Jump to content

Moto Zajednica

prikolica za motor?

Recommended Posts

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

jel zna neko gde se kupuju (ko ih pravi) ove prikolice, koliko to moze da kosta? Trebalo bi da ima ateste, signalizaciju i sve sto inace treba da ima prikolica da bih njom vozio motor po Evropi. Dakle, ne neke koje bi posluzile da oteram motor do prve sume ili garaze, nego nesto malo ozbiljnije.

 

Ne treba da bude zatvorena - normalna prikolica u kojoj je bezbedno prevesti motor 1000 ili 2000km

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 636 ,Malaguti Madison s200

nemam ni ja nekog iskustva ali drugar je pre nekako isao po motor sa praznom prikolicom 100-110 km/h,mislim da nema potrebe za takom zurbom ali po njegovom iskustvu nema problema  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

odlicno Branko. Nego, ja u zivotu nisam vozio prikolicu, bilo kakvu. Koliko se sporije vozi sa tom skalamerijom iza sebe? Kojom brzinom se krece?

 

Pa ono, ne znamo kako ti vozis auto pa da ti kazemo koliko da usporis :D

Na Auto-putu mozes i 100-120kmh. Prikolica u sustini i ne moze da se otkaci, ali moras da pazis na krivine i na neravnine jer je lagana i odskace od tla :) E da, moras mnogo vise da pratis retrovizor i gledas kako se prikolica ponasa!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa ono vozim....:)

 

Ovo sam slikao iz kola negde izmedju Verone i Venecije, bilo pre 2 god pa se i ne secam. Tada jos uvek nisam klinca, pa me prikolica nije zanimala, ali sada je vise nego aktuelna. Kao sto se vidi na slici, ja sam u srednjoj traci (ne verujem da vozim ispod 140-150) a kolega me pretice :)

 

2jfN1_dsc02497dt7gz0.jpg

 

Jel on to ima neku specijalnu, brzinsku verziju? :)

 

To hocu da znam....nije mi bas neka fora da mi sada zbog prikolice i motora na njoj treba 50% vise vrema tamo gde sam krenuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Pa ono vozim....:)

 

Ovo sam slikao iz kola negde izmedju Verone i Venecije, bilo pre 2 god pa se i ne secam. Tada jos uvek nisam klinca, pa me prikolica nije zanimala, ali sada je vise nego aktuelna. Kao sto se vidi na slici, ja sam u srednjoj traci (ne verujem da vozim ispod 140-150) a kolega me pretice :)

 

u84cS_dsc02497dt7gz0.jpg

 

Jel on to ima neku specijalnu, brzinsku verziju? :)

 

To hocu da znam....nije mi bas neka fora da mi sada zbog prikolice i motora na njoj treba 50% vise vrema tamo gde sam krenuo.

Ma opusteno, kao sto sam vec reko, prikolica je lagana i kad je prazna oce da odskace na neravninama. A kad je natovarena ponasa se normalno, jos ako imas neki jaci auto neces je uopste primetiti da je zakacena. Samo dobro zakacis motor za nju i nema nikakvih problema. Vidjao sam ja ludake po ibarskoj kako kroz krivine teraju ko da nemaju prikolicu. Ona je niska i siroka tako da skoro pa da nema bojazni od toga da se prevrne...

E da zaboravih, ti kolima pravis neki kako da kazem "vazdusni dzep" pa na nju skoro da i ne udara vetar i nema neki otpor i na Auto putu bez problema moze da se tera i brze, jer nema nikakve sanse da se otkaci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

kuku na alfu mogu da stavim samo pod pretnjom srmrcu clanovima moje porodice

 

Ako sam ja dobro shvatio , ta prikolica ce biti zakacena na BMW a Alfa ce biti na njoj ...  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

kuku na alfu mogu da stavim samo pod pretnjom srmrcu clanovima moje porodice

 

Ako sam ja dobro shvatio , ta prikolica ce biti zakacena na BMW a Alfa ce biti na njoj ...  ;D ;D ;D

 

 

Ahahahaha, kako sam se nasmejao kad sam procitao... :D :D :D :D :D :D :D

:D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

kuku na alfu mogu da stavim samo pod pretnjom srmrcu clanovima moje porodice

 

Ako sam ja dobro shvatio , ta prikolica ce biti zakacena na BMW a Alfa ce biti na njoj ...  ;D ;D ;D

 

BRAVO CAREEEEEE  ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Ja imam prikolicu koja je urađena na trapu od kola, ima amortizere, i uopšte ne odskače po neravninama( čak tamo gde auto odskače ona ide ravno), a vozio sam je max.brzinom 160 kmh. Ima mesta za 2 motora, utovarnu rampu, 2 kanistera, rezervni točak itd. Ako nekog zanima cena je 450e, a može da ide na kraj sveta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 636 ,Malaguti Madison s200

Kako se uopste registruju prikolice?

koliko ja znam tu ide treca tablica od kola,jer se tretira kao laka prikolica.bar ja tako mislim  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Patak, aj daj neki sliku da vidim kako izgleda. Jel to registrovano? Kako se uopste registruju prikolice?

 

E bre, pa dodji lepo malo da se vidis sa starim drugarima Komom i Danetom, popijemo kafu, pa ce da ti pokazemo prikolicu, a moze i jos po nesto ;D. Moze koma i dalmatinca da ti pozajmi, da ne bi stavljao kuku na Alfu ;D ;D ;D

 

A prikolica se registruje u Ljermontovoj, imas tamo jedan list gde pise sta sve treba. Ne znam 100% kako ide ali odprilike prvo treba da napises izjavu da je prikolica izradjena u kucnoj radinosti, ako jeste, pa ti oni daju uput na atest, pa ti odes na atest, i posle se vratis sa tim istim atestom, platis takse za trecu tablicu i teraj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

Patak, aj daj neki sliku da vidim kako izgleda. Jel to registrovano? Kako se uopste registruju prikolice?

 

E bre, pa dodji lepo malo da se vidis sa starim drugarima Komom i Danetom, popijemo kafu, pa ce da ti pokazemo prikolicu, a moze i jos po nesto ;D. Moze koma i dalmatinca da ti pozajmi, da ne bi stavljao kuku na Alfu ;D ;D ;D

 

A prikolica se registruje u Ljermontovoj, imas tamo jedan list gde pise sta sve treba. Ne znam 100% kako ide ali odprilike prvo treba da napises izjavu da je prikolica izradjena u kucnoj radinosti, ako jeste, pa ti oni daju uput na atest, pa ti odes na atest, i posle se vratis sa tim istim atestom, platis takse za trecu tablicu i teraj...

e jal mogu i ja da se vidim sa Komom i Danetom :(

 

nego kad si vec u ljermontovoj svrati malo do starog drugara Svabe ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Obrati paznju na to, da max brzina ne sme ni na autoput preko 80 km/h sa prikolicom. Ja vec platiosam kaznu zbog toga u Madarskoj. Inace ja prepravio sam fabricki (zastava) za motor. Najbrze vozio sam 160 km/h bez ikakvih problema. A potrosnja preskace oko +1-2 litara sa prikolicom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

eeeee bre Djuro....ti izgleda da si skroz zaboravio scenu u Cucucim tamo neke '82 .....cekaj da te podsetim

 

gypssy dream mecka 123, brkati Mica za volanom...pozadi JA a iza mene PRIKOLICA !!!!! jeeeeeeeeeee

 

pa dobro kad neces savet od mene ....  >:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

...pozadi JA

 

jel imas neku sliku iz tog perioda da pokazes ljudima kako si izgledao :)

 

OK, aj kad se vratim idem da vidim i tu priksu kod drugara Dane&Komana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Obrati paznju na to, da max brzina ne sme ni na autoput preko 80 km/h sa prikolicom.

 

TO SAM BAS HTEO DA NAPOMENEM!!!

 

Drugo, sa ovim prikolicama na slikama i nije preporucljivo voziti brze, jer imaju ogibljenje izvedeno u vidu torzione osovine pa kad naidje na neravnine skace tri dana, a ako je kojim slucajem pretovaris (recimo stavis BMW na nju  ;D ;D ;D) moze da bude...  ::) pa recimo da sam imao slucaj da se celokupna osovina zarotirala u cauri.

 

Ovaj slucaj ko sto Patak kaze je mnogo bolji, kada je prikolica napravljena od trapa od kola. Ja sam napravio moju od zadnjeg trapa Audi 80 sa sve oprugama i amortizerima, i sa njom vozis i ne osecas je, jedino pazis na duzinu vozila kad obilazis (pogotovu bicikliste... :-X) i na zaustavni put.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja