Jump to content

Moto Zajednica

Kako izvuc motor iz mupa (honda crf 450)

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova

Pozdrav! Oprostite na smetnji ali trebao bi mi savjet dali netko zna dali je moguce izvuci motor iz mupa bez papira ili ti racuna radi se od crfu 450 kontaktirao sam sve bivse vlasnike i dosao sam do jednog koj zna samo da ju je kupio u sloveniji ali se ne sijeca od koga jer je bilo prije 5-6+ godina BEZ RACUNA i ne zna se u kojem ducanu je kupljena,tako da me zanima dali netko zna dali postoji neki nacin za je izvuci vani,lp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Postoji jedan. ali dugo traje.  Sačekaš da MUP završi postupak, pa preda motor carini. onda sačekaš carinsku licitaciju, pa ga izlicitiraš i onda dobiješ motor sa papirima . 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Tvoj je motor kada uredno imaš papir da je tvoj. Ili račun iz prodavnice, ili kupoprodajni ugovor, overen sa plaćenim porezom. Sve ostalo ne možeš dokazati

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ako je zakon kao kod nas, ti nemas dokaz da je taj motor u tvom vlasnistvu. Kao da neko nadje 100 eura na ulici i pokupi i dodjes ti i kazes da si ih izgubio. 

Ako ne nadjes papir sa dokazom o poreklu, a oduzeli su ti motor, situacija je, nazalost, losa. 

Ici ce na licitaciju i jedino sto mozes, kao sto rece kolega, jeste da ga ponovo kupis od carine, jer taj motor trenutno po njihovoj evidenciji nema vlasnika. A verovatno ni porez kad je uvezen u zemlju nije placen, tako da je napravljen i carinski prekrsaj...

Srecno, ne znam sta drugo da ti kazem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3961 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Račun nema,kupoprodajni imam koji nije nigdje ovjeren zato je se u hr vise ne ovjerava nista a kupoprodajni im ne znači ništa

 

 

Koja županija i koja P. Postaja??

 

Kupoprodajni se kod nas u HR ne ovjerava, ali je potpisan i vrijedi kao dokaz.

Trebaće ti odvjetnik.

 

Jesi li možda za savjet pita na motori.hr ??

 

 

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Mali off ako dozvoli pokretač teme...

 

@drumskalisica

@abarth_maniac

 

Da li znate kako se, osim u dnevnim novinama koje pokrivaju celu državu (a koje ne kupujem već godinama unazad), informisati o carinskim licitacijama u smislu kada se i gde organizuju?

 

Dosta detaljno sam pertražio sajt Carine i nisam uspeo da nađem ni link ka carinskim licitacijama niti informaciju o mestu i vremenu održavanja. 

 

P.S. Ne pitam zbog motora iz teme, generalno me zanima. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Ne znam kako je u srb ali u hr motori su prodani vec unaprijed,dan nakon sta je meni zaplijenjen motor zove me prijatelj koji kupuje i preprodaje enduro/cross motore i kaze mi da mu jedan policajac nudi moju hondu i jos jedan exc,pitao ga dali mu zeli "rezervirat" za toliko i toliko para

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Mislim da je slicno i ovde. Ali znam i da su ljudi kupovali na licitaciji... I cesto se opekli. 

A mislim da se javne licitacije objavljuju u sluzbenom glasniku, pokusaj na njihov sajt da odes. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 5 sati, floyd je napisao:

Mali off ako dozvoli pokretač teme...

 

@drumskalisica

@abarth_maniac

 

Da li znate kako se, osim u dnevnim novinama koje pokrivaju celu državu (a koje ne kupujem već godinama unazad), informisati o carinskim licitacijama u smislu kada se i gde organizuju? 

P.S. Ne pitam zbog motora iz teme, generalno me zanima. :D

 Pojma nemam, nekad je to išlo u Novostima il Politici, a sad - ko zna ( Ni ja ne kupujem dnevne novine od kad su prestale da budu " dnevne novine " ! 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3961 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Ne znam kako je u srb ali u hr motori su prodani vec unaprijed,dan nakon sta je meni zaplijenjen motor zove me prijatelj koji kupuje i preprodaje enduro/cross motore i kaze mi da mu jedan policajac nudi moju hondu i jos jedan exc,pitao ga dali mu zeli "rezervirat" za toliko i toliko para



Reko sam ti da sa tim kupoprodajnim odeš do odvjetnika.
Ti ne slušaš....


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Da sam u tvojoj situaciji, i da znam da me ne mogu uhvatiti, naravno, i da imam kohones za to, zapalio bih im ga u avliji!, kad te država reketira, nek ni ona ne profitira.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Da znam,da imam,da sam...puno je to "da" u celoj jednačini.
Kako neko reče pokupi te papire što imaš (overene ili ne) i kod asvokata da se vide mohućnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
On 11/10/2020 at 8:23 PM, Mb7 said:

trebao bi mi savjet dali netko zna dali je moguce izvuci motor iz mupa bez papira

Mi nismo madžioničari niti proroci.

 

Evo ja posle nekoliko postova saznajem da si ti Hrvat a da je motor poreklom iz Slovenije.

Čim su ti ga oduzeli, zaključujemo da već nekoliko kupoprodaja motor zvanično nije promenio vlasnika. 

U kojoj je državi motor registrovan, ko mu je zvanični vlasnik, ništa nije jasno. Tražiš rešenje a ne daješ opis situacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Pozoves osobu na koju se motor vodi u dokumentima, castis coveka, on ode u mup, kaze da zeli svoj motor nazad i onda ti i on napravite validan ugovor, motor prevedes na svoje ime i kraj. Govorim ovo napamet, ne znam pod kojim uslovima je auto zaplenjen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
pre 4 minuta, Nolanka je napisao:

Pozoves osobu na koju se motor vodi u dokumentima, castis coveka, on ode u mup, kaze da zeli svoj motor nazad i onda ti i on napravite validan ugovor, motor prevedes na svoje ime i kraj. Govorim ovo napamet, ne znam pod kojim uslovima je auto zaplenjen.

Postovani,to je full cross motor i on se nemoze vodit ni na koga jer za cross motor ne postoji prometna,a osoba koja ga je kupila novog iz ducana je poginula.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

 

 Kupoprodajni se kod nas u HR ne ovjerava, ali je potpisan i vrijedi kao dokaz.

 

 

Ne mora kod Notara?

Zanimljivo rešenje. Bio sam prinuđen da u uslovima epidemije obilazim više Notara. U Srbiji ljudi pokušavaju da taj posao rade u potpuno neuslovnim prostorijama u stanovima u stambenim zgradama da bi imali što manje troškove. U uslovima epidemije je stanje još gore. Mora da postoji neko rešenje za sitnije overe, kopije i sl.

 

 

Postovani,to je full cross motor i on se nemoze vodit ni na koga jer za cross motor ne postoji prometna,a osoba koja ga je kupila novog iz ducana je poginula.

 

Svaka stvar mora imati vlasnika. Ako nema prometnu, ima ugovor i ne može se voziti na javnim putevima. Ako je carinski prekršaj, onda je veliki problem. Ako je neko preminuo, moguće da ima naslednike itd.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5752 postova

Mislim da ti je vec jasno da si ostao bez motora, vrlo moguce da dobijes jos i prijavu za kradju.

 

Da predpostavimo da si zaista kupio mada mi to ne znamo, da li si dobio racun od motora kada je kupljen. Ako imas taj racun i taj overen ugovor mozda i taj Slovenac ima ugovor sa osobom koja je poginula pa nesto uspes ako nemas racun ne znam kako je tebe neko ubedio da prodaje svoj motor?

 

Da li znas gde je kupljen motor nov pa da krenes od njih da pokusas da spojis lanac svih dosadasnjih vlasnika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
1 minute ago, Mb7 said:

Rekli su mi u policiji da to njima ništa ne znaci

A koji je razlog? 

Kako je došlo do toga da policija zapleni motor? Šteta se desilo i kakvo su ti obrazloženje dali?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5752 postova

Oprosti sad sam tek procitao ponovo prvi post i video da si vec pokusao sve sto sam napisao 

 

Ako si izvukao motor odlicno. Vidi sad da li mozes nekako da ga legalizujes na sebe ili klub

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja