je dobra ideja, to ću baš probati sledeće godine kad otišli, da vežbam malo na Fruškoj gori. Nisam ja baš sasvim opušten u tim krivinama pri većim brzinama, zaista sam malo toga naučio u auto-školi, moraću tako da se oslobodim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

E samo strpljivo sa krivinama. Uvek malo sporije nego što misliš da bi mogao. Polako, ima vremena. Sećam se ja prve sezone jedva živ ostah. Žurio ja da to savladam, napipavao granice, pa me sam Bog spasio jedno 5 puta od direktnog sudara kada ispravim desnu krivinu i pređem u suprotnu traku, i od sletanja s puta u levoj krivini. Prođeš desetak krivina lepo, učini ti se možeš, kad sledeća te iznenadi. Ili još gore kada juriš za nekim ispred tebe. Sve u svoje vreme. Vozi i uživaj. Srećan put!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Kao pocetnik ni ne trebaju ti vece brzine za krivinu. Dovoljno je da na 50 km/h uletis pogresno u krivinu i da zavrsis neslavno. Ostre krivine i nisu za vecu brzinu. 

 

Na nasim putevima ko ulece 80-100 km/h u ostru i jaku krivinu kocka se sa sopstvenim zivotom. 

 

Al nazalost ne seti ih se niko za par meseci, kao da nisu postojali. Duhovi... Postujem, ziveli su za par minuta adrenalina, al problem je sto ovde ljudi slabo pamte...

 

Al "postujem" manijake koji zele da prokockaju svoj zivot radi par minuta adrenalina (a sve to moze i na stazi sa manje rizika),njihov izbor, njihova odluka...Nek rade sta hoce. 

 

Meni je ono pivo, punjena pljeskavica, pogled sa vidikovca planine, svirka grad ljudi druzenje, uvek bilo sladje od par minuta adrenalina po svaku (van staze). 

 

Cuvaj se, i srecno!

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
17 hours ago, BorisJ said:

Nisam ja baš sasvim opušten u tim krivinama pri većim brzinama, zaista sam malo toga naučio u auto-školi

Auto škola ne uči kako da se stigne brzo već sigurno.

 

Uči se stajanje (stop, semafor), ograničenje brzine i informacija drugima šta ti je sledeći korak.

Pre nego što odvrneš gas, gledaj "fail" video snimke da shvatiš posledice greške. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja