Jump to content

Moto Zajednica

Dodatna oprema za V-Strom

Recommended Posts

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,
1352535802[/url]' post='1396188']

Kakav si mislio da praviš? Kao ovaj na slici što ima u Louisu da se kupi ili neki drugi? <BR><BR>skid-plate.png<BR><BR>

 

Ovakav bi bio super!Ali mi treba crtez da bi mogao da se napravi!Ako ima neko jos neku ideju neka stavi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Malo sam se raspitao u vezi pravljenja fork brace, koliko bi kostala izrada i sl... U sustini ako se pravi jedan komad onda odes do metaloglodaca i mislim da ne bi trebalo da kosta vise od 50 eura. Mozda i manje, nisam pitao ni jednog, a najbolje naci zaludnog penzionera. Ako bi se pravilo vise komada recimo 50/100komada onda je najbolje na cnc masini. ispod ovog broja se ne isplati raditi na cnc masini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Pričali smo o skid platu za stroma.Trenutno se nalazi na akciji model koji prave Grci.Cena mu je snižena sa 175 na 130eura,što mislim da je dobra cena s obzirom da su hrvati njihovu kopiju prodavali za otprilike toliko para.Ova cena će biti na akciji još 13 dana.Ako kupimo 3 ili više komada dobićemo popust i cena će biti 120eura po komadu.Ja sam zainteresovan za kupovinu,ako ima još neko da se dogovorimo oko nabavke!

Evo linka:

http://www.motodrift.com/index.php?route=product/product&product_id=49

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Sta ce vam skid plate. Iskreno. Ja sam ga imao i samo je strugao po asfaltu... Pogotovo taj grcki. Za parce plastike sam dao 130e... Bez veze je. Bolje za te pare kupite izduv kod Dragon-a ili Roberta. Vise ce vas veseliti zvuk ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

@Strale Ima li nekih novosti u vezi Sebinog skid plate-a? Nisam našao ni na jednom forumu mere ili skicu sa podacima.Može li Seba da uzme mere na osnovu motora ako ne nadjemo uzorak za pravljenje?Ako imaš neki info napiši na forumu,ima još ljudi koji su zainteresovani! Evo slike od par modela,ali mislim da bi ovo koštalo mnogo više od 60eura!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,
1353605640[/url]' post='1402455']

@Strale Ima li nekih novosti u vezi Sebinog skid plate-a? Nisam našao ni na jednom forumu mere ili skicu sa podacima.Može li Seba da uzme mere na osnovu motora ako ne nadjemo uzorak za pravljenje?Ako imaš neki info napiši na forumu,ima još ljudi koji su zainteresovani! Evo slike od par modela,ali mislim da bi ovo koštalo mnogo više od 60eura!

 

Ja sam prelistao vstrom hr forum i nasao jednu sliku slicnu tvojoj ali bez mera!Sto se tice Sebe mislim da bi mu mere mnogo olaksale posao! Cenu koju je meni rekao za skid od lima je 30 eurica! Ne znam da li to moze za te pare sto mi hocemo ali mozemo da vidimo! Meni se iskreno jako svidja fabricki skid koji pravi suzuki ! Kada bi smo nasli darodavca da nam skine i da skid na par dana resili bi smo sve probleme!Ja ne znam nikoga ako vi znate moglibi da zavrsimo vrlo brzo!1care.gif1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Mislio sam da te pitam ali sam se setio da si prodao motor.... Jel stitio dobro ili ga je samo krasio!?

U svakom slucaju hvala ali se ne predajemo duga je zima!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Radio sam servise nekolicini drugara koji voze Stroma...ono što moram da kažem da je taj Suzuki skid plate jedini koji osim estetske ima i upotrebnu vrednost.

 

Napravljen je od debelog aluminijuma,prednji deo je zakaćen za crash bar,a zadni na posebnu čeličnu šinu koja spaja obe strane motora.

 

Nekoliko puta sam ga zakačio odozdo iiiii...ništa.

 

Ovih ostalih nekoliko komada su sama plastika.

Drže se na nekim tankim limenim profilima.

Video sam i taj Gora i taj Hrvatski,odlično izgledaju,ali...

 

U Touratechu ima neki alu. Nije najlepši na svetu,ali sam siguran da štiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Mislio sam da te pitam ali sam se setio da si prodao motor.... Jel stitio dobro ili ga je samo krasio!?

U svakom slucaju hvala ali se ne predajemo duga je zima!

Javi se http://forum.bjbikers.com/index.php?/user/4732-soony/ za skid plate, pravio je on svojevremeno ;) Mozda ti pomogne :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,
1353665114[/url]' post='1402815']
1353619243[/url]' post='1402617']

Mislio sam da te pitam ali sam se setio da si prodao motor.... Jel stitio dobro ili ga je samo krasio!?

U svakom slucaju hvala ali se ne predajemo duga je zima!

Javi se http://forum.bjbiker...ser/4732-soony/ za skid plate, pravio je on svojevremeno ;) Mozda ti pomogne :takoje:

 

Hvala na linku!Nadam se da ce nam pomoci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

  ma ono što sam ja klepo nije bilo prijatno za oko ali je spaslo motor i izduvne grane gomilu puta. Tacne dimenzije nemam pojma ali sam kačenje rešio jednostavno, prednji deo za rolbar zadnji za mesto gde dodje centralna nogica i po sredini za blok motora. Ovo je trebalo da bude neko prelazno rešenje ali ostade... lim je prohromski i vec je imao ove rupice pa sam mu ja samo savio ivice i zavario .....

 

 

post-4732-0-84960500-1353695987_thumb.jpg      post-4732-0-23709400-1353695994_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,
1353696068[/url]' post='1402977']

ma ono što sam ja klepo nije bilo prijatno za oko ali je spaslo motor i izduvne grane gomilu puta. Tacne dimenzije nemam pojma ali sam kačenje rešio jednostavno, prednji deo za rolbar zadnji za mesto gde dodje centralna nogica i po sredini za blok motora. Ovo je trebalo da bude neko prelazno rešenje ali ostade... lim je prohromski i vec je imao ove rupice pa sam mu ja samo savio ivice i zavario .....

 

 

post-4732-0-84960500-1353695987_thumb.jpg post-4732-0-23709400-1353695994_thumb.jpg

 

Svaka ideja dobro dodje!Hvala sto si okacio slike!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Strale jesi li iskopo nekog donora za skid plate?:zvizduk: Evo još nekih modela:

skid-55.jpg

skid-555.jpg

skid-5555.jpg

skid5.jpg

Svi su u principu vrlo slični.Ako se složimo oko pravljenja kod Sebe,da vidimo da ima mogućnost zamene ulja i filtera bez skidanja skid plate-a!

Ako nekome treba centralni štender ja imam na mom motoru Sw Motech.Mogao bi Seba da ga iskopira za puno manje para!:hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja