Jump to content

Moto Zajednica

prikolica za motor?

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja ti to napravim za 300 do 400 e,,sam kazes kavvu hoces,odemo atestiramo,oko 50e i resen problem  ;) ;) ;)

 

a sto se cimamo kad imamo dobrog majstora ovde koji ce nam svima uraditi  ;)

 

e bez zezanja ako budem hteo da radim doci cu pa cemo se dogovoriti, vec sam osacovao da bankine pored puta mogu da posluze kao dobre sine  ;D ;D

ma jok nisu te bankine bas tolko dobre,a i prepoznatljive su.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

ma jok nisu te bankine bas tolko dobre,a i prepoznatljive su.....

 

znam da nisu bas nesto jer im je previse uzak kanal ali opet mogle bi donekle da se iskoriste

mada sigurno moze da se nadje nesto kao sto je i na onim kupovnim prikolicama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

ja ti to napravim za 300 do 400 e,,sam kazes kavvu hoces,odemo atestiramo,oko 50e i resen problem  ;) ;) ;)

 

Informacija koju treba sacuvati :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD

Mozda nije lose malo se poigrati i sa spojnicama i cevima za skelu ;)

 

Ja sam sebi tako napravio prikolicu za camac i sad samo ceka da kupim neki pravi kros pa da skratim cevi i ispremestam spojnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma jok nisu te bankine bas tolko dobre,a i prepoznatljive su.....

 

znam da nisu bas nesto jer im je previse uzak kanal ali opet mogle bi donekle da se iskoriste

mada sigurno moze da se nadje nesto kao sto je i na onim kupovnim prikolicama

to vec ima da se kupi gotovo,provereno,jer sam dosad napravio 6 prikolica,2 za po 2 motora i 4 za po jedan ;):D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja mogu ovakvu prikolicu da napravim,naravno to bi bila kopija,ova je fabricka,imam radnju pecat,bla bla.moze bez torzije,znaci kruta veza,a moz i sa torzijom,ma moz sve po dogovoru  ;D ;D ;D ;D ;D uglavnom je srafljiva,retko sta se vari,kazu majstori var puca,sraf uvek mozes da proveris  ;) ;) ;)

srafovi su uglavnom 8,8minimum,10mm..felne jedino 13cola,tesko je naci gume za manje felne kao sto su 10cola i 12 cola....

posto imam reg radnju moze i na atest da ide,mada se kod nas jos uvek treca tablica vadi i bez prikolice i bez atesta,odes na tehnicki procitaju br na kuki,i izdaju trecu tablicu,juce moj kum tako u sv u izvadio tablicu za prikolicu,nije je ni tero na tehnicki,naravno potrebno je imati i instalaciju,itd,motor se posle utegne spanerima,i to je to,

na slici nema daska za navoz,ali je sa strane to jest usrafi se strane po obavljenom utovarivanju,i,ovo je francuska prikolica,

1xCv9_fotkica878.jpg

hsexc_fotkica879.jpg

00eXq_fotkica880.jpg

BqDE3_fotkica881.jpg

kEzzo_fotkica882.jpg

ePYlt_fotkica883.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

Ko zeli da pogleda prikolice ima ih sada na sajmu, ja cu videti da pokupim par telefona ali firma Commerce iz Subotice je ispred hale 2 na platou, imaju jako povoljne cene i mislim da bi zadovoljile prikolice razne potrebe, video sam jednu jako zanimljivu, bez bocnih stranica samo platforma a po ivicama ima raznih kukica na koje moze da se zakaci kanap ili neki vid veze, veca je izlozena a manja nije ali cena za manju je 500e, stim sto sa kupovinom ili pravljenjem sina mogla bi se dobiti multifunkcionalna prikolica na koju bi moglo da se stavi i do 3 motora ili cak ATV

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: honda cbf 500

evo neshtp shto ce ti mozda privuci paznju. prikolica na rasklapanje sa svim mogucim atestima, a pritom stane u gepek.

 

www.bikelug.myzen.co.uk/erol.html

 

a ovde mozesh videti kratak film kako se sklapa....

 

www.motolug.nl/

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ST 750

jel zna neko gde se kupuju (ko ih pravi) ove prikolice, koliko to moze da kosta? Trebalo bi da ima ateste, signalizaciju i sve sto inace treba da ima prikolica da bih njom vozio motor po Evropi. Dakle, ne neke koje bi posluzile da oteram motor do prve sume ili garaze, nego nesto malo ozbiljnije.

 

Ne treba da bude zatvorena - normalna prikolica u kojoj je bezbedno prevesti motor 1000 ili 2000km

 

 

Ako nisi rešio problem možda mogu ja da ponudim svoju pomoć...

Pogledaj na www.bajkom.com, a i ispisao sam nekoliko redova na

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=38737.msg940980#msg940980

 

 

Pozdrav,

 

Dule Bajkom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

i ja sam se letos suocio sa ovim problemom. iz zdravstvenih razloga sam na more otisao kolima. tamo sam se nervirao kad god bi prosao neki bajk.

od tog momenta sam poceo da razmisljam u dva pravca:

1. nabavka prikolice

2. kupovina kombija. ustvari prvo sam mislio na neki auto poput renault espace-a. medjutim drugar ima slican auto, slicnih gabarita, i to definitivno ne odgovara. potom sam poceo da razmisljam o kombiju (npr merc vito).

da li je neko razmisljao o ovoj opciji, narocito u varijanti da se na njega pozadi doda ona platforma. to se uglavnom vidja na putujucim kucama. da li platforma moze da izdrzi bajk tezi od 200kg? cini mi se da bi kombi poceo da glisira.

post-6597-12879098731891_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ST 750

He, he..., od obične prikolice za motor već si stigao do putujuće kuće...!  ;D

Ne, neće ti Meca izgledati kao čamac, ali je pitanje gde ćeš da napraviš sve to što ti treba i naravno, koliko će da te košta to što ćeš napraviti?

Motor će ti znatno opteretiti zadnju osovinu, to nema sumnje, ali kupiti ceo jedan kombi zbog platforme ne mislim baš da je mnogo mudra odluka. Najoptimalnije rešenje za ljude koji nemaju mnogo novca (kao na primer ja i kao na primer 95% Srbije) je univerzalna prikolica koja može da se koristi za sve i svašta sa dodatnim šinama koje mogu da se koriste za prevoz motora. Sve drugo je samo skuplje...

Ali, ima i ona izreka koja kaže - zadovoljstvo nema cenu..., tako da je za tebe najbolje samo ono što će ti priuštiti najveće zadovoljstvo!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

ako kupujesh kombi , stavi motor u njega a prepakuj sedishta malo ;)

 

platforma mu nece smetati , ako i smeta stavish jache opruge sa teretnog modela

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

varijanta da se bajk ubaci u kombi mi deluje komotnije od vucenja prikolice.

mozda ce malo da smrdi na benzin, ali mora tako.

uostalom, kombi moze da bude i osnovno prevozno sredstvo. ko kaze da moramo da vozimo bas automobile? svaki kombi novije proizvodnje ima skroz svedenu potrosnju diesela po gradskoj voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

Prikolica je EXTRA :takoje: samo sto se proizvodi u Americi. Evo ideje ovima nasim majstorima samograditeljima da je prkopiraju. Ukoliko bi cena bila pristojna sigurno bi imala prodju na trzistu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Interesantno resenje sa osovinom skroz nazad (kao na traktorskoj prikolici). Cela tezina motora i prikolice je na kuki za vucu, onda.

 

Vecina vucnih kuka na putnickim vozilima, kod nas, je atestirana da trpi vertikalno opterecenje od 75-80 kg. Zbog toga su, kod nas, prikolice sa osovinom na sredini, da bi prikolica (i teret na njoj) bili koliko toliko "na vagi", tj da sto manje vertikalno opterecuju kuku.

 

 

P.S. Isuzu Trooper (samo sto je moj beo) vuce ovu prikolicu na ovom klipu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja