Jump to content

Moto Zajednica

Moto GP Valensija, Ricardo Tormo, Prva pretposljednja trka 2020.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran
Pre 3 sati, BRACO je napisao:

@pronto ja nešto mislim da ta starosna granica postaje sve manje bitna na motorima kojima sve više upravlja elektronika

Ja to stvarno ne mogu da znam, već samo da pretpostavim najbolje što mogu.

Rekao bih ipak da sva ta elektronika baš i ne olakšava vožnju...mislim što se fizičke kondicije tiče. Motocikli su uz pomoć elektronike dovedeni do stadijuma kada se njihove sposobnosti sukobljavaju, da tako kažem, sa zakonima fizike...kao nikada do sada. Samim tim i ljudsko telo, neka se i samo vozi na sedištu...što nikako nije slučaj naravno, sve te sile mora da primi na sebe. Tehnologija guma, omogućava prenos više snage u većem nagibu...itd.

Pre je vozač bio taj (i sada, ali sigurno manje) koji je morao da oseti promene u svemu što se dešava. Danas sigurno elektronika kompenzuje puno toga...ako ne i sve...ali zato dozvoljava, pomalo i bez volje vozača, da sprava uvek bude najbliže što može svakom limitu koji vremenom u trci konstantno raste, menja se.

Nisam proučavao detalje, ali nekako verujem da su danas bitno veće sile kočenja, ubrzanja, opterećenja na vrat i celo telo u skretanjima i promeni pravca. Tehnologija to dozvoljava i omogućava da se uvek bude najbliže moguće maksimumu koji dozvoljava majka fizika. Dokle li će samo taj prag još moći da se diže...i ima li smisla, naročito ako je trend da se iz svega isključi čovek i met'e elektronika.

Će da gledamo trku robota.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Morbideli kaže da će ove posljednje trke voziti po sistemu ošini po prašini. Dopada mu se kako su brzo prilagodili taj zadnji Ohlins, da im daje prijanjanje na krajevima gume , a podešavali su motor da radi posao kada prijanjanje počinje da opada. To je ono po njegovim riječima, šta im je nedostajalo u prvoj trci Aragon.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Lekuona propusta ovaj vikend, on je lično negativan, ali brat koji je član njegovog tima je pozitivan, pa shodno zakonima Andore čiji je državljanin, mora kao kontakt da ostane u karantinu.
Poncharal kaže da se nada da će sledece srede moći da se testira ponovo i da bude negativan, te tako stekne uslov da vozi Valensiju II. Neće biti zamene ovog vikenda. Za Tech 3 vozi samo Oliveira

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro
On 11/4/2020 at 2:11 PM, to crank said:

Treba još jedan test da uradi. Nemoguće je da je 15 dana pozitivan.

 

p.s. minimum 18 dana, pošto je već kašljucao kad su ga prvi out testirali.

Znam čoveka da je 4 nedelje bio pozitivan posle temperature a ništa mu nije falilo svakih 7 dana dolazili da ga testiraju prvi put posle 14 dana pa posle toga jos 3puta tako da nije baš da je garantovano 14 dana pa čist

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Sve fake positive. Positive PCR test je notorno neprecizan. Negativan je skoro savršen.

Kad kažu 86% pouzdan to znači da je od 50 pozitvnih i. 50 negativnih 86% pouzdano. Među negativnima 99% a među pozitivnima 73%.

To je prosek u idealnim uslovima. Masovna proizvodnja smanjuje kvalitet i povećava broj fake-ova, masovno testiranje povećava broj kontaminacija i broj fake-ova... Dakle matematika je: qrac x govno... na kvadrat = bogapitaj

Neki virolozi smatraju da je i do 50% promašaj u trenutnim masovnim testiranjima i da je veliki broj ljudi sa simptomima ustvari oboleo od nekog drugog sezonskog ili kakvoggod respiratornog oboljenja a da se pripisuje svetoj Koroni zbog fake pozitivnog testa.

 

Meni su sve to Španska sela, mogu da me lažu i paničari i cooleri! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro
9 hours ago, to crank said:

Sve fake positive. Positive PCR test je notorno neprecizan. Negativan je skoro savršen.

Kad kažu 86% pouzdan to znači da je od 50 pozitvnih i. 50 negativnih 86% pouzdano. Među negativnima 99% a među pozitivnima 73%.

To je prosek u idealnim uslovima. Masovna proizvodnja smanjuje kvalitet i povećava broj fake-ova, masovno testiranje povećava broj kontaminacija i broj fake-ova... Dakle matematika je: qrac x govno... na kvadrat = bogapitaj

Neki virolozi smatraju da je i do 50% promašaj u trenutnim masovnim testiranjima i da je veliki broj ljudi sa simptomima ustvari oboleo od nekog drugog sezonskog ili kakvoggod respiratornog oboljenja a da se pripisuje svetoj Koroni zbog fake pozitivnog testa.

 

Meni su sve to Španska sela, mogu da me lažu i paničari i cooleri! 

Slazem se da ima i toga u velikoj meri. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
19 hours ago, MOTOM said:

Garrett Gerloff has been confirmed as replacing Valentino Rossi this weekend.

I naravno tenzija zato sto nije Toprak ubacen. Tako je i kawu napustio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Sad je N.Hodzson rekao nesto meni novo. Ako ste vrlo brz vozac , u grupi 3 na trak day, sa motorom od 1000 cm po suvom toplom danu i sa dobrim gumama, pravicete 1:50.

 Toliko idu Moto3 sa 1 cilindrom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Sve ti je lepo rekao Hodzson. Jedno su trkaci, a drugo su obicni ljudi. :)

 

To su ta vremena koja je pomenuo. Ja sam na Valensiji vozio 1:54 sa 1000cc, prvi i jedini put kad sam bio. Sad bih bio brzi sa 600cc. ;)

 

Da vidis sta rade klinci od 12-13 godina sa 250cc na nekim stazama, i koja vremena imaju u odnosu na>170ks ne bi verovao. 

 

Sto rece jedan moj prijatelj, do tridesete imas osecaj da si besmrtan, tek kasnije shvatis da mozes i da nastradas i pocinjes da se plasis i da "kocis".

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac
1 hour ago, Ninja66 said:

Sad je N.Hodzson rekao nesto meni novo. Ako ste vrlo brz vozac , u grupi 3 na trak day, sa motorom od 1000 cm po suvom toplom danu i sa dobrim gumama, pravicete 1:50.

 Toliko idu Moto3 sa 1 cilindrom.

Nemoj to da kažeš u Bajku, tamo ima mnogo bržih vozača od većine iz MotoGP.

Uvek pomislim na ovog Rabata za kog se kaže da ke tu zbog bogate porodice i sponzora ali on čovek kasni 1-2 sekunde za najboljim na svetu...retko ko to može od običnih smrtnika!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Slazemo se komsija, ali danas Gerlof seo prvi put na GP motor pa bio dosta brzi. Za Tita mi nije jasno ko ga protezira.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ovaj mali ako nastavi s ovim mlataranjem rukama upisaće mi se u "sere mi se od pomisli" kolonu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun
4 hours ago, Ninja66 said:

I naravno tenzija zato sto nije Toprak ubacen. Tako je i kawu napustio.

Odmah sam zamislio Kenana kako baca fatvu na Yamahu.

I vidi šta im se desilo...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja