Jump to content

Moto Zajednica

Leonardo, problem sa frajlaufom?

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Beverly 200,Basic 60cc,ex.Leonardo 150cc

Vec nekih 3meseca me zeza paljenje(mislio sam da su samo neki zubci na bendixu pojedeni pa da bi trebao on da se zameni) krene da vrti anlaser pa kao da preskoci i okrene pa upali, zanemario sam to jer sam dan dva pre pre toga odradio servis i nisam hteo novo ulje da bacim...sve je to radilo do danas, nije bio paljen skoro dve nedelje dopunio akumulator, probo da upalim i nece,ali vise vrti u prazno, video sam na yt snimak gde je sličana situacija kao kod mene i resili su zamenom frajlaufa... 

Evo mog snimka 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova

Отвори поклопац, демонтирај фрајлауф, опери нафтом, одувај прашину, намасти пиксне где лежи осовина фрајлауфа, обе чауре на поклопцу мора да буду да би био у правац. Среди све то па ако опет није добро размишљај за нови фрајлауф.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Beverly 200,Basic 60cc,ex.Leonardo 150cc
Pre 9 sati, Krokodilo je napisao:

Отвори поклопац, демонтирај фрајлауф, опери нафтом, одувај прашину, намасти пиксне где лежи осовина фрајлауфа, обе чауре на поклопцу мора да буду да би био у правац. Среди све то па ако опет није добро размишљај за нови фрајлауф.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 Probacu za vikend, ali mislim da mu je dosao kraj, nov sam nasao za 40e rms na amazonu cini mi se a polovan je 50e kompletan u novom sadu,javljam sta sam uradio, mozda ga i večeras rasturim...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Beverly 200,Basic 60cc,ex.Leonardo 150cc

Ipak je bio problem sa frajlaufom,kupljen polovan od Opustenog isti opran ,sad pali ko mina :jee1:

Ali izgleda da imam novi problem sa pumpom vode...kaplje mi na onoj rupici sto se nalazi na bloku blizu senzora pritiska ulja,e sad koliko to moze da saceka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1874 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Vidi da nije selna od creva popustila pa se sliva sa zadnje strane, do rupice. Ako je bas na rupici, hitno je. Ne mozes svaki cas da gledas u posudu koliko ima antifriza. Ako dugo vozis sa curenjem i dolivas, moze se desiti da novi semering ne pomogne, pa mora i osovinica da se menja. Bolje proveri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150
Pre sat vremena, Coaa601 je napisao:

Ipak je bio problem sa frajlaufom,kupljen polovan od Opustenog isti opran ,sad pali ko mina :jee1:

Ali izgleda da imam novi problem sa pumpom vode...kaplje mi na onoj rupici sto se nalazi na bloku blizu senzora pritiska ulja,e sad koliko to moze da saceka?

Ja sam danas resio pumu za vodu, set za reparaciju kosta 2200RSD preko motobike sajta, naravno potrebno ti je novo ulje i ulje filtera. Pumpa se menja lako skidas deklu motora sa desne strane. Nemoj voziti skuter tako jer velika sansa je da ce probiti i drugi semering i krenuti da mesa ulje i vodu. Ja sam uzeo sam to uradio i sve radi top.:D

Promenio član root012
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Beverly 200,Basic 60cc,ex.Leonardo 150cc
Pre 1 sat, root012 je napisao:

Ja sam danas resio pumu za vodu, set za reparaciju kosta 2200RSD preko motobike sajta, naravno potrebno ti je novo ulje i ulje filtera. Pumpa se menja lako skidas deklu motora sa desne strane. Nemoj voziti skuter tako jer velika sansa je da ce probiti i drugi semering i krenuti da mesa ulje i vodu. Ja sam uzeo sam to uradio i sve radi top.:D

RMS-ov set si uzeo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150
pre 17 minuta, Coaa601 je napisao:

Uff opet skidanje iste dekle :/

Je l' mora i magnet da se skida da bi se izvadila pumpa vode?

Nema potrebe da se skida magnet. Skidas seger osigurac i plastican zupcanik trebas da iscupas samo

nakon toga odvijes imbusom pumpu i nju najbolje nadji zicu i provuci kroz osovinu imas rupu na samoj osovini i polako

je izvadis. Kada vracas pumpu koristi tovatnu mast namazi gumice i kuciste gde ide pumpa. 

pre 15 minuta, Coaa601 je napisao:

RMS-ov set si uzeo?

Da. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Beverly 200,Basic 60cc,ex.Leonardo 150cc

Pumpa skinuta,ali neko koje radio pre mene sjebao je navoj(jos je teflon stavljao)od srafa sto drzi pumpu...tako da ce morati na urezivanje :/ 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150
On 8.3.2021. at 17:31, Coaa601 je napisao:

Pumpa skinuta,ali neko koje radio pre mene sjebao je navoj(jos je teflon stavljao)od srafa sto drzi pumpu...tako da ce morati na urezivanje :/ 

Leonardo 125/150 rotax agregat najvise ima problema sa pumpom za vodu brzo stradaju i vrlo cesto se taj sraf odvija. Ja sam pumpu menjao vec treci put i kod mene je identican problem bio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo slika frailaufa sa mog rotaxa 150 (scarabeo) :D 

Raspao se!

Valja menjati zajedno sa zupcanikom na koji valjcici "brave"/hvataju. 

 

Tehnicku rupu koja pokazuje da semering vodene pumpe vise ne drzi, ne retko ljudi samo premazu silikonom za dihtunge (greska velika), iza njega je jos jedan isti i samo on odvaja ras. tecnost od ulja!

post-4737-0-45808100-1486199429.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova

Недостаје централни осигурач у облику жице који вуче ролнице према средини. Пролази кроз засечени део сваке ролнице.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

On je u vise delova! Tada, a kada je frailauf zakazao palio je i lampu za ulje u leru, dodavanjem gasa lampa se iskljucivala!

Pada znaci pritisak negde!

Komad opruge se zaglavio ispred "by pass" kuglice koja zatvara kanal i odrzava pritisak ulja. 

Cas havarija!

Inace, perfektan, zivahan sa cetiri ventila mali agregat, brzinom u klasi 250-tica.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150
Pre 2 sati, Krokodilo je napisao:

Зато никако вода, само расхладну течност.emoji41.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

И поред тога хоће да страда пумпа. Бар је тако код мене било. 

 

pre 18 minuta, N.F.S. je napisao:

On je u vise delova! Tada, a kada je frailauf zakazao palio je i lampu za ulje u leru, dodavanjem gasa lampa se iskljucivala!

Pada znaci pritisak negde!

Komad opruge se zaglavio ispred "by pass" kuglice koja zatvara kanal i odrzava pritisak ulja. 

Cas havarija!

Inace, perfektan, zivahan sa cetiri ventila mali agregat, brzinom u klasi 250-tica.

Да,да. Јако живахан агрегат. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova
On je u vise delova! Tada, a kada je frailauf zakazao palio je i lampu za ulje u leru, dodavanjem gasa lampa se iskljucivala!
Pada znaci pritisak negde!
Komad opruge se zaglavio ispred "by pass" kuglice koja zatvara kanal i odrzava pritisak ulja. 
Cas havarija!
Inace, perfektan, zivahan sa cetiri ventila mali agregat, brzinom u klasi 250-tica.
То сам хтео да питам, дали си одклонио комадиче опруге.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja