Jump to content

Moto Zajednica

Sedista!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

Kako da pocnem?!

Problem nastaje kod duzih voznji, bol i ukocenost donjeg dela kicme su obavezan deo filinga kad vozim duze od sat vremena. Moj motor ima fabricko sediste sto inace navode kao nedostatak na Africi Twin!

Drugari mi kazu de je tako i na drugim motorima, siguran sam da ima veze i sa godinama vozaca ali me zanima da li je nako probao sedista poput ' Touratech"-a ili "Korbin"-a ( valjda sam dobro napisao)? Koliko sam ja video skupa su bas, 263 eura Touratech, 300$ Korbin!

Voleo bih da cujem da li je neko imao priliku da vozi tako nesto i vredi li to te pare?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Touratech"-a ili "Korbin"-a ( valjda sam dobro napisao)? Koliko sam ja video skupa su bas' date=' 263 eura Touratech, 300$ Korbin!

Voleo bih da cujem da li je neko imao priliku da vozi tako nesto i vredi li to te pare?[/quote']

 

Svaba na njegovom Stromu ima Korbin.

404.jpg

njegov je desni

Vozio sam 100tinak km. Meni nema razlike (osim sto je korbin osetno tvdji i veoma kvalitetno izradjen-ja mislim da je duplo teze od originalnog), ali Stromovo sediste je, navodno (tako kazu uporedni testovi), jedno od najboljih u klasi.

Ali svako ko ima korbin ne zali para koje je dao za njega, tako da ako ti tvoje originalno pravi probleme a mozes da izdvojis pare, kupi korbin.

 

 

Uostalom, Svabino sediste se sada nalazi na Smajserovom Stromu pa neka ti kaze itiske

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix
Svaba na njegovom Stromu ima Korbin.

Uostalom' date=' Svabino sediste se sada nalazi na Smajserovom Stromu pa neka ti kaze itiske[/quote']

 

Svaba na svom Stromu nema Korbin :lol:

 

Ah da....ne samo da je lepo, nego je i 2893 puta udobnije nego ''serijsko''. Poznat mi je taj osecaj ''oduzimanja nogu & kocenja bulje posle 150 tog kilometra''. Znam da ce pravi bajkeri reci da lupetam i da mi je pozadina od svile, ali sta da se radi... 8) Mislim da me je Korbin resio tih problema.

Sediste je dosta sire i imas osecaj da sedis u sedlu. U prvi mah ti se ucini da je neudobno posto je dosta tvrdo, ali se veoma brzo naviknes.Istom brzinom se i zapitas kako si uopste mogao da sedis na ''mekanom :P ''

Sam kalup sedista odaje masivnost. Teze je od originala skoro 5 puta.

Suvozacica mi je prezadovoljna i tvrdi da je mnooooogo velika razlika.

Za dve nedelje idem na turu Bg-Kopaonik-Vlasinsko jezero-Bg pa javljam kakav je osecaj na duzim rutama.

OM1CI_12yf1.jpg

dYKrs_29gx1.jpg

PWivk_35vh1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
6OpWl_12yf1.jpg

Auspuh je perverzija! :kul:

 

 

Izvinite za off, ali morao sam da prokomentarisem :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Xexe, tvrdo a? Pa jeste :D. Bitno je da sedis dovoljno dugo, tj kada te najvise boli da izdrzis jos malo i onda odjednom bol ne stane. Valjda sbog potpunog gubitka osecaja. Ja sam jedan dan preso 1000km u tom sedistu i za divno cudo ni u jednom trenutku mi nije bilo neudobo. Ali mi se desavalo da predjem 300km i da ocu da siznem.

Mrzi me sada da pretrazujem forum ali probaj ti www.xrv.org.uk

E to su tek pacenici, mislim da ima jedno 100 strana samo o sedistima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Korbin je odlican proizvodjac i super su mu sedista. Takodje pogledaj i Sargeant mada nisam siguran do prave sedista za Afriku twin http://www.sargentcycle.com/, inace ja koristim biciklisticki sorc za dalja putovanja, posto ima pojacanja bas tamo gde treba. To bi bila najjeftinija varijanta, nadji biciklisticki sorc sa dobri sundjerastim pojacanjem i obuci ispod pantalona i uzivaj, takodje probaj da promenis vozacki polozaj i proveri da li su ti gume izbalansirane, da li ti motor ne ttrese jer vibracije su te od kojih pocinju da trnu ekstremiteti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

Covek koji je vozio moju Afriku je bio vrlo visok , zakljucujem po dodatcima za povisenje kormana, i po dodatku na sedistu koji sam prekjuce provalio! Medju Hepko&Becker koferima i raznom dosta skupom opremom covek je navukao neko sranje od 10 eura na sediste i ispod dodao neku prostirku iz kupatila, sve je to zaheftao rucnom heftalicom, pola toga je bilo otpalo al nisam imao vremena da diram, rekoh neka pa cemo jednom da sredimosve... i eto pre neki dan moj drug Mile i ja resimo da to sredimo : skinemo sranje s namerom da ga ukucamo pravom tapetarskom spravom(Mile je stolar...pravi) a tamo pred nama osvane NOVO sediste originalno i skroz ocuvano sa protivkliznom povrsinom...idi!!!

Prosto smo bacili onu navlaku, obrisali prasinu sa ovog pravog i gotovo!

to naravno ne resava originalno pitanje ( ali je meni lakse i sediste mi je lepse), moracu da probam i taj biciklisticki sorts uz rizik da mi se bulja skuva, a moracu da probam bez "lenker hohunga", mozda mi pozicija bude bolja!!!

Na Stromu taj Korbin deluje mocno skroz a na sajtu za Afriku izgleda ko iz drugorazredne kucne radionice ...izgled vara...jesi vid'o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja