Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav narode.

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: BMW F800GS

Veliki pozdrav za sve članove foruma, nadam se lepom druženju.

 

Od kad znam za sebe ljubitelj sam adventure motocikala, ali do ove godine nije bilo ni prilike, niti je zivotna situacija dozvoljavala da se upustim u novo iskustvo, vožnja motora. Imam 30 godina i u junu ove godine sam iskoristio celu situaciju oko korone, rad od kuće, da upišem školu za A kategoriju i prvi put zvanično seo na motor. Zbog toga što sam početnik, razmišljao sam o kupovini maxi skutera, dok ne uđem malo u "fazon" ali  jednostavno zbog svoje visine nisam mogao komforno da se spakujem na maxi skuter niti mi se dopala pozicija sedenja. Imajući u glavi sliku kada sam prvi put ugledao BMW-ove GS motore i rekao sebi to je motor koji ću nekad imati, rešio sam da krenem u potragu za nečim sličnim. Vrlo optimistično, pogledao sam nekoliko modela F800GS, R1200GS i na kraju sam kupio F800GS 2012.god i pre nego što sam završio obuku za A kategoriju.

 

Ove sezone sam prešao oko 3000 km bez ikakvih problema, padova i sl. Retko se vozim po gradu, uglavnom je otvoren put.

Motorom sam oduševljen, imam samo reči hvale. Potpuno mi odgovara zbog moje visine, jako se lepo vozi, mami osmeh svaki put kada sednem na njega i siguran sam da ćemo se dugo družiti.

 

Trenutno smo i motor i ja, delimično opremljeni, ali za sledeću seznu ćemo biti potpuno spremni za sve uslove. Zimski period ću iskoristiti da nabavim opremu i dodatke za motor koji mu nedostaju i u planiranju tura za narednu godinu. 

 

Nadam se da vas nisam udavio sa predstavljanjem :)

 

Pozdrav

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

O komšija,  dobrodošao! 

Lep motor. Skoro je drugar uzeo isti samo 2014. Motor idealan za nase predele.

Nek uzdravlje sluzi. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: BMW F800GS

Motor je 2012.godiste, kupljen je od prvog vlasnika, presao je 24000km. 

 

Dodato je BMW-ovo gel sediste, mnogo je udobnije i lepse mu stoji. 3 plasticna Hepco&Becker kofera, staje svašta u njih. Štitnici za ruke barkbusters, led maglenke, centralni štender, navigacija tom tom rider 2 sa orginalnim nosacem-punjacem itd itd. Sada su na njemu gume michelin anakee 3, zadovoljan sam kako se ponašaju.

 

U planu je da u toku zime nabavim, produženi vizir, Full led far, još jedan set led maglenki, nosač mobilnog telefona sa usb punjačem (želim da izbacim navigaciju),  neke džidža bidže što bi rekli, spremim par zanimljivih nalepnica itd itd. Na proleće kada krene sezona idemo redovan servis, zamena kočionog ulja, antifriza da se motor utegne pregleda i nema stajanja  :takoje:

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Vrh, 24 000 od prvog vlasnika, za tu masinu je nista, iskreno jos nije ni razradjena. Sluzice te koliko volis i pozelis, a pogotovo sto je idealna za tvoj kraj, i tu si dobro izabrao. Pametno.

 

Malo je ljudi koji imaju privilegiju da im prvi motor bude BMW 2012 godiste, od prvog vlasnika. 

 

Zato uzivaj ( naravno samo oprezno) i ne razmisljaj o padovima. To su motori napravljeni da budu u sluzbi ne samo vozaca nego i pocetnika. Vecina pocetnika u Beogradu i Srbiji uopste kojima budzet dozvoljava sedaju odmah na BMW od 800 il 1200 kubika. Vecina se i dobro snadje. 

 

Velika je privilegija i prednost pogotovo kao pocetnik  voziti nesto sto je osposobljeno da se brine o vozacu tj coveku, a sto nije napravljeno tako da covek masini mora da se prilagodi. 

 

Mnogi od nas su sa takvim masinama koje je potrebno savladati poceli i dalje su na njima. Divlji japanski konji za koje je potrebno i znanje i snaga i iskustvo da bi bili savladani. Ovo pricam zato sto sam u skorije vreme probao jedan model noviji slican tvom.

 

Puno srece na drumu i u zdravlju da te sluzi :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: BMW F800GS

Mozda je pogresna tema za ovo što pisem ali ispravite me ako gresim. 

 

Po struci sam dizajner, bavim se fotografiom i snimanjem iz hobija. Ukoliko je potrebno bilo kome da pomognem oko dizajniranja, štampanja, vizuelizacije i slično, blio čega, majica, stikera, kapa, dukserica, menjanja boje na motoru, sedištu i sl. stojim vam na raspolaganju. Dovoljno je da imate ideju u svojoj glavi ;).

 

Da me neko ne shvati pogresno, nije reklamiranje vec draga volja da se pomogne bez ikakve pomisli na novčanu naknadu.

 

Pozdrav

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: BMW F800GS

Malo novosti, porucen led far za gs-a, krenuo je DHL-om za SRB. Ocekujem da stigne u narednim danima, pa kacim slike i javljam utiske. :jee1: 

f1.jpg.6f60454de579b6d1d9f404924766ad4c.jpgf2.jpg.daafbe8f72b99c3785cb543d99c4f9e7.jpg

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja