Jump to content

Moto Zajednica

Amazon Kindle Paperwhite 3 u futroli

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Dosli hladni dani pa i vise vremena za citanje knjiga. :)

Prodajem originalni Amazon Kindle Paperwhite 3 bez ijednog traga upotrebe, kao da nikad nije koriscen.

U koznoj futroli, koja vec ima tragove upotrebe.

 

Ima wi-fi, pozadinsko osvetljenje tako da moze da se cita i u mraku.

 

Baterija traje preko 2 sedmice, deregistrovan sa mog profila, tako da kupac moze postaviti svoj nalog i skidati/kupovati knjige online.

 

Uz Kindle dajem USB kabl, mozete ga puniti sa punjacem Vaseg telefona. Fabricki uz njega dolazi samo USB, a Amazon pretpostavlja da cete ga puniti punjacem telefona ili povezivanjem na racunar.

 

Trenutno na njemu ima dosta knjiga na engleskom, a po dogovoru, mogu da ubacim neke nase knjige na njega, dok se kupac ne snadje za nove, a na FB postoji mnogo nasih grupa za razmenu i skidanje elektronskih knjiga besplatno.

 

Ubacivanje u rider sa kompa je kao i prebacivanje sadrzaja na mobilni telefon, jednostavno i brzo.

Na yt moze da se nadje dosta tutoriala o upotrebi i tome kako se sta radi, a i sve generalije o samom uredjaju su dostupne na netu jer je ovo jedan od najprodavanijih modela Kindla.

 

Cena 85€, licno preuzimanje moguce na Novom Beogradu ili saljem post expressom.

20201101_184939.jpg

20201101_184914.jpg

20201101_184858.jpg

20201101_184838.jpg

20201101_184822.jpg

20201101_184811.jpg

20201101_184801.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

pozdrav,zgodna spravica.Koliko drzi baterija ako bi citao 4\5 stati dnevno.Nema punjaca na kranu,,dizalici,,  pa zbog toga pitam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Traje baterija 100 godina.

Puniš ga ko nekad teefon- kad se setiš jednom u nedelji dana.

Moj pejprvajt drži bateriju možda i čitav mesec, mada nisam nikad toliko intezivno koristio (3-4 sata svaki dan), ali uglavnom baterija ti neće biti problem.

Pogotovo ako imaš bateriju-punjač.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Odlicna stvar, Ja imam prethodni model bez pozadinskog osvetljenja- baterija traje mesecima iako je sad vec star 8 godina

Ko voli da cita ovo je odlicno ulaganje, uvek imas gomilu knjiga pri ruci...

Moze i da se instalira Kindle aplikacija za telefon i onda citas i na telefonu i na Kindlu a sve se sinhronizuje...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
Pre 6 sati, john314 je napisao:

pozdrav,zgodna spravica.Koliko drzi baterija ako bi citao 4\5 stati dnevno.Nema punjaca na kranu,,dizalici,,  pa zbog toga pitam

Ja sam na gradilištu za 3 godine pročitao oko 12-13 hiljada strana. Doduše, svoj ebook reader sam stavljao u pvc foliju, pošto je bilo prašine pored mašina. 

 

Toplo ti preporučujem, divna stvar da prođe vreme. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
On 13.11.2020. at 8:39, PaPaja je napisao:

Odlicna stvar, Ja imam prethodni model bez pozadinskog osvetljenja- baterija traje mesecima iako je sad vec star 8 godina

Ko voli da cita ovo je odlicno ulaganje, uvek imas gomilu knjiga pri ruci...

Moze i da se instalira Kindle aplikacija za telefon i onda citas i na telefonu i na Kindlu a sve se sinhronizuje...

Znacajna razlika izmedju citanja na telefonu i na rideru je upravo ono zbog cega su rideri i napravljeni - da bi se zastitile oci od nezdrave svetlosti koju emituju displeji na telefonima, tabletima i laptopovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Evo da se javim kao kupac. Kindle je kao u opisu. Zena je oduševljena, tako da ja necu skoro stici na red :). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Prodato, kolega @lemy kupio.

Imacu jos neki jeftiniji na prodaju uskoro, pa ako jos neko od kolega bude zainteresovan, neka se javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Kao sto sam obecala da cu imati neki jeftiniji, oglasavam za prodaju originalni Amazon Kindle Paperwhite 2

 

Mozda ce biti malo interesantniji od prethodnog jer je crni. :) Ima poneki trag upotrebe u vidu ogrebotinica, jer nikad nije nosen u futroli, ali nista sto utice na funkcionalnost samog uredjaja.


4GB interne memorije na koju moze stati oko 3.000 knjiga formata KF8, AZW, MOBI, PDF, TXT, KFX...

 

Ima pozadinsko osvetljenje koje moze da se iskljuci tokom dana, kako bi se produzilo trajanje baterije, a citanje na suncu je ok jer nema odsjaja , 6" displej sa 221ppi touch screen, ima i wi-fi, a tezak je samo 206 grama.

 

Baterija traje minimum 10 dana aktivne upotrebe, moze i 2 sedmice da izdrzi a legenda kaze da je jednom prilikom izdrzao i mesec dana bez punjenja.

 

Uz dogovor sa kupcem mogu besplatno da ubacim 100-200 knjiga na srpskom/hrvatskom jeziku, tako da se moze odmah koristiti.

 

Deregistrovan je sa mog naloga, ako je to ikome bitno jer svakako ovde skoro niko ne zeli da placa knjige pa mu ni registracija na Amazon nalog nije od presudnog znacaja.

 

Uz Kindle dajem USB kabl, mozete ga puniti sa punjacem Vaseg telefona. Fabricki uz njega dolazi samo USB, a Amazon pretpostavlja da cete ga puniti punjacem telefona ili povezivanjem na racunar.

 

Cena 7500din. za kolege bajkere, licno preuzimanje moguce na Novom Beogradu ili saljem post expressom.

20200710_194320.jpg

20200710_194325.jpg

20200710_194546.jpg

20200710_194502.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
Pre 2 sati, Zille-nbg je napisao:

Ja sam zainteresovan, pa javljam samo da se moja uspavana lepotica probudi :jee:

 

Ako me neko pretekne, jbg, sudbina :D

Za tih nekoliko sati je rezervisan, pa ako uspavana lepotica ne zeli, lako cu ga "odrezervisati" :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Probudila se uspavana lepotica, ali sam morao da cekam da proveri da li neke njene aplikacije mogu na kindle i nazalost ne mogu, tako da nista od moje rezervacije. 

 

Osim ako neko zna kako da koristi bookmate na kindle-u :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Bookmate tesko da ce ikada proraditi na Kindle. Ili bilo kom dedicated e book čitaču, samo na tabletu. A to već nije to.

Sa tim Bookmate-om nikako nisam uspeo da se dogovorim i obrisao sam ga. Pretpostavljam da je to ona varijanta premium app preko Telenora? Ako jeste, uzmi u razmatranje koliko će Telenor podržavati taj Bookmate.

Ako joj treba dobar ebook a zna da ubaci knjige sama, ovaj Kindle ti je super.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Bookmate je aplikacija koja oponasa reader na uredjajima koji nisu rideri. Nesto kao simulatori voznje. Npr. Simulator voznje motora ne moze da se instalira na motor jer zasto koristiti simulator na originalu... a e-book readeri su i nastali s ciljem smanjenja posledica tih losih ekrana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
Pre 10 sati, malitomic je napisao:

Pozdrav, da li je Kindle i dalje aktuelan?

Trenutno imam u ponudi Paperwhite 3 crni i Paperwhite 2 sa 4GB interne memorije, takodje crni.

Trojka 8.300din., dvojka 7.200 u futroli.

Bez ostecenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 9 sati, Nolanka je napisao:

Trenutno imam u ponudi Paperwhite 3 crni i Paperwhite 2 sa 4GB interne memorije, takodje crni.

Trojka 8.300din., dvojka 7.200 u futroli.

Bez ostecenja.

Hvala, javljam ako se odlucimo. Nesto se situacija komplikuje>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja