Jump to content

Moto Zajednica

CF Moto 650NK

Recommended Posts

  • Drug član, 1960 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Mislim da je više alavost naših prodavaca...ako gledamo napolje recimo za ovakav model u komplet opremi ide za 12k eura teško može u istoj opremi da se uzme za isti novac recimo Strom (moožda 650cc), Versys, Tiger...o BMW-u ni ne razmišljam. Za nas sa platama od 500e je skup ali na platu od 3k eura je primamljiv. Samo trebali su još da rade na promociji...cena im ne prati brend u slučaju 800MT-a.

 

Ali ovaj LC.... :D

 

IMG_20210929_154913.thumb.jpg.2e7492426b32c9d26362d5cd4eefc6db.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ti to moraš da uvezeš, uradiš homologaciju, treba ti salon, moraš da ga vučeš na događaje, da plaćaš testove, takse... Sve to košta previše, pogotovo za jedno bezveze tržište kao što je SRB. Nema čak ni povoljnih kredita... Ko ima pare za nov motocikl, taj ne gleda ništa od ovoga, već ide na brendove koji su etalon.

 

Setite se koliko je Kiji i Hjundaiju bilo potrebno da doguraju do sadašnjeg statusa, pa čak i danas moraju da prave pod brendove. 

 

Može i kinez da stavi WP viljuške, Brembo radijalne kočnice, ali to će neminovno da košta a te pare malo ko hoće da izvadi za kineza. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1960 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Da...ali Hjundaji i Kija sad rade posao ;) a i kako su Japanci počeli priču?

 

Ne mora nužno sve to da košta baš toliko bezobrazno...recimo  na primeru baš NK modela.

 

Prvo su napravili mk1 koji je imao sve kinesko...bio je krš neopevani, struja je riknjavala na svakom ćošku, gume su bile više kao sličuge od plastike...nikako nisu mogli da odrade injektore. 

Sledeći mk2 je polako počeo da ispravlja nedostatke ali sporo...mk3 je već krenuo sa Kiskom pa su ubacili Ducati ECU, Bosh elektroniku i injektore...posle su dodata ogibljenja brendirana, kočnice španske, pa opet sledeća serija Continental gume, Bosh ECU i td...sad se taj proizvod sa celokupnom opremom prodaje za 5500k eura. 

 

Prosto vidi se ulaganje i neka uzlazna linija u odnosu na ostale kineske brendove...Beneli je nešto malo zagrebao ali nije još toliko jak, jedino što je kinez kupio ime.

Promenio član mick

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1960 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

I da dodam zar taj etalon u obliku BMW GS modela nije imao one falinke sa ABS sistemom kad u nekom trenutku motor sam odluči da ne zakoči? Motor od 15k eura? Ili Honda CRF kojoj je fabrička falinka veća unutrašnja guma koja se probuši sama od sebe pri trenju? Ili kvačilo kod starijih Stromova kod kog mora da se radi reparacija i ojačavanje lamela? Suzuki TL sa zadnjim ogibljenjem? Multistrada sa onim polugama za menjač? Pegaso sa iberlaufom....

 

To su isto falinke koje se daju srediti i sređene su ali to su mnogo skuplji brendovi...i to njima polazi za rukom da zamaskiraju zbog imena a kinezima još uvek zameraju. Mislim ne branim niti napadam niti jedan brend samo pravim poređenje...

Promenio član mick
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Baš tako, i većina velikih brendova su itekako imali svoje kikseve, ali to ljudi lakše progutaju jer je to poznat brend i zaluđeni su svojim motorima koje su kupili i sve bi im oprostili, dok sa druge strane nema milosti za CFMoto jer je još mlad brend i nema taj status kultnog brenda, mora da stekne reputaciju i poštovanje da se približi nivou Japanske četvorke, 

a za to treba vremena, kvaliteta i povoljnih cena, i ovo zadnje (cena) je najveći problem, i to će biti njihova propast, MORAJU da daju povoljnije cene, da namame ljude da kupe njihove motore, da im se  uvuku pod kožu, nadam se da će uspeti u tome, samo moraće malo da poboljšaju strategiju.

Promenio član Disko Nindža
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Da malo obnovim temu. Vidim da je ovaj cf moto 650 nk na oglasu PA. Interesuje me da li ga prodaje kupac koji ga je uzeo od Mick ili je neki treći? Hvalaaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1960 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 6 sati, Zarkela je napisao:

Da malo obnovim temu. Vidim da je ovaj cf moto 650 nk na oglasu PA. Interesuje me da li ga prodaje kupac koji ga je uzeo od Mick ili je neki treći? Hvalaaa

Taj motor je prošao kao Markone-ov Suzuki :D čovek ga je kupio od mene, odvezao u NS, prebacio tablice i motor nije taknut od tad. Posle je prodat nekom čoveku iz Bg-a a koji je sa skutera prešao na menjač i tad mi je rekao da mu je previše taj motor jer je navikao na skuter. Od tad nisam upućen šta se dešavalo dalje...vidim na slikama da je čitav, nije padano, plastike su čitave, sve je fabričko. Nisam video kilometražu, od mene je otišao mislim sa 11k.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd / Bajina Bašta
  • Motocikl: /

Cao drustvo, da li je nekome poznat OVAJ motor?

 

Uglavnom je dilema izmedju novog cfmoto i polovnog japana, meni je izmedju ovog polovnog i er6n-a 2006-2007 sa 30k+ na satu :) Sta mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
23 hours ago, Perduh said:

Cao drustvo, da li je nekome poznat OVAJ motor?

 

Uglavnom je dilema izmedju novog cfmoto i polovnog japana, meni je izmedju ovog polovnog i er6n-a 2006-2007 sa 30k+ na satu :) Sta mislite?

Iz perspektive nekog ko je vozio oba modela, definitivno er6n. Pouzdaniji, ima za njega svuda delova, moze da se nadje i dobar after market izduv, da se za dalje voznje nadje vizir, potrosnja mala i uvek ga je lako prodati.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1960 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 7 sati, Nolanka je napisao:

Iz perspektive nekog ko je vozio oba modela, definitivno er6n. Pouzdaniji, ima za njega svuda delova, moze da se nadje i dobar after market izduv, da se za dalje voznje nadje vizir, potrosnja mala i uvek ga je lako prodati.

Boga mi ja sam mog NK prodao za 30% veću cenu nego sto sam ga kupio…Ivan uradio vizir za 60€ a za delove osim ekspanzivne posude sve uredno kao i za svaki drugi motor ako se ne oslanjaš na gevaru( mislim na potrošni materijal i ono sto sam ja radio na njemu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja