Jump to content

Moto Zajednica

CF MOTO MT 800

Recommended Posts

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt
8 hours ago, bopk said:

Bosh cornering abs

Grejanje sedista

Merenje pritiska u gumama i temperatura guma

Quick shifter

Mnogo ozbiljniji motori nemaju ovo

Da dodam jos:

Grejanje rucica

Tempomat

Rolbarovi

Stitnici ruku

Podesive upside down prednje viljuske + podesiv zadnji amortizer

2 usb uticnice  + 12 volti uticnica

Povezivanje telefona (bezicno) i njegove navigacije s ekranom pa gledate navigaciju direktno ispred vas

Ima jos nego ovo sto sam zapamtio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 minute ago, bopk said:

Da dodam jos:

Grejanje rucica

Tempomat

Rolbarovi

Stitnici ruku

Podesive upside down prednje viljuske + podesiv zadnji amortizer

2 usb uticnice  + 12 volti uticnica

Povezivanje telefona (bezicno) i njegove navigacije s ekranom pa gledate navigaciju direktno ispred vas

Ima jos nego ovo sto sam zapamtio.

Ride by wire?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Ne postoji sajla gasa...
Ručica ima elektroniku, koja se žicom prenosi do leptira gasa i računara motora...


Da pogodim...

Ride by wire.
Vožnja pomoću žice?



Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Ljudi, razgovarao sam pre nekoliko dana sa nekim ljudima iz CF moto prodaje u Srbiji. Nasi dileri nece upste kupovati od proizvođača ovaj model sa punim paketom opreme jer nece moci da se izbore na trzistu sa mnogo poznatijim markama motora i cenama njihovih motora u ovoj klasi.

Za naše tržište bice uvezeni motori u nekom srednjem paketu opreme gde ce biti plasirani na trziste sa nekom prodajnom cenom koja je manja od gore navedenih motora oko kojih se vodi rasprava.

Ovaj motor u punoj opremi ocigledno vise kosta od pojedinih japanskih motora, ali to u Srbiji i na nasem trzistu trenutno ne moze da prodje i ne pije vodu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Znači @TAZZ sprema parice :D ...generalno to je moožda maksimalan domet gevare obzirom da nemaju baš neku servisnu priču. Ali svakako je po meni bolja stvar jer znam da kinezi u prvim serijama koje se puste u stvari tad rade veču kontrolu kvaliteta :) 

Ali i videćemo kod Poljaka celu priču pošto vidim da se tamo dosta vozi CF...pogotovo MT model pa negde njih vidim kao test subjekte za full opremu. Ali svakako tržište jeftinih polovnjaka će biti za koju godinu opasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Sjedio u Banja Luci na istom,i mogu reći da prvo nije pravljen za ljude od 1,70m visine,tu mi je pao u očima. Momci koji su ga izložili nisu imali pojma da li ima mogućnosti da se spusti!?  Cijena!? Sve iznad 7500 ili 8000 eura je puno,i to sa koferima!! Prosiječan radnik,ga neće moći uzeti,menadžer hoće,ali i neće,zašt,pa zato jer će za te pare uzeti GS-a,pet godina starog,čak i starijeg,jer je GS i statusni simbol,ali i sedam puta bolji  motor,čak i polovan!!  A i naravno,ne kupovati prve serije,dokle god ga ne izliječe od diječijih bolesti,ne prođu svi opozivi!! Mene motor nije oduševio,al ne mogu reći da je loš,slagao bih!! Kakav je u vožnji,ne znam,vjerujem da niko ne zna još!! I da istu priču za opremu srednje klase mi je rekao čovjek..,znači ako hoćeš napucan treba ti hrpa para!! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Niko nista ne zna, ni opremu, (koja je i u standardu veća nego kod konkurencije), niti vozne karakteristike, ništa, ali se zna da ne vredi više od 6500e... jer je sta ??? Kinez.


To je to, neka neko obavesti CFMoto da smo mi Balkanci skapirali da će da propadnu, pa da dignu ruke dok je vreme.



Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Ja sam se lično radovao tom modelu,ali si ga neću moći priuštiti... A da ne govorim da sam mislio da je niži. Mislio sam da će biti na nivou V Stroma 650,ali ne bit će skuplji. Barem u R. Srpskoj.
Neće ono propasti,daleko od toga..,ali cijene rastu,a plate ostale iste. Ne znam,vrijeme će pokazati,jedva čekam da ga neko uzme i proba,sve će nam se kazati samo...

poslato sa nove rupovke sa kurblom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Daj tog GS-a 5 godina starog za te pare da ga zatvorenih ociju kupim

Promenio član Vampa
  • Sviđa mi se 2
  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Karikirao sam,nemojte biti bukvalni.. Al eto naći ćeš Versysa 1000ccm par godina starog,i hoćeš reći da je MT 800 bolji!? Malo sutra.. Ja dalje neću u raspravu,dao sam samo svoje mišljenje,iz viđenog uživo.. I da ponovim,dok ga neko sa foruma,iskusniji ne istestira..,o voznim karakteristikama,ne znam ništa... I GS ne mora biti 5 godina star,može i deset ladno..Ima masa ljudi koji če ga uzeti prije... Eto da zaboravimo onih pet godina,ne pratim cijene polovnjaka,od kad sam Cbf-a uzeo.

poslato sa nove rupovke sa kurblom

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Mala sala ne zameri. Iako budu bile decije bolesti kao kod vecine vozila servisna podrska je najbitnija. Primer kod benellija se ceka nedelju dana da se odobri garancija i jos toliko da stigne deo(pisem za austriju mozda na balkanu ide brze)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Ma sumnjam,ali neka svoje iskustvo napišu momci koji su ga kupili u Srbiji,kod nas u R.Srpskoj ga nema u prodaji(Benelia)..,barem koliko ja znam.Kod nas ima Guevara i imaju CF moto ..,nisam čuo nikakvih niti loših niti dobrih stvari po pitanju servisne podrške,ali mi je dečko koji je uzeo MT 650 nahvalio motor. Ja sam sjeo probao,i jednostavno mi slabo vuče,al pošto vozim CBF-a 1000,vjerovato me to šupa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Jednostavno...

Ne ide 650ccm i 1000ccm

Da se porede...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Ma sumnjam,ali neka svoje iskustvo napišu momci koji su ga kupili u Srbiji,kod nas u R.Srpskoj ga nema u prodaji(Benelia)..,barem koliko ja znam.Kod nas ima Guevara i imaju CF moto ..,nisam čuo nikakvih niti loših niti dobrih stvari po pitanju servisne podrške,ali mi je dečko koji je uzeo MT 650 nahvalio motor. Ja sam sjeo probao,i jednostavno mi slabo vuče,al pošto vozim CBF-a 1000,vjerovato me to šupa. 
Beneli se usrao od prodaje u Srb, bar meni tako deluje. Svaki dan vozim po gradu i imam utisak da svaki dan viđam sve više i više TRK-ova. I ne samo po BG nego generalno svuda.
A ista je priča bila:

" To smislio Talijan, a sklepao Kinez, nemoŽ to da valja bajo moi"

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

To što je Benelli dosta prodao u Srb, ne znači da su to kvalitetni motori. Loši sigurno nisu ali da se porede sa japancima, talijanima, nemcima, englezima, mogu, ali samo po ceni... :takoje:

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ako mogu ja par reči

 

Ne možete porediti MT800 sa Tracerima iz prostog razloga što su Traceri čisto putni motocikli dok je MT800 više Adventure. Tako da bi MT800 pre mogao da se poredi sa Tenere 700 i sa TRK500X.

 

Ali je tačno da je CFMOTO jaka fabrika i da blisko sarađuju sa KTM-om. KISKA dizajnerski centar radi i za KTM i CFMOTO, a i CFMOTO često koristi slične agregate kao i KTM. Da imaju još da rade na kvalitet (mahom na završnoj obradi) imaju, ali uopšte nisu loši, bar iz onog što sam imao prilike da vidim/probam. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Cuo sam od decka sto radi u cfmoto da su u procesu stavljanja sve pod jedan krov. I servis i salon,i magacin i da ce onda biti bolja servisna podrska,i proba motora itd. Navodno su u problemu oko servisa jer prodaju bas mnogo kvadova koji brzo dolaze na prvi servis,a kasnije i na redovne, a imaju tipa 2 majstora koji rade sve to. Fizicki ne mogu da postignu nista.

Ako je on mene slagao i ja sam vas....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
6 minutes ago, lestra said:

Cuo sam od decka sto radi u cfmoto da su u procesu stavljanja sve pod jedan krov. I servis i salon,i magacin i da ce onda biti bolja servisna podrska,i proba motora itd. Navodno su u problemu oko servisa jer prodaju bas mnogo kvadova koji brzo dolaze na prvi servis,a kasnije i na redovne, a imaju tipa 2 majstora koji rade sve to. Fizicki ne mogu da postignu nista.

Ako je on mene slagao i ja sam vas....

Istu sam pricu cuo od slova do slova od njihovog prodavca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Ako mogu ja par reči
 
Ne možete porediti MT800 sa Tracerima iz prostog razloga što su Traceri čisto putni motocikli dok je MT800 više Adventure. Tako da bi MT800 pre mogao da se poredi sa Tenere 700 i sa TRK500X.
 
Ali je tačno da je CFMOTO jaka fabrika i da blisko sarađuju sa KTM-om. KISKA dizajnerski centar radi i za KTM i CFMOTO, a i CFMOTO često koristi slične agregate kao i KTM. Da imaju još da rade na kvalitet (mahom na završnoj obradi) imaju, ali uopšte nisu loši, bar iz onog što sam imao prilike da vidim/probam. 
Tenere 700=9600evra -20% daje 7680...
Tenere 700 sam imao ponudu iz plattnera na 9000 u Maj/Jun ...
Dakle 7200 dolazimo sa 80% vrednosti...

Opet smo u onome što rekoh ... 7500 je totalni špic za cenu motora. Totalni.

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 40 minuta, lestra je napisao:

Cuo sam od decka sto radi u cfmoto da su u procesu stavljanja sve pod jedan krov. I servis i salon,i magacin i da ce onda biti bolja servisna podrska,i proba motora itd. Navodno su u problemu oko servisa jer prodaju bas mnogo kvadova koji brzo dolaze na prvi servis,a kasnije i na redovne, a imaju tipa 2 majstora koji rade sve to. Fizicki ne mogu da postignu nista.

Ako je on mene slagao i ja sam vas....

Realno servis ni nemaju...ono što je u običnoj garaži na NBG je potpuno bezvezan način poslovanja što se motora tiče. I nemaju dva već jednog ''učenog'' majstora koji se hvali edukacijama kao da je nuklearnu fiziku završio i dva pomoćnika. I istina je da su kvadovi u prvom planu ali realno muka živa kad pogeldaš koliko nemaju uslova. 

 

Svakako su u problemu...tako se ne vodi poslovanje firme koja ima više od jednog predstavništva u tri zemlje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
31 minutes ago, TAZZ said:

Tenere 700=9600evra
 

Ja sad gledah i na Platneru i na Barelu, osnovna verzija (ne Rally) je 10490€.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja