Jump to content

Moto Zajednica

Novi Beograd - 30.10.2020.

Recommended Posts

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
4 minutes ago, cezarpa said:

.Tako da neverujem da automobilisti namerno seku motocikle,barem velika vecina

Pisao sam u temi sta vas je danas iznerviralo, da je skoro uletela u mene cura na tmaxu i trenerci i jet kacigi, ja stao pogledao na obe strane, lagano izlazim na put i ona se stvori niotkud, proleti pored mene, nije ni kocila, u ulici gde je 30kmh plafon brzina, em uska em uvek neko negde izadje, a ona proleti. Posle da je nosim na dusi, jos mi pise na kolima da pazim na motocikliste, sramota

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Dodatni farovi su korisni, ne moraju stalno sijati... po potrebi! Ali dobro uštelovani, a ne da zaslepe onog ispred, da sleti čovek... 

Apropo tih farova, neko gore reče da je moguće pomešati sa autom i sl. Znate li čega se i plašim i budi mi bes? I kad sam u autu, a kamoli na motoru? Kad vozim po mraku, van naselja pa vidim u daljini jedan far... evo mi kolege... kad ono auto, sav se naježim, pogotovo ako mu ne radi levo svetlo, do razdelne... lako se zezne čovek, pretekneš npr. neko sporije vozilo, računaš kolega je do ivice kolovozne trake, kad ono... Kad vidim jedan far čekam da prodje... 

Smatram da je korisno da što više sija van naselja ali i da se pazi na akumulator:). .. u naselju, gradu fluo prsluci izuzetno korisni, perifernim vidom iz auta se lakše primeti,a direktnim još lakše... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 15 sati, Bole37 je napisao:

Isti efekat bi dobio i vozac auta da se obuce u fluo...Dzabe sve to,drugo ovo je centar Nbg-a,osvetljene ulice...Ako ne vidis far,bas ces da vidis fluo prsluk,pa probajte sami,i videcete...Ne zanosite se.

Uuu koliko samo grešiš drug....fluo odeća daje daleko bolji efekat od fara što se tiče uočljivosti, već su kolege dobro napisale da se far stopi u masi.

 

Pošto napolju pada mrak već oko 19h, pre neki dan sam video vršnjaka mog starijeg sina nedaleko od Škole.

Nosio je jaknu komplet fluo reflektujuća, dete od 1.20-1.25cm pa procenite površinu jakne koja ne da upada u oko nego razbija koliko je uočljiv.

 

To je jedna strana, druga strana je ta da sam par puta vozio sa Nikolim ( @MF ). Nikola vozi skroz crni NC, ista takva mu je i oprema, crna skroz na skroz.

Kad god sam pogledao u retrovizor, Nikolu gotovo da ne vidim i ako je par desetina metara iza mene. Svi su ostali na broju ali Nidžu da bi video moram se pomučiti, stopljen je sa okolinom a to baš i nije dobro što se bezbednosti tiče.

Skrenuo sam mu pažnju, ne samo ja već i ostali da je slabo uočljiv, tako da ne znam dal je poradio nešto po tom pitanju jer NC ima očajno mali Led far koji gotovo ne služi ničemu.

 

Zaključak.... pored brzine (što je glavni uzročnik) i te kako ima veze i smisla koju boju furamo na drumu.

Što se više utamni bajker, to je grđe po njega.

Svetlije boje motora i opreme, fluo prsluk noću, dodatna led svetla i pamet u glavu!

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!
Pre 13 sati, bdada je napisao:

Pomeranje da, respekt tesko. 

Ovo gore su radni farovi i nisu namenjeni za javni saobracaj, setimo se da nismo sami na drumu, ni ovom svetu. 

Verovatno ne znaš šta su RADNA SVETLA kad ovo napisa.Radna svetla uglavnom koriste gradjevinske mašine i za neposredno stacionarno osvetljenje radnog prostora....Niti vozim kombajn,bager,traktor ili kran nego vozim vrlo pokretnu radnu mašinu i mislio ti(i svi slično misleći) bitno mi je da me BAŠ,BAŠ ...SViiiiiiii vide a ne da budem nevidljiv,citiram Satelisa

. Nikola vozi skroz crni NC, ista takva mu je i oprema, crna skroz na skroz.

Kad god sam pogledao u retrovizor, Nikolu gotovo da ne vidim....

E JA HOĆU DA ME SVIIIII VIDE....a veruj mi ozbiljne razlike sam primetio PRE i POSLE ugradjivanja ovih svetlosnih grupa(naročito kad su gužve)

ps : A pomeraju se i sklanjaju samo tako kad vide blicere budi siguran u to a da li me respektuju, e to bi morao njih da pitaš, a čim se sklanjaju verovatno tu ima i nekog RESPEKTA...

Da ne ofujem više,završih sa ovim.....

  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

@Kowalski Ta "radna" svetla koristim na kolima kao dnevna. Odlično su se pokazala i nisam primetio da nekome smetaju u smislu blicanja


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Kowalski zakon jasno propisuje intezitet i duzinu svetlosnog snopa u zavisnosti od rezima i namene, to nije juce izmisljeno niti kod nas patentirano, blinkeri spadaju pod zloupotrebu, zna se ko sme i kada da koristi.

Sto se tice sklanjanja to ne bih nazvao respekt, svako moze ljuljnuti ubitacno osvetljenje i na sta bi licio i kako bi se odvijao saobracaj!? 

Mene ne brine sto se ovde "povlacis" iz rasprave nego sto cemo se sutra mimoici na putu i bicemo obojica ugrozeni. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!
pre 18 minuta, bdada je napisao:

@Kowalski zakon jasno propisuje intezitet i duzinu svetlosnog snopa u zavisnosti od rezima i namene, to nije juce izmisljeno niti kod nas patentirano, blinkeri spadaju pod zloupotrebu, zna se ko sme i kada da koristi.

Sto se tice sklanjanja to ne bih nazvao respekt, svako moze ljuljnuti ubitacno osvetljenje i na sta bi licio i kako bi se odvijao saobracaj!? 

Mene ne brine sto se ovde "povlacis" iz rasprave nego sto cemo se sutra mimoici na putu i bicemo obojica ugrozeni. 

Ne "povlačim" se iz rasprave nego neću da više ofujem temu,a pošto ti živiš u zemlji gde se zakon poštuje samo tako ti nemoj ništa da radiš od ovog što ja napisa,poštuj zakon,a i ja ću veruj mi kad ZAKON bude počeo u MOJOJ zemlji da se POŠTUJE,do tada ja kačim na moju RADNU mašinu šta hoću a ti kači šta hoćeš.I večiti amonizitet koji vi gajite, koji vozite TDMove,prema nama koji vozimo Bavarce i ovde se pokazao kao tačnim po ko zna koji put, a nikako ne bi voleo da se ,ikada,sretnemo na putu da neko ne bi bio ugrožen...  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ja gajim animozitet prema svakom ko se ponasa kao da je sam i jedini u saobracaju, to sta vozis mi nije vodilja za komentar nego slika i visina/jacina snopa na zgradi pored tvog motora. 

Regloskop mi je inace omiljena sprava, i sam imam dnevna svetla ali imam drugaciji reper za podesavanje. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 5 minuta, bdada je napisao:

Ja gajim animozitet prema svakom ko se ponasa kao da je sam i jedini u saobracaju, to sta vozis mi nije vodilja za komentar nego slika i visina/jacina snopa na zgradi pored tvog motora. 

Regloskop mi je inace omiljena sprava, i sam imam dnevna svetla ali imam drugaciji reper za podesavanje. 

Druže ovde koliko sam mogao da zaključim niko nema želju da nekoga zaslepi ili ugrozi. Snalazimo se kako znamo i umemo u okviru opreme koja je ponudjena na tržištu. To teoretisanje "po zakonu" po kome se ni zakonodavac ne pridržava možemo da ostavimo za neka srećnija vremena. Ti si 100% u svemu u pravu ali praksa je malo drugačija na terenu. Motor je prostorno i tehnički limitiran sa mogučnostima montaže nekih svetala ili led barova tako da ako neko može da se učini vidljivijim i danju i noć ima moju podršku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@BaneVuk58 ja to prvi radim, ALI ako se predje granica vise cu ugroziti sebe nego pomoci.

Nisam reagovao na sliku Kowalskog jer je BMW u pitanju nego sto su svetla preterano jaka + naglasio koristenje blinker moda, ne mogu pozdraviti bahacenje (u vise stavki krsenje zakona je bahacanje) samo zato sto je "brat bajker". 

Takodje imam "dnevna" svetla na motoru ali su u nekim moralnim okvirima jer zakonska ne mogu ispuniti. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

To samo tako izgleda na slikama, veruj mi nije tako u realnosti. Te što ima sa strane imam i ja i naravno nadje se položaj da se vide ali ne smetaju. Tako je i sa ono kineskim svetlima koji imaju tri moda pa i blinkaju. Sve se to ga namestiti. Naravno pričam o nirmalnim ljudima. Idioti koji u golf dvojku stave ksenone i 150 kila kupusa u gepeku .....njih neću da spominjem

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ne biva ksenon bez projektora sa sočivom. Ako se turi u običan far, zaslepljuje druge vozače. Ko tvrdi drugačije nije mnogo pametan

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Offtopic: jel' to samo moja mašta, ili ona cica na trećoj slici liči na tiktokerku sa poznatog klipa "Jebi me povezao?"???

 

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 23 sati, Satelis je napisao:

Uuu koliko samo grešiš drug....fluo odeća daje daleko bolji efekat od fara što se tiče uočljivosti, već su kolege dobro napisale da se far stopi u masi...

...

 

Ja mislim da ne greši uopšte pošto je pisao konkretno za nemili događaj koji je pokrenuo ovu temu. Verujem da je naš kolega mogao da bude kombinacija BaneVuk-a i Kowalskog i opet bi mu prednost bila oduzeta.

 

S' druge strane, uopšteno, naravno da se slažem da fluo odeća uvek povećava uočljivost vozača motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Beograd

Al se raspisaste oko osvetljenja noću.

 

Oni koji koriste šljašteće sijalice i raflektore koji nisu namenjeni saobraćaju ozbiljno preteruju.

Na šta bi to ličilo da svi tako voze. Takvo osvetljenje smeta svima i pored toga što iritira, čini da od prejakog svetla ne vidite ništa i da oko ne može da se prilagodi na normalne uslove pa tako neki pešak može ozbiljno da strada. Ili i oni treba da nose građevinske reflektore  umesto kape?

 

Mislim da je svetloodbojna traka sasvim u redu, pogotovo ako ima kombinaciju horizontalnog i vertikalnog uprtača. Nema šanse da vas neko ne vidi. Ja sam evo video Aleksu90, ispred moje kancelarije iako je bio peške i u delu gde nije baš osvetljeno.

 

Sad, što se ovog konkretnog udesa tiče, stvar je jasna. Motorista treba prvo da dobro dokumentuje sve svoje povrede i da ode za svaki problem kod doktora  jer kod ovakvih udesa postoji opasnost od unutrašnjeg krvarenja i povreda koje se inicijalno nisu videle jer je nešto drugo bilo prioritet u lečenju.

Sve ovo i u svetlutrenutne ludnice sa korona virusom, gde je situaicija dosta pogoršana a koncentracija medicinskog osoblja gora nego ikad.

 

Cela raskrsnica je pokrivena kamerama tako da će moći i da se rekonstruiše ceo događaj.

 

Sve u svemu, ako pravilno bude vođen ceo slučaj, kolega će moći na proleće da vozi i bolji motor nego što je do sad imao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da se prikljucim a propo uocljivosti, "preletoh" temu letimicno, pa ako se ponavljam izvinite!

Bar fluo prsluk i svetla kaciga su minimum na putu, oboreno svetlo uvek ukljuceno, na stapovima napred bele, nazad na koferu crvene katadiopter trake.

 

 

23231265_127240894712207_2807092544842351465_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Skoro sam sreo dvoje motociklista koji su mi isli u susret(iz pravca V.Gradista) i obojica su imali dodatno osvetljenje stim sto je jedan imao blinkere i on mi je odmah upao u oko dok ovaj drugi i ne toliko.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!
Pre 2 sati, Skyrunner je napisao:

Sad, što se ovog konkretnog udesa tiče, stvar je jasna.

 

Stvarno tako funkcionise u ovoj situaciji? Vozac automobila je kriv sto nije ustupio prvenstvo prolaza (ili nije izvrsio pravilno ukljucivanje u saobracaj) vozilu koje se nepropisno kretalo (u ovom slucaju je bajker obilazio kolonu vozila koja se nije kretala)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja