Jump to content

Moto Zajednica

Prevoz motora na pick up-u

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Samo prikolica i kuka, sve ostalo ti je cimanje po mom mišljenju. Mislim da je bolje kupiti prikolicu i kuku atestirati nego se mučiti sa Floridom od 500e... mislim ko zna možda može da se nađje nešto ok ali to je opet registracija od 100+e godišnje + troškovi oko auta kojih će verovatno biti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Pazi cak i sam i ja razmisljao da prodam floridu a da uzmem prikolicu ali me jebe sto nemam gde da je drzim.Na prikolici bukvalno nemas nikakvog ulaganja osim pocetnog(da je kupis,kuka itd) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Moram se izgleda raspitati za tu kuku, mada nema nepoznanica tu, platis ugrade ti, pribave papire, platis oko 500 eur. Ako moze i prikolica da se kupi polovna za 300 eur, to možda i menja matematiku.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Za 300 e mozda moze neka samogradnja da se nadje ali obavezno da je ranije atestirana i da imas taj papir ili pre kupovine da na nekom tehnickom proveris da li upisan atest u sistemu. Ja sam recimo nasao bas malu prikolicu za 100e sa atestom i planiram malo sanduk da prepravim jer nigde nisu navedene dimenzije. Na tehnickom gledaju gabarite prikolice, tipa moja je nosivosti 350kg a ne mogu da odem sa sandukom 2x1m, to je vec sumnjivo ali mogu da napravim sanduk recimo 1,5x0,8m i to mi vec zadovoljava potrebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Samogradnje jos uvek nisu u bazi tako da se ne moze proveriti na teh. jos uvek, bice nekad. 

Jedino validno je originalan atest ili overena kopija da je verna originalu. 

Nosivost na njima se odredjivala po jacini osovine ne po dimenzijama sanduka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

To i jeste baza ABS-a kojoj imamo pristup, ako hoces pusti broj sasije na pp da sutra proverim postoji li, ne iskljucujem mogucnost da su je poceli popunjavati. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Registrovana pre nekoliko dana, poneo jesam obicnu fotokopiju atesta ali samo pogledali a pre toga mi na drugom tehnickom po broju sasije rekli da moze (pre kupovine).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650
Pre 4 sati, lemy je napisao:

Moram se izgleda raspitati za tu kuku, mada nema nepoznanica tu, platis ugrade ti, pribave papire, platis oko 500 eur. Ako moze i prikolica da se kupi polovna za 300 eur, to možda i menja matematiku.... 

Raspitaj se, neko ispod je napisao imaš samo početno ulaganje i to je to! Drugo, možeš da je koristiš i za neke druge motore kada ti zatreba. Dok sam vozio hard enduro pakovanje na prikolicu je trajalo bukvalno pet min. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Što se tiće kuka, treba se raspitati. možda može i polovna. Mislim da sam video par oglasa sa nekog auto otpada da prodaju počovne atestirane kuke ( skinute sa vozila koja rasturaju u delove. 

 

  Evo nađoh :  

  

meta_image.png
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Preko 3 miliona oglasa, na jednom mestu!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Te kuke mogu biti homologovane (imaju plocicu) atest je homologacija + vin, onog trenutka kada je skines sa vozila atest vise ne vazi. 

 

Atest kuke je ispitivanje da li je homologovana kuka ugradjena prema smernicama proizvodjaca na odredjeno vozilo. 

Cisto da pojasnim jer se brkaju pojmovi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja sam uzeo Auto Hak kuku za Vita u Subotici,sa sve ugradnjom ja mislim da je bila oko 200€. Dodaj na to atest u amss pred registraciju,verovatno oko 50-100€ nisam tacno siguran. To pod uslovom da oni imaju u bazi od proizvođača tvog vozila smernice za ugradnju. Inače neke auto kuće i to naplaćuju ali većina daje besplatno.

 

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Ona prikolica gore za 300e je san svakog policajca :)

Realne cene su 500e polovna, 750 nova. 

400 do 500 atestirana nova kuka, polovne ne mogu da se atestiraju, bar su meni tako rekli. 

 

Nevezano za cene, ja sam jedno vreme vozio motor u pikapu, pa odlučio da kupim prikolicu. Dok nisam jednom iznajmio da probam. Jesam ja to sve uvezao kako treba, ali sam više gledao u retrovizor nego ispred sebe. Autoput do Stare Planine i nazad me izašao preko 4000 din. Sa pikapom plaćam kao za putnički auto. 

Uglavnom opet sam uzeo pikap, varijanta sa 5 sedišta, pa će mi biti i jedini auto. 

 

@lemy možda i pekarski odgovara. Osno rastojanje motora je oko 150cm, plus 25cm pola prednjeg točka, ukupno izađe oko 175 do 180cm. Znači 10 do 20cm lufta nazad od osovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

A zašto jednostavno ne iznajmiš garažu/ šupu u tom kraju gde su dobri enduro tereni i držiš motor tamo dok je sezona.

Mislim da i Slave74 drži svoj kvad dole na Divčibarama...

Meni ovo deluje silno zezanje da dvaput mesečno pakuješ i vozaš motor u oba smera...:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja