Jump to content

Moto Zajednica

Prvi motor, preporuke.

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdra, Nemanja ove. Imam 23 godine i posto sam tek ove godine krenuo da radim i raspolazem svopstvenim finansijama zeleo bih da ispunim svopstvenu zelju, a to je motor. Mislim da je pametnije da sacekam 24 godina i da polazem za celokupnu A kategoriju. Do tada sam hteo da kupujem opremu i da naucim nesto vise o motorima (ukoliko neko moze nek mi preporuci neku knjigu, zanima me mehanika). Nemam iskustva sa motorima, imam dugogodisnju zelju za njima, ali nisam hteo da se upustam u tu pricu dok ne budem mogao da ga priustim. Imam B dozvolu i redovan sam ucestnik u saobracaju vec 6 godina. Zanima me koji motor mi preporucujete za pocetak, pre svega vam postavljam ovo pitanje zato sto imam 197cm i 90kila, a ne znam koji motor odgovara mojoj visini i kilazi. Privlacne su mi naked, sport i chopper kategorije. Budzet mi je 2000e. Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ništa to. 

Samo XT Yamaha:)

Em je go načisto, sport je zato što se uz njega baviš sportom, tu mislim na kurblanje  plus crkneš na offu, tri dana posle ne možeš niz stepenice,a choper to kad je ladan, čuje se ko Delimano u koji si ubacio šargarepu badem i šoder:P

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Beograd

Tvojoj visini nabrojani motori baš i ne odgovaraju. Sa skoro 2m visine, za tebe je neki enduro i to gabaritniji. Pogledaj nešto iz te priče...

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ja sam 194 pa mi je problem da se smestim na motor a ne 197. Moraces da dodas na tih 2000 jos koji evro da uzmes nesto za svoju visinu. Tebi pocetnicki motori ne vrede jer si visok za njih. Neka afrika, varadero, nesto tako... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ja sam uživo video kako Gabor vozi i nisam primetio da ima problem sa manjim motorima.

To mi sa visinom metar i šumska jagoda imamo problem da izaberemo vi veliki ne;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala na odgovorima, jel moze onda preporuka za neku od kategorija ukoliko mi je veci budzet, svestan sam da ce mi svaki motor ispod 600cc izgledati malo. Nemam nista protiv enduro i touring motora, samo sto mi nisu privlacni kao navedeni. Ukoliko ne budem nasao neki koji mi odgovara iz predlozenih kategorija, opredelicu se za nesto od endura ili touring.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne mora biti preko 600. Evo npr. Benelli trk502x je sa svojih 500ccm gabaritan kao neke hiljadarke. Izlazi ti debelo iz budžeta, jer je nov motor, ali imaš i varijantu kredita. 2000 učešće i rata od 70 nešto e. Vozi se sa A2.
Baš velika i lepa sprava...

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pozdrav i dobro nam dosao :zdravo:
Nebih nikako preporucio ZX-9R kao prvi motor, jeste masivan i ima mesta za golemu osobu ali to nikako nije motor za pocetnika.

I nemoj da gledas koliki je motor i da se sekiras kako izgledas na njemu, 

najbitnije je KAKO se osecas na motoru, sve ostalo je nebitno, dal je veci ili manji..

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Upravo to, ne voziš motor da bi neko sa strane posmatrao i odusevljavao se kako lepo izgledate kao kombinacija.
Moraš biti spreman da prihvatis da R motor ima odredjen polozaj sedenja i da ćeš ti kao visoka osoba malo biti iznad vizira i malo više biti na udaru vetra. Nekome to smeta a po meni to nije big deal jer vozim motor i ne plašim se vetra. Čak i za R postoje male korekcije koje će ti vožnju učiniti udobnijom tipa malo povišeni vizir (i dalje ćeš biti na udaru vetra ali malo manje), korekcija heblova, nogostupa itd.
Sa druge strane neki adventure će biti veći, tezi, tromiji, po izgledu drugaciji..
Na kraju se svodi na to da ke individualni izbor i da nema pravila već samo predrasude.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Pozdrav Vucke i dobrodošao! Deluješ kao ozbiljan momak, što je svakako neophodno za ovu rabotu, samo pamet u glavu i polako.

Ja sam 194cm i 105kg, i nije baš da nema motora na koje možemo da se upakujemo, ali realno i nemaš baš previše opcija.

Veliki enduro/adventure motori bi bili neki logičan izbor, za početak neki stariji, prostiji model (ako voliš sam da održavaš motor), Afrika Twin, Super Tenere, takođe i honda Transalp xl600v, jer, iako malo manja po gabaritima, ima odličnu ergonomiju i položaj sedenja i za visoke vozače. Eventualno neki KLE, on ti spada pod 500cc..

Ja sam sedeo na par choppera (cruisera) kawasaki VN mislim da je bio poslednji, i definitivno nije to to.

Za kraj, kao što @Savanreče, ne voziš zbog tuđih pogleda i nemoj time da se vodiš. Moj prvi motor je bila yamaha sr 125cc, i iako sam realno bio smešan na njoj, brate, bolelo me uvo, slatko sam se navozao sa njom.

Dokaz:

5af7532014d64_IMG-20180501-WA00022254.thumb.jpg.9d63a9b4f6bbb287c695c2faec3fe7a7.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala na savetima, oprobacu sto veci broj motora i da vidim koji mi najvise odgovara. Za prvi motor mislim da je najbolje da se ne obazirem na to koliko mi se svidja vec na komfornost i funkcionalnost. Kada steknem iskustvo hteo bih da probam motor is sport/supersport kategorije, samo sto ce mi tada trebati pomoc oko modifikacija koje blago pripomazu visokim ljudima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

A da promaklo mi...

 

Do 2000 na tvoju visinu Transalp do 1998 godista, u ocuvanom stanju. Ne bih se dalje razmisljao sto se tice endura. 

 

Touring sport svakako GSXF 750 (iako moze da ti bude mali u nogama da ti smeta, zavisi sve od coveka do coveka) . Yamaha diversion 900 obrati paznju. 

 

Naked - Suzuki bandit 600

 

 

Neki od tih par motora kupi samo nek ti majstor pregleda dobro, servis i samo cepaj. 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650

Za pocetak: Transalp, v strom 650, gs650 dakar.

 

Do 1000, V Strom, Varadero, Caponord

 

Posle GS 1200adv, KTM 1200 adv.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Pozdrav Nemanja , mislim da je najbolje da krenes od nekog skutera ( ako nemas nikakvog iskustva sa dvotockasima ) pa da onda predjes na motor kada budes spreman za to . Sto se tice samog izbora motora , prvo odluci cemu ce taj motor najvise sluziti - da li je to samo voznja po gradu ili planiras i malo van grada na neku duzu rutu , da li vozis iskljucivo po betonu ili ces mozda malo i offroad seoska varijanta , da li ces se sam voziti ili ces imati jos nekog iza sebe . Sto se tice izgleda motora , nama ovde je svaki lep na svoj nacin , bitno je da uzmes motor koji ce sluziti svojoj svrsi - da ne uzimas motor koji nema storage capacity a ti planirao sa njim na more :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki zr-7s (2003)

Ja sam prošle godine u septembru kupio svoj prvi motor a to je Aprilia Pegaso 650. Nikakvih problema nisam imao za to kratko vreme vožnje u sezoni, kako što se samog motora tiče tako i što se vožnje tiče jer je baš upravljiv. Cena motora je čak malo ispod tvog budžeta, pa će ti ostati viška novca. To je ono što ti ja kao početnik mogu preporučiti iz svog iskustva. Malo sam niži od tebe (190cm/102kg) ali je sigurno i tebi odgovarajući. Ljudi od 175 cm npr jako teško mogu da opkorače moj motor
Ne znam šta kolege misle o Kawasaki ZR7S, baš mi se sviđa i čini se kao da je takođe dobar za početnike, tako sam bar čitao na forumu.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Pozdrav Nemanja i dobrodosao..

Te price o kako ljudi preko 190 ne mogu da voze nista sem enduro motora meni nikada nece biti jasne. Posebno kada je prica o prvom motoru. Ako ces za pocetak voziti po gradu i kratke relacije te price zaboravi i kupi motor koji ti se najvise dopada. Neces ga voziti sigurno prve godine na kraj sveta da takve stvari igraju presudnu ulogu. Kada sam ja uzimao svoj prvi "pravi" motor (prosle godine tako da sam i sam pocetnik kao i ti) vecina je bila stava da ce mi CBF biti previse mali (193cm 95kg) ali se ja silno navozao prosle sezone i ne planiram da menjam motor sigurno jos neko vreme. Meni je licno (ponavljam licno :D) savrsen. Niti mi je motor mali niti mi je neudobno na njemu. Uzivao sam u svakom kilometru. 

Da bi mi na GS-u ili Africi bilo udobnije sigurno bi ali daleko od toga da mi voznja CBF-a bila neudobna i mucenje. Ono sto mi najvise smeta na mom motoru je nedostatak zastite od vetra sto je boljka svakog naked motora ali sa time moras da se pomiris ako bas zelis naked motor a ne zelis da ga naruzis velikim vizirom. Preko 100km/h imam osecaj da ce me vetar bukvalno oduvati sa motora :D

Da budemo nacisto, nemam nekog preteranog iskustva niti sam vozio gomilu motora (pored svog CBF-a vozio sam ER6 i SV650 samo) i naravno da ne mislim da ljudi koji ti savetuju enduro za prvi motor ne znaju o cemu pricaju ali verujem da im je samo tesko da se stave u cipele nekog ko prvi put poseduje motor. Moj sledeci motor sigurno nece biti naked vec vrlo verovatno neki enduro ili sport touring ali to i dalje ne znaci da mislim da sam pogresio sa izborom svog prvog motora.

Kako ces svakako sacekati 24tu godinu da polazes za A, kreni polako u nabavku opreme. Iznenadices se koliko oprema kosta i sta je sve neophodno tako da ces bar cetvrtinu trenutnog budzeta dati na opremu. 

 

Suma sumarum. Mislim da se sve svodi na licni utisak tako da ces morati sam da probas i vidis da li ti odredjeni tip motora odgovara ili ne. To sto meni odgovara tebi mozda nikako nece. Kad upises voznju verovatno ces se i poducavati na nekom manjem naked motoru pa ce ti stvari tada biti mnogo jasnije.

Promenio član DeusExMachina
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja