Jump to content

Moto Zajednica

Dodatna oprema za V-Strom

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

NA Givi koferu sam ugradio stop svet;a ali sam odmah izvadio obicne sijalice i stavio ledove.Jako malo trose energiju.Izmereno. :)

post-3824-12879049271661_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Hvala Acko.Imam volju jer sam kupio nov bajk,ja ga razradio,pazio i mazio.Znaci,ako Bog da,ostaje kod mene dugo.Sada sam u procesu nabavke Elektronskog Scottoiler sistema automatskog podmazivanja lanca. ;)

post-3824-12879049274337_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ako neko od Stromasha ima drugaciju opremu neka izbaci fotke.Mrzelo me jedino da izbacujem fotku 12v stekera jer nije neka investicija.Eh,da...mozda dodje nesto u ovom smislu ali ne toliko natrpano.Ovaj se sprema za orbitu : ;D

post-3824-12879049283037_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Dark, mozda cu zvucati dosadno, posto sam ti jednom prilikom vec pomenuo, obavezno dodatno fiksiraj sirenu, meni je stajala na istom mestu sa skoro istim nosacem, i posle par meseci olabavila i blokirala volan u voznji (okrenula se oko sipke na koju je montirana ka volanu).

 

Btw, odlicna oprema, pogotovo skid plate i zastite za hladnjak i lanac :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Dark, mozda cu zvucati dosadno, posto sam ti jednom prilikom vec pomenuo, obavezno dodatno fiksiraj sirenu, meni je stajala na istom mestu sa skoro istim nosacem, i posle par meseci olabavila i blokirala volan u voznji (okrenula se oko sipke na koju je montirana ka volanu).

 

Btw, odlicna oprema, pogotovo skid plate i zastite za hladnjak i lanac :)

Hvala druze na brizi.Ona je osigurana maticama koje imaju u sebi osigurac od odvijanja(ona plastika unutra).Proveravam ga cesto ali nije mrdnula.Jer ako vidis,pravljen je drzac poseban za nju.Otac mi je bravar pa je za mene to osigurao maksimalno.Stitinik lanca nisam oprao da bude to lepse ali je super.I prosirenje za copavu mi se javilo kao potreba jer strom hoce da propadne u travu :D Nije meni ali za dlaku. ;D Jako sam zadovoljan za ovaj LED zadnji far.Niko to ne pravi.Jedva nadjoh.I namucili se ljudi dok su mi dopremili.Ali sa ovakvim farom se visestruko stedi akumulator.Jer njemu pozicija stalno svetli tj. 2 sijalice.A i svirena vice struju.Tako da sam malko to rasteretio. ;) Ima ledova u vidu saca i za migavce i poziciju.Samo kad nadjem kako da nabavim-stavljam.

Imate mnogo od ove opreme na sajtu Motoraid.eu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Kolega,

 

zanima me gde si nabavio/narucio stitnik za hladnjak, stitnike za ruke i prosirenje copave? Pogotovo ovo zadnje, jer mi je na vrsackom bregu motor propao kroz osusenu pokoricu na zemljanoj podlozi!!! Da nisam slucajno stajao pored i to sa prave strane, pa jos zalegao iz petnih zila, prucio bi se koliko je tezak (inace, pre toga stajao 30min na tom mestu).

 

Takodje, posto mi se cini da ides na Mokru Goru - taman cemo da uporedimo pasije  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Kolega,

 

zanima me gde si nabavio/narucio stitnik za hladnjak, stitnike za ruke i prosirenje copave? Pogotovo ovo zadnje, jer mi je na vrsackom bregu motor propao kroz osusenu pokoricu na zemljanoj podlozi!!! Da nisam slucajno stajao pored i to sa prave strane, pa jos zalegao iz petnih zila, prucio bi se koliko je tezak (inace, pre toga stajao 30min na tom mestu).

 

Takodje, posto mi se cini da ides na Mokru Goru - taman cemo da uporedimo pasije  :D

Motoraid.eu  ;) Tu imas dosta toga.Npr.samo sam tu nasao zadnji far(zatamnjeni) sa LED svetiljkama.Da ne pricam da stedi struju 10 puta....Stitnik za ruke kod Gagija u balosavi(3t racing.com).Stitnik za hladnjak isto imas u motoraid.eu-Grcka(Patras).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Lepo opremljeno, nema sta... Sjajno izgledaju ti stitnici za ruke!

Kakav je to gadget na samom dnu?

Gde? Ako mislis na gornju sliku ,napisah da nije moj.Samo sam uporedio tj rekao da cu dodati u delu kormana neke gadzete.U stvari tu ce ici senzorski display Scottoilera koji ce mi pokazivati temperaturu vazduha(jako bitno za mene), G silu kod ubrzanja,nivo ulja za podmazivanje lanca itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Lepo opremljeno, nema sta... Sjajno izgledaju ti stitnici za ruke!

Kakav je to gadget na samom dnu?

Gde? Ako mislis na gornju sliku ,napisah da nije moj.Samo sam uporedio tj rekao da cu dodati u delu kormana neke gadzete.U stvari tu ce ici senzorski display Scottoilera koji ce mi pokazivati temperaturu vazduha(jako bitno za mene), G silu kod ubrzanja,nivo ulja za podmazivanje lanca itd.

OK, mislio sam da znas o cemu se radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

A kolika je cena i kako moze da se nabavi?

Pravi je firma Stebel u Italiji.Meni su doneli iz Italije i to jedva jer su ih zezali da samo servis moze da je proda i ugradi.Jedva su ih podmitili da je prodaju bez ugradnje.Svirena se zove NAtilus.

Evo ti video snimka kako se to cuje na V-stromu.Stvarno je bas glasna...Eh da..cena: oko 30 eu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ovako.Razmisljam vec izvesno vreme a zimski period je idealan za rad u garazi na motoru.Mislim da je pametna investicija sledece: led diode(grozd) za poziciona svetla i isto tako svetlo za tablicu.Vec imam led stop i poziciono svetlo tako da to ne traba da cackam.Postoji komplet da se kupi u Grckoj.

Zato ovo cackati? Potrosnja pozicionih ledova je jedva 0.75w.NA tablici jos manje.Znaci stednja akumnulatora a preferiram da ostavljam poziciju kada mi je bajk parkiran(pogotovo nocu).Pozicija na Vstromu je bedna sa onim slepackim sijalicama.To moram da menjam ;)

Nadjoh neke predloge ali nikako da nadjem gde i kako da nabavim.U svakom slucaju javljam sta sam uradio a  ako neko ima predlog neka nabacio ovde. :)

post-3824-12879051643501_thumb.jpg

post-3824-12879051643925_thumb.jpg

post-3824-12879051644427_thumb.jpg

post-3824-1287905164499_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ova oprema moze na svaki bajk ovog tipa.E sad,ovi ledovi na slikama su tesko smece pa su brzo pregoreli.Ovo sam pokupio sam V-strom HR foruma.Razmisljam da sam kupim ledove i pocnem da cackam.Ledovi su jeftini.Najskuplji "superhell" su 45 din. komad.

Ovo deluje malko bolje:

post-3824-12879051645525_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Shvatio sam da volis te gedzete na motoru, ali ovaj Scottoiler je potpuni promasaj i pored fensi plavog displeja. Za taj novac si imao neuporedivo bolji sistem, mikroprocesorski kontrolisan, daleko ekonomicniji u potrosnji ulja. Ovako, umesto vakuma sa motora, koristi se detekcija G sile, sto znaci isti rad kao i dosadasnji vakuum Scott, a to opet znaci masan i prljav motor. Gledajuci koliko ti je stalo do izgleda motora, prognoziram da se ovaj elektronski Scott nece dugo zadrzati kod tebe.

 

Najiskrenija preporuka za ProOiler ili Mc Coi Oiler ili nesto slicno sa detekcijom broja okretaja tocka, vlaznosti i rucnom kontrolom po potrebi sa upravljaca. Nije toliko fensi kao ovaj, ali kao sto rekoh mnogo bolje radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Shvatio sam da volis te gedzete na motoru, ali ovaj Scottoiler je potpuni promasaj i pored fensi plavog displeja. Za taj novac si imao neuporedivo bolji sistem, mikroprocesorski kontrolisan, daleko ekonomicniji u potrosnji ulja. Ovako, umesto vakuma sa motora, koristi se detekcija G sile, sto znaci isti rad kao i dosadasnji vakuum Scott, a to opet znaci masan i prljav motor. Gledajuci koliko ti je stalo do izgleda motora, prognoziram da se ovaj elektronski Scott nece dugo zadrzati kod tebe.

 

Najiskrenija preporuka za ProOiler ili Mc Coi Oiler ili nesto slicno sa detekcijom broja okretaja tocka, vlaznosti i rucnom kontrolom po potrebi sa upravljaca. Nije toliko fensi kao ovaj, ali kao sto rekoh mnogo bolje radi.

Hvala lafe na sugestiji.Kao sto se vidi-odustao sam od tog scottoiler-a. :) Tj.najavih ali ne stavih. ;D

Pokusacu da vidim gde se narucuju i kako izgledaju ti drugi sistemi.i Mc Coi Oiler nisam uspeo da nadjem na netu.Imaju li sajt? KO to prodaje kod nas>? ???

 

Zna li neko gde ima da se kupi neki digitalni panel koji mogu da zakacim na korman i na kome se vide podatci o temperaturi vazduha,kompas i slicno...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja