Jump to content

Moto Zajednica

Osiguranje nas samih

Recommended Posts

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Dugo sam razmišljao da pokrenem ovu temu, tiče se osiguranje od povreda,udesa i nedaj Bože smrtnog ishoda ...

Svesni smo svi našeg hobilja-ljubavi prema motorima, i koliko se i sami nekad zapitamo šta nam je dalje činiti jer siguran sam svima naiđu periodi kad su u nekom lošem raspoloženju pa mnogi prave i pauzu sa vožnjom i po par god. ( čuli ste sigurno za primere kolega...) 

Želeo bih da podelimo i da čujem iskustva drugih što se tiče osiguranja i koliko je to zapravo korisno za nedaj Bože, a svi smo da kažem većina nas imali manje ili veće udese na motorima pa čak i više puta kao ja npr. :sampion:

Ajde nekako da kažem ja sam i dalje singl, nemam ženu decu ali opet prateći situaciju, hteli ili ne hteli uvek negde pročitamo o udesima kolega pa vidimo ostavio iza sebe ženu i decu...  Pa skupljaju se humanitarne akcije pomoći porodicama pa dokle i da bi se kolega sahranio jer nije bio u nekoj materijalnoj situaciji.

( Opet razmisljam to osiguranje bi nekako nas pokrilo i bar sa te materijalne strane da ostane nešto porodici.)

Opet kažem sebi bolje da imam to neko osiguranje, a iskreno nisam imao do sada ni pvt. zdr. osiguranje sem onog što uplaćujem to sto ja zovem magla zdrastveno, a lečimo se po savetu apotekara.  

Voleo bih da čujem vezano na ovu temu, neko vaše mišljenje a sigurno ste na ovu temu nekad pomislili i da li neko ima neko neka iskustva ili vid nekog osiguranja koje bi ga pokrilo nedaj Bože udesa.

( Trudio sam se da tekst malo upakujem, znam koliko je tema teška i ne želim da pokrenem lavinu negativnih komentara...)

Hvala! 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Odlicna tema. I mene zanima postoji li mogucnost nekog osiguranja te vrste kod nas. A da to nije varijanta stekanja u slamaricu za svaki slucaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Tema je ok.

Osiguranje ko osiguranje ...  koliko para toliko muzike!

 U Dunav OS radim sve auto polise obavezne, mini-kasko za automobil svoje i porodice i dosta prijatelja po preporuci kod njih je uradilo mini -kasko pa su me castili polisu za 1god zivotnog.Nisam  je ni pogledao ali sam pomislio "gde ste bili prosle god. sa to cascavanje" , generalno dobra stvar (ako funkcionise kako treba, ipak je ovo Srbistan) , Zlu ne trebalo neka su bacene pare, ali ako platim kasko 25.000din mislim da za 2-3000din moze kod njih i neka polisa zivotnog pa ako nista bar malo da ublazi troskove lecenja u datoj situaciji jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Mrsko mi da mlatim u garazu , u kolima mi je polisa ali koliko se secam , neka fora porodicnog osiguranja u Dunav-u.

Javim kada pogledam. Naravno ,pricam o nekoj minimalnoj cifri da se plati ali verovatno i sumi u slucaju invaliditeta ili smrti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Bilo kakvu informaciju da podeliš značila bi nam, informativnog karaktera a posebno našta obratiti pažnju šta tačno pokriva osiguranje i ono najbitnije koje osiguranje da tražimo.

Svi znamo što se tiče osiguranja samo što mora uplaćujemo, dal kad putujemo ili ovo osiguranje kad registrujemo motore pa nas pošteno izuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Prvo, pohvala za temu, svidja mi se i mislim da je korisna (ili bi bar tako trebalo da bude)

 

Drugo, priznajem da ne verujem preterano u to da ce mi osiguranje olaksati bilo kakvo ozbiljnije lecenje. Znam na primeru nekretnine, sta god da se desi, oni ce tebi mozda i da isplate pare - ali onda posle mogu da te tuze i uzmu pare nazad. Nadju neki zarez, detalj.. Da, to mi je rekao licno prodavac osiguranja.

Mogu misliti na motoru, cak i da me pokupi neko dok stojim na crvenom, sigurno bi mi nasli da mi nije radilo svetlo ispod sedista.. zvanicno, tehnicki neispravan.. I kul. Preterujem, ali poenta je jasna.

 

Svakako, bas si me potakao da se malo informisem na temu.. Samo, znajuci npr. kakav je bio odnos cena osiguranja/isplata stete za npr. kradju vozila.. kasko.. to je bilo preskupo i neisplativo.

 

Mom iznenadjenju nije bilo kraja, kada sam pre nekoliko meseci shvatio da nema nacina da platis ono za slep na putu i sl. (ni kod koga, ne samo kod AMSS).. sracunali vrv da im se ne isplati.. Verujem da ce i za ovo da saberu tako da bude preskupo.

(ok, sad od skora opet AMSS ima, saznao sam pre jedno mesec dana; takodje, ima i ono Vozzii ili tako nesto.. da ne bude da sirim lazne info.)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja uplacujem generali polisu. Vecuna ide na stednju, ali jedab deo ide na osiguranje. Stednju dignem ja posle xx godina ili ako mi se nesto desi, nosilac polise. 

Osiguran sam sumom u slucaju povrede sa incaliditetom ili smrti. 

Nisu velike cifre, ali nije mi velika ni rata. 

To sam biras, a logicno, sto je veca rata, vece su i premije.

Ja sam poceo da uplacujem zbog stekanja nekog novca, jer sam od sebe ne umem da sakrijem. 

I evo uplacujem vec dobrih 7-8 godina cini mi se. Mozda i blizu 10.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

A jel ima tu neke kamate? Lupam, uplacujes 30god po 100e i onda kad prodje taj period kolko dizes, 36.000 ili su tu uracunate jos i kamate, inflacija?

Kolko ce da vredi tih 36k za 30god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Sve što vam osiguravajuća kuća proda kao uobičajno životno osiguranje, verovatno NEĆE važiti ako je slučaj povezan sa vožnjom motocikla.

 

Motor, padobran, ekstremni sportovi višestruko povećavaju rizik pa moraju posebno da se naglase u polisi ali su takve i višestruko skuplje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Sve osiguravajuce kuce u svetu su po meni nista drugo nego mnogo dafiment banaka pod skutom drzave, gde mnogo njih mora da se podoji i nahrani. Za nas obicne smrtnike ostaju mrvice kojima zavaravaju siroke narodne mase i pravdaju svoje postojanje. Sve pocevsi od rszf a pa do recimo mileninuma

Poslato sa SuperTénéré

  • Hvala 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1895 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Skoro sam gledao putno osiguranje i citao i mala slova. Postoje situacije gde ono ne vazi - padobranstvo, ekstremno skijanje, ronjenje preko x metara itd. Motor se ne spominje nigde tako da bi trebalo da vazi sve kao za kola.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ja sam skoro (pre tri meseca) krenuo sa osiguranjem, pa mogu da iznesem cifre koje meni stoje.
Što se tiče vožnje motora, kao i bilo koje prevozno sredstvo, nije posebno naglašeno... Čak je drugar pao sa endura na nekom offroad-u, isplatili mu za rame povredu, pokrili lečenje..
Polisa je oko 40e mesečno, na 15 godina (180 meseci)
~20e ide na štednju = 3600eur, posle 15 godina garantovano isplaćuju 3525e + dobit, znači tu sam dobar 100-150e u odnosu šta sam uplatio.
ono glavno ~20e na osiguranje pokrivaju:
6k hirurške intervencije (u zemlji)
40k invaliditet (pa u odnosu na procenat invaliditeta ide isplata)
30k smrt usled nezgode ovlašćenom licu
30e bolnički dan usled nezgode.

Meni je podsticaj bio da ublažim taj ekonomski deo lečenja usled neke, daleko bilo, povrede, štednja je mizerija na 15 godina, ali nisam ni hteo da ide više na nju, ovo je neki minimum koji moraju da provuku na polisi..
Naravno, ovo sa osiguranjem može da se šteluje (oću više za hirurgiju, manje za smrt, više za invaliditet...) pa se to sračuna i sabere. Šta znam, ako ne radi kad bude trebalo, doprineće nervozi još više. Ako radi, neće me magično izlečiti, al ću malo lakše podneti sve to... Nadam se da nikad neću saznati :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3972 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Nije ljudi loše imati policu životnog osiguranja.
U CH je to praksa odavno već.

Kao i kod svakog drugog osiguranja prije stavljanja potpisa tri put pročitat sitna slova, prispavat, razmislit ili otić kod odvjetnika na konzultacije.



Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Zivotno osiguranje?

Pa njihovi agenti su gori od jehovinih svedoka.

Mene je jedan spopao ko smrt babu, jedva sam ga ubedio da me bas zaboli sto ce mi zena dobiti 30000 e kad poginem. I to ako poginem popuno zdrav sa pritiskom 120/70. u registrovanom autu, sa zimskim gumama, trezan, itd.

Isti ocin kao i banke. Znas da si najebo ako uzmes kredit, al uzmes, pa posle nemas ni za gorivo.

KRPELJI.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

za ova štedna životna osiguranja nemaju klauzu "sistematskog pregleda". Za neke veće iznose moraju da te pregledaju doktori i idu ozbiljnije...
Iskreno, malo sam mirniji, nadam se da mi nikad neće trebati, niko me nije smarao nego sam pitao da mi naprave par ponuda u odnosu na to koliko bih odvajao, i onda seo kući i nacimao sam gde šta hoću od iznosa, javio, otišao, dobio predugovor, pročitao, ugovor, potpis, doviđenja.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
12 hours ago, ZoranP said:

I na kraju kada hoces da podignes ustedjevinu nasa drzava ti naplati porez.

Ne samo Srbija, svaka država naplati poreza na dobit (ne na uloženo već na zarađeno). 

Tako je i za penziono osiguranje i za životno.

Treba ga imati, ali prvo se raspitatiti o detaljima i šta i kad pokriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Ja sam izvadio Polisu "dobrovoljnog osiguranja lica od posledice saobraćajne nezgode" u Generali. Na polisi su moji i podaci o motoru, za period od 1g. Osiguranje je za vozača i jednog putnika. Za smrt je 230,000 a za invaliditet 400,000din. Polisa je koštala 510din. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...
Pre 2 sati, djolji je napisao:

Ja sam izvadio Polisu "dobrovoljnog osiguranja lica od posledice saobraćajne nezgode" u Generali. Na polisi su moji i podaci o motoru, za period od 1g. Osiguranje je za vozača i jednog putnika. Za smrt je 230,000 a za invaliditet 400,000din. Polisa je koštala 510din. 

Da li polisa poriva samo ta dva slucaja smrt i invaliditet?Sta ako padnem sa motora i povredim se ali  povrede ne uzrokuju invaliditet ili smrtj jel onda nikom  nista?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
Pre 6 sati, Stile je napisao:

Da li polisa poriva samo ta dva slucaja smrt i invaliditet?Sta ako padnem sa motora i povredim se ali  povrede ne uzrokuju invaliditet ili smrtj jel onda nikom  nista?

Pa ako ogulis kolena onda je verovatno to "nikom nista" :) , ali ako slomis mali prst  to se racuna u invaliditet , naravno sve procentualno kataloski.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.
On 11/9/2020 at 1:02 PM, djolji said:

Ja sam izvadio Polisu "dobrovoljnog osiguranja lica od posledice saobraćajne nezgode" u Generali. Na polisi su moji i podaci o motoru, za period od 1g. Osiguranje je za vozača i jednog putnika. Za smrt je 230,000 a za invaliditet 400,000din. Polisa je koštala 510din. 

Hvala ti puno na informaciji, prvom prilikom idem da se raspitam i da uplatim u Generali to dobrovoljno osiguranje.

Eto bar neka značajna informacija ...  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja preko informatike plaćam i životno osiguranje za ukućane. Pokojna majka je svojevremeno pala i slomila nogu i to u vikendici ( 220 km od N. Sada ), ja prijavio slučaj osiguranju i isplatili neku odštetu . Osiguranje plaćam 360 dinara mesečno . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja