Jump to content

Moto Zajednica

Posle 18god Yamaha FJ1200

Recommended Posts

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Daleke 2002 (par god pre dozvoljenog uvoza), kupim preko Frenkija FJ1200, 92god, registrovanog dovezem kuci i sledece dve sezone nisam silazio s njega. Prvi put sam imao veliki sport touring, uljno- vazdusno hladjenje sa puno konja i kamionskim obrtnim momentom.Izuzetno vozan, upravljiv, udoban, sa dobrom zastitom od vetra bio mi je odlican prevoz na skupove , more itd.

Pre dva meseca nadjem na Ricardu licitaciju za FJ1200 ( zadnji model sa ABS-om), i gomilom opreme pride-visok volan, veci vetrobran, winrack i tri kofera, Laser 4u1, original za njega itd. Motor je stajao punih 9 god tamo u garazi, pa smo primenili Magna taktiku; ventili, karburatori, nova pumpa za gorivo, nov jak akumulator (zbog abs), sva ulja, filteri i naravno glanc.Agregat radi kao sat, menjac je za divno cudo kao nov, kocnice i abs rade -probano.Imao sam tri sezone (od2015) GSX1100f, i bio prezadovoljan.Uglavnom motori kao sto je ovaj  (kvalitet, lako odrzavanje, pouzdanost, udobnost ) se vise nazalost odavno ne prave. Uvek sam govorio da su 80-te i 90-te bile zlatno doba Japanske moto industrije. Evo malo slika moje prve i sadasnje starice.

2013-05-27 23-14-03_0059.jpg

ALIM3867.JPG

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

FJ1200 je na prodaju ako nekog zanima, na ime kupca 1800e, 063339530, uzeo sam sebi ponovo FJR1300, to je razlog prodaje

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Ovaj agregat su se zeznuli kad su pravili, nije isplatljiv trgovcima delova za motocikle. Ovo je ozbiljna radna tesko unistiva masina koja zaista prelazi xy km. 

 

Mislim da bi solidno dobro vukao i da se stavi u neki kombi ili manji kamioncic. 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja
6 hours ago, jasminko VIR said:

Kliko se sećam, onu prvu si kupio na moto susretu u Sremskoj Mitrovici.

Puno srece i zdravlja tebi i tvojima.Sivu 1200 sam kupio od nekog anonimusa iz Bgd preko Frenkija, a tu iz SM smo kupili za Indonezanina (kod Krkelje), bila je crveno bela , stariji model

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Da iskoristim temu da pitam. Da li se ulje kod ovog modela ispusta samo na srafu odozdo izmedju grana i koliko ulja staje sa filterom? Za kolicinu ulja sam nasao razlicite podatke tipa 3,8l pa 4,2l a kod cepa pise 3000 cm3.

Promenio član Biker Q

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Obicno to ovako biva s uljem:

Najmanja cifra ide kad se radi samo zamena ulja

Srednja cifra ide kada se menja i uljni filter

Najveca cifra ide kada se rastavlja ceo motor i ocisti pa se ponovo sastavi suv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Dobro to je tacno ali je velika razlika koja se navodi, nije mi logicno da ako se menja filter stane 800ml vise jer filter nije nesto veliki, mada jeste samo ulozak i mozda mu je "solja" gde dolazi velika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja