Jump to content

Moto Zajednica

prikolica za motor?

Recommended Posts

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Sve ove prikolice su super, ali ne valja to sto u ovoj nasoj zemlji je sve cimanje!

 

Mozes da napravis sta ti padne na pamet ili da nadjes nekoga da ti to napravi, za svakako visestruko nizu cenu nego napolju, e ali onda krece cimanje, atest, registracija, sve "namet na vilajet".

 

Zato mislim da bi ovakva neka konstrukcija bila resenje, koje bi zahtevala manje angazovanja, a i ne bi morala da se registruje.

 

http://lbadelphi.co.uk/tow.html

ili

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110682385281&viewitem=

ili

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140324621610&viewitem=

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Evo kako moja prikolica izgleda:

 

Ovde ona kosta $299 pa jos dobijes 20% popust, ali to je samo za ram i tockove. Pod je sperploca od 2cm debljine, tockovi su 12 cola a nosivost je 500kg.

 

Na ovom linku imate sve seme pa ko zna moze i da je sam napravi.

 

Prikolica

post-56-0-97891400-1304610333_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Sve ove prikolice su super, ali ne valja to sto u ovoj nasoj zemlji je sve cimanje!

 

Mozes da napravis sta ti padne na pamet ili da nadjes nekoga da ti to napravi, za svakako visestruko nizu cenu nego napolju, e ali onda krece cimanje, atest, registracija, sve "namet na vilajet".

 

Zato mislim da bi ovakva neka konstrukcija bila resenje, koje bi zahtevala manje angazovanja, a i ne bi morala da se registruje.

 

http://lbadelphi.co.uk/tow.html

ili

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110682385281&viewitem=

ili

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140324621610&viewitem=

 

 

Ovo su super rešenja i pristupačna. Bilo bi zanimljivo da neko ko je upućen da svoj komentar kako bi reagovala naša narodna milicija da te vidi na putu kako na ovaj način prevoziš motor... :stabre:

 

Inače sam zainteresovan, pogotovu za varijatu sa prvog linka! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Za to sa prvog linka bi te momentalno iskljucili iz saobracaja ili bi morao da podmazujes policajca.

Postoje i prikolice koje se kace na motocikle ne bocno vec iza kao na kolima ali ih kod nas nije moguce registrovati jer ih nas zakon ne poznaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Za to sa prvog linka bi te momentalno iskljucili iz saobracaja ili bi morao da podmazujes policajca.

Postoje i prikolice koje se kace na motocikle ne bocno vec iza kao na kolima ali ih kod nas nije moguce registrovati jer ih nas zakon ne poznaje.

 

Koliko je meni poznato te priolice se ni u Evropi ne registruju. Ovde u Americi ih ima koliko hoces i nema za njih registracija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Ovde se sad registruju bocne prikolice, a ove sto se vuku motorima ne mogu da se registruju.

To se lako da proveriti u supu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

ma koliko ce ovo zvucati neozbiljno, zaprvo sam ozbiljan :)

a sta mislite o ovakvom nacinu transfera? imam neku mrtvu 128 i mali kineski kros (koji ne moze nikako da stane untura bez da ga skroz rasklapam :neznam::(

 

transferingmotorcycleon.png

 

Motorcycle+on+Roof+of+Car.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Znam da ozivljavam ovu temu iz mrtvih, ali sam prvo video vase komentare pa tek onda nasao ovaj link. Jel ima neko iskustva? Vidim da je predvidjeno mesto za tablice.

 

prikolica-auto-prikolicaUNITRAILER-MOTO-
AUTOLINE24.RS

Oglas o prodaji novi UNITRAILER MOTO auto prikolice iz Poljske. Prikolica za putnicka vozila. Cena: 430,10 €. Godina proizvodnje: 2019

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Moj ti je predlog da uzmeš običnu prikolicu i preradiš je jer ćeš moći da je koristiš za još neke druge stvari sem za prevoz motora. Malo je skuplja od ove, ali je prilično dobro rešenje u smislu multifunkcionalnosti.

Pogledaj link koji sam ti okačio, imaš dve varijante kako smo Bane i ja rešili prevoz motora. Nema mnogo za čitanje.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Dobro proveri prvo moze li se REGISTROVATI kod nas. Sve lake prikolice su problematicne. Kad sam kupovao moto prikolicu za izdavanje prvo sam nazvao LOSMI CAPO-a da mi kaze svoje misljenje (kolega drzi tehnicki pregled). Dakle, jako oprezno sa kupovinom !

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Naleteh na ovo - zanimljiv način šlepanja motora. Nalazi se na 0,47 ovog snimka :

 

  

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Našao sam kompromis za posedovati prikolicu a da mi ne smeta kad se ne koristi.

90dd62301a2efdc5c18aa2cb8aaff659.jpg

Rasklopiva za čas i sklopiva. Ne treba nikakav alat jer sve je na klinove sa osiguračima. Danas prvi put, trebalo mi je i sat možda i malo više, računajući kafu izmedju i skrivanje od kiše. A takodje i otkrivanje gde šta kako. Generalno sam je složio bez uputstva jer ima osovinu sa dvs točka, dva navoZa i rudu. Faktički ne može da se omaši.

Prikolica ima kod rude mehanizam gde može da se prelomi i tako se zadnji kraj spusti do poda pa nije potreban navoz.


Motore sam samo onako privremeno pricvrstio da ne spadnu zbog cimanja

42cda9f30390422c545e6582857112f4.jpg1584ce22078bbee925f09412dbeea7ac.jpg


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Savo, jesi li siguran da si to dobro sklopio ? Mislim da bi ovi točkovi trebali da idu još napred ( da budu negde ispod sredine motocikla ) .  Kolko znam, prikolica za automobil - bilo koja, kad se natovari, optimalno je da bude tako natovarena da na kuku na automobilu naleže sa pritiskom 30 - 50 kg. Po ovome kako si ti sklopio, kod tebe taj pritisak je sigurno bar tri puta veći. 

  To se lako izmeri, natovariš prikolicu, pod rudu staviš kućnu vagu pa meriš .

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nađoh - tačka 4 :

  

vuc%CC%8Ca-prikolice.jpg
WWW.ORYX-ASISTENCIJA.HR

Izgleda jednostavno - zakvačite prikolicu za kuku i gas. Nažalost, auti koji vuku prikolice su više opterećeni, sporiji...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ovo je mnogo pametna stvar. Po gotovu za nas koji nemamo gde da skladistimo ni motor, a kamo li prikolicu. Je li ovo legalno u Srb? Msm, moze li atest ili sta vec. 

 

Kako mogu da nadjem na netu ovo? Kako se zove, izgleda po danu, sklopljeno, generalno, svidja mi se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Savo, jesi li siguran da si to dobro sklopio ? Mislim da bi ovi točkovi trebali da idu još napred ( da budu negde ispod sredine motocikla ) .  Kolko znam, prikolica za automobil - bilo koja, kad se natovari, optimalno je da bude tako natovarena da na kuku na automobilu naleže sa pritiskom 30 - 50 kg. Po ovome kako si ti sklopio, kod tebe taj pritisak je sigurno bar tri puta veći. 
  To se lako izmeri, natovariš prikolicu, pod rudu staviš kućnu vagu pa meriš .

Jesam Lale, mislim da ti deluje samo tako na slici. Inače svakako je to jedina moguca i predvidjena pozicija za osovinu sa točkovima i sve i da hoćeš ne mozes je na drugo mesto namontirati. A kao potvrdu da je ispravno je izbalansiranost prikolice sa 2 motora.
Kao sto napisah u postu pre, dizajnirana je tako da nije potrebno nositi i koristiti navozne rampe. Dovoljno je da se kod kuke ruda odbravi i može se jednom ruku dići u gornju poziciju sto će zadnji kraj spustiti do zemlje i tako omoguciti da se motor direktno sa puta naveze na prikolicu. Kad se naveze jedan ili dva motora prikolica tj prednji kraj se takodje sa lakoćom jednom rukom spusti j donju poziciju, spremnu za vožnju.

Na slikama ispod se vidi lepo mesto gde se ruda preklapa.

a31bee31e0e0b122633c9aa2233ebbc0.jpga43346b631749e6ad175f0f2eb2d1aab.plistb3faf9eeb019d5786783969cbb40b002.plist


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
3 hours ago, drumskalisica said:

Mislim da bi ovi točkovi trebali da idu još napred ( da budu negde ispod sredine motocikla ) .  Kolko znam, prikolica za automobil - bilo koja, kad se natovari, optimalno je da bude tako natovarena da na kuku na automobilu naleže sa pritiskom 30 - 50 kg. Po ovome kako si ti sklopio, kod tebe taj pritisak je sigurno bar tri puta veći. 

  To se lako izmeri, natovariš prikolicu, pod rudu staviš kućnu vagu pa meriš .

Bolje je ovako... kad su tockovi nazad.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Jbg-a, na onim noćnim slikama deluje kao da su točkovi ispod zadnjeg točka motora, na ovim po danu već nije tako - lepo se vidi . 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
2 hours ago, LuckyVladano said:

Da, ovako, po danu, se mnogo bolje vidi gde su tockovi.

Interesantna stvar. Koliko kosta?

Poprilicno, ova TE, tj twin edition, tj single edition sa dodatnim paketom koji moze da se prosiri na dva motora je muska cena. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja