Jump to content

Moto Zajednica

Novi Beograd - 30.10.2020.

Recommended Posts

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Pre dva sata, tačniije u 21:30h desila se saobraćajna nesreća na Novom Beogradu u kojoj su učestvovali maxi skuter i putnički automobil. Kada sam naišao hitna pomoć je već bila tu, čekala se uviđajna patrola. Najbitnije je da su svi ok. Nakon što sam se zaustavio, ponudio sam se za bilo kakvu vrstu pomoći, međutim zaista nije bilo potrebe.

 

Momak u ranim tridesetim - vozač skutera je imao na sebi, jaknu, ful fejs kacigu i rukavice. Obojca smo bili mišljenja da mu je to dosta pomoglo, a tome u prilog idu i tragovi (ogrebotine) na kacigi koji svedoče o kontaktu glave sa asfaltom. Momak je potpuno bio priseban i jedino na šta se požalio je blagi bol u kolenima. Reče mi da se kretao pravolinijski, ne menjajući svoj smer kada ga je odjednom isekao auto iz suprotnog smera. Kontakt je bio neminovan i desio se u predelu prednjih desnih vrata putničkog auta.

 

Vozač skutera posećuje i čita forum kao gost. Rekoh mu da ću fotografije postaviti na forum sa čim je bio apsolutno saglasan. Nakon što mu poželeh sve najbolje, mesto nezgode napustih kada je došla uviđajna patrola.

 

Capture.jpg

 

20201030-215814-edited.jpg

 

20201030-215824-edited.jpg

 

20201030-215843-edited.jpg

 

20201030-215855-edited.jpg

 

20201030-215920-edited.jpg

 

20201030-215937-edited.jpg

 

20201030-215945-edited.jpg

 

20201030-220018-edited.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

Naišao neposeredno posle udesa,bio u šetnji,uvidjaj već bio završen,popričao sa ovim dečkom koji je vozio TMaxa i delovao mi je da je sasvim OK.

Klasično oduzimanje prednosti....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Pre ce se vozaci cetvorotockasa naviknuti da su dvotockasi neke muve kamikaze nego da su ravnopravni ucesnici u saobracaju.

 

Ne jebe nas niko 2 posto, ne razmislja o nama niti to zeli... Cuvajte se, u gradu samo defanzivna voznja maksimalno, znaci sporo, sa dozom straha, opreza i maksimalne koncetracije. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 2 minuta, Pingvin37 je napisao:

Pre ce se vozaci cetvorotockasa naviknuti da su dvotockasi neke muve kamikaze nego da su ravnopravni ucesnici u saobracaju.

 

Ne jebe nas niko 2 posto, ne razmislja o nama niti to zeli... Cuvajte se, u gradu samo defanzivna voznja maksimalno, znaci sporo, sa dozom straha, opreza i maksimalne koncetracije. 

Samo defanzivna voznja u gradu bez obzira da li vozite u Beogradu, Novom Sadu, Čačku... 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
Pre 5 sati, Kowalski je napisao:

Naišao neposeredno posle udesa,bio u šetnji,uvidjaj već bio završen,popričao sa ovim dečkom koji je vozio TMaxa i delovao mi je da je sasvim OK.

Klasično oduzimanje prednosti....

 

U pitanju je Majesty 400

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

I onda mene prozivali na forumu za maglenke kako jako svetle, pa kao smeta drugima, proverio da ne smeta nikom garantovano, a i da zasijam u drugog, bar ce da me vidi. Ima da sijam ko Las Vegas, bolje i to nego da mi sija mala sijalica u faru pa da me klepi neko jer me nije video. Mozda je i tu to bio slucaj. Mrak, mnogo svetala, pa se on "izgubio" u masi, i ovaj ga klepio i to je to. Sreca pa nista nije bilo po decka opasno. 
Moj savet, osvetlite sebe sto je vise moguce, pa makar i ciganski izgledalo, bolje da vas vide nego da prodjete kako ne treba.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ne vrede ti ni Las Vegas svetla ako je automobilista u svom svetu u trenutku udesa. Ja sam imao baš jako svetlo, plus maglenke koje su brutalno osvetljavale put.. i šta mi je vredelo - ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, Alexa90 said:

Ne vrede ti ni Las Vegas svetla ako je automobilista u svom svetu u trenutku udesa. Ja sam imao baš jako svetlo, plus maglenke koje su brutalno osvetljavale put.. i šta mi je vredelo - ništa.

Sve to stoji, al opet su manje sanse.. koliko toliko

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 2 sati, Alexa90 je napisao:

Ne vrede ti ni Las Vegas svetla ako je automobilista u svom svetu u trenutku udesa. Ja sam imao baš jako svetlo, plus maglenke koje su brutalno osvetljavale put.. i šta mi je vredelo - ništa.

  Džaba svetla, trebalo bi neko da dotera " Katarinu Veliku ", pa da malo provoza po Beogradu i većim gradovima u Srbiji, pa ko je ne vidio nek joj slobodno iseče put

  

3DABC5C800000578-0-image-a-26_1488057032
WWW.DAILYMAIL.CO.UK

Fans at the Hamburg motor show flocked in their droves to view the 'tank bike' - a 4.7 tonne motorcycle built from old military equipment including a Panzer tank engine.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Crn skuter, crna jakna, sive pantalone.

Ne znam kakvu je kacigu nosio, ali nije najbolja kombinacija za noćnu vožnju.

p.s. Nema opravdanja za vozača automobila
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Videh prosli vikend moto jaknu, mislim da je marka Macna, koja je celom povrsinom reflektujuca. Imam utisak da ti nocu i ne trebaju farovi koliko ona sama sija. Preko dana je neupadljivo siva, ali nocu je efekat kao na fotografiji.

Ovo je u zatvorenom prostoru, upaljeno svetlo u prostoriji i fotografisano sa blicem.


befb5b28c39edeb47f558827161d3c46.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, grafigo said:

Videh prosli vikend moto jaknu, mislim da je marka Macna, koja je celom povrsinom reflektujuca. Imam utisak da ti nocu i ne trebaju farovi koliko ona sama sija. Preko dana je neupadljivo siva, ali nocu je efekat kao na fotografiji.

Ovo je u zatvorenom prostoru, upaljeno svetlo u prostoriji i fotografisano sa blicem.


befb5b28c39edeb47f558827161d3c46.jpg

Pusti link...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Ovo iznad sam ja fotografisao, a na ovom linku sto cu postaviti mislim da je ta jakna u pitanju.

 

www.garage.rs/product/macna-essential-night-eye-jakna/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja