Jump to content

Moto Zajednica

Dunja rakija

Recommended Posts

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Svima je poznato da je popularna trgovina zamenom robnih dobara pa tako i ja iskompenzovah rakiju dunjevacu.

Ima je dosta i za mene a i za prodaju tako da ako neko zeli moze da je kupi po ceni 1300 din/l, za litru-dve, a za kolicine od 3 litre pa na vise cena je 1200 din/l.

 

Mogu da je oglasim i na raznim oglasnim tablama i sajtovima ali je zaista dobra pa je zato nudim samo ovde, Bjb ekipi ;).

 

Rakija je od uzornog domacina koji zaista ima zasad dunje tako da se to primeti i u kvalitetu rakije.

 

Pa izvolite..

 

Mozete pisati na pp ili na  065/990-1290

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Imaš li tester u ponudi :-)

Šala na stranu, nekog će zanimati, gde se može preuzimati i postoji li opcija dotura za one koji bi a ne mogu lično?

Unapred hvala

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure
Pre 1 sat, Bokes je napisao:

Imaš li tester u ponudi :-)

Šala na stranu, nekog će zanimati, gde se može preuzimati i postoji li opcija dotura za one koji bi a ne mogu lično?

Unapred hvala

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

Meni je merodavan test jedino onaj kad se dobro napijemo i ujutru ustanemo kao da nicega nije bilo ;).

 

Iskren da budem, nisam ovu jos testirao tako. Kajsiju i krusku jesam i ne boli glava koliko god popili. Vrhunske su.

 

Rakiju saljem brzom postom. Upakujem u plasticnu ambalazu i bez ostacenja stigne.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Ja kao iskljucivi rakijas(retko pijem, par puta godisnje, al kvalitetno), odgovorno tvrdim da ne postoji nijedna rakija na ovom svetu posle koje ne boli glava sutradan ako se popije dovoljna kolicina. 

 

Posto bas kajsijevacu obozavam(dunja je second place),njoj mogu po mirisu da ocenim kvalitet. 

 

Ima onih od koje mozak otpada posle 5 casica, ali i od najkvalitetnije kad se udje u drugu litru isto tako boli glava. 

 

Nema rakije posle koje ne boli glava. Samo posle nekog šita, sledi ili smrt ili tesko trovanje, onih solidnih kad zavrsis "samo" na infuziji i onih najboljih koje leci par panadola-aspirina i domaca topla supica par dana. 

 

:cirka1:

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

 Uzeo bih litar/dva:). Ne pijem rakiju pa ne mogu da ocenim, ali verujem na rec.

Ako se jos neko iz Bg prijavljuje pa da delimo trosak prevoza

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Ide 70kg za litar domace dunjevace, tako da je to mnogo vise.  Takvu sam probao jednom prilikom u Srpskoj Crnji kada sam slucajno banuo coveku na slavu i on me pocasti casicom i pricom o istoj. Nikad nista bolje od alkohola nisam popio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ok, pošto je kg dunje na veliko? 

Koliko košta onda čista dunjevača, 40e po litri? Minimum

Dunja čista teško, to se mislim meša sa nečim, dal beše sa jabukom

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Ajd kad pisete o kolicinama i cenama da napisem nesto i ja jer imam svoje dunje, tj dunjik 100 stabala. 

 

Vrhunska dunjevaca se pravi iskljucivo od mesa dunje, znaci nista masina za mlevenje pa cepaj sa peteljkama, kosticama, onim tvrdim srcetom, liskama, nagnjecenim trulim fkekama itd.... Znaci samo cisto zdravo meso, kao za kompot za bebu. 

 

Drugo, procedura prevrivanja najteza od svih vocaka, pretace se iz prohromskih kazana svaki par dana i dodaje topla voda(odredjene temperature). Šećer je obavezan dodatak jer bez šećera nikad nebi stigla da krene sa vrenjem jer prirodne fruktoze u njoj ima jako malo, skoro nikako. 

 

Tako da recimo 100kg BRANICE moze da baci oko 6l ciste dunjevace na oko 18gradi,stim sto se doda oko 5% šećera. 

 

Tako da za 100kg čistog mesa treba oko 130kg dunje po ceni od 40din.

To je ugrubo 5000din i na to se doda  jos za secer, tako da je ceh oko 50e za 6l prave dunje plus trosak za zene koje ce da iskoste i obrezu svaku dunju(njihove dnevnice), trosak kazandzije sto ce to da ispece sve. 

 

I krajnja matematika je da litra dunjevace da se proizvede kosta oko 1500din mozda malo i preko toga, ali to sve ovim postupkom kako sam opisao,a retki su koji idu tim postupkom i retki su koji imaju vrhunsku dunjevacu. 

 

Ta dunjevaca ide po 20e po litri bez problema. I opet kad se odvalis boli glava i od nje, al nemoš Dumreš. 

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure
On 30.10.2020. at 23:50, malitomic je napisao:

 Uzeo bih litar/dva:). Ne pijem rakiju pa ne mogu da ocenim, ali verujem na rec.

Ako se jos neko iz Bg prijavljuje pa da delimo trosak prevoza

 

Sačekaćemo par dana pa ćemo rešiti. Očekujem mušteriju iz BG da mi doveze motor na popravku pa možda i po njemu pošaljem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin
Pre 2 sati, miksamgm je napisao:

Ajd kad pisete o kolicinama i cenama da napisem nesto i ja jer imam svoje dunje, tj dunjik 100 stabala. 

 

Vrhunska dunjevaca se pravi iskljucivo od mesa dunje, znaci nista masina za mlevenje pa cepaj sa peteljkama, kosticama, onim tvrdim srcetom, liskama, nagnjecenim trulim fkekama itd.... Znaci samo cisto zdravo meso, kao za kompot za bebu. 

 

Drugo, procedura prevrivanja najteza od svih vocaka, pretace se iz prohromskih kazana svaki par dana i dodaje topla voda(odredjene temperature). Šećer je obavezan dodatak jer bez šećera nikad nebi stigla da krene sa vrenjem jer prirodne fruktoze u njoj ima jako malo, skoro nikako. 

 

Tako da recimo 100kg BRANICE moze da baci oko 6l ciste dunjevace na oko 18gradi,stim sto se doda oko 5% šećera. 

 

Tako da za 100kg čistog mesa treba oko 130kg dunje po ceni od 40din.

To je ugrubo 5000din i na to se doda  jos za secer, tako da je ceh oko 50e za 6l prave dunje plus trosak za zene koje ce da iskoste i obrezu svaku dunju(njihove dnevnice), trosak kazandzije sto ce to da ispece sve. 

 

I krajnja matematika je da litra dunjevace da se proizvede kosta oko 1500din mozda malo i preko toga, ali to sve ovim postupkom kako sam opisao,a retki su koji idu tim postupkom i retki su koji imaju vrhunsku dunjevacu. 

 

Ta dunjevaca ide po 20e po litri bez problema. I opet kad se odvalis boli glava i od nje, al nemoš Dumreš. 

Znaci dobro sam ja cuo od 1t oko 60L rakije, cak i manje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Tako je 6% max. 

Kajsija baci dosta vise oko 10% na 18gradi, ali je skuplja sirovina od 40-80din

Sljiva daje najvise 10-15% na 22grada i plus je uvek najjeftinija od 5-30din zavisno od godine i trazi najmanje zajebancije oko pravljenja radze. Kad bi se ostavljala na 18 gradi kao dunja i kajsija, procenat bi bio skoro 20%. Na 100kg sljive 20l sljivovice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
12 minutes ago, miksamgm said:

Na 100kg sljive 20l sljivovice

Pa mi kao narod ne mož' d'izumremo NIKAD!!!

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Sjebašmo čoviku oglas.

 

 

Ako nema tema “sve o rakiji” tribalo bi otvorit jednu.

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
1 hour ago, miksamgm said:Na 100kg sljive 20l sljivovice

Kod nas sljivovicom zovu meku rakiju, a ljutom krajnji proizvod. Ako si mislio na ljutu, ne znam kojom metodom 20 litara  da sve bude bez nekih pomagala. Ove godine sam imao 11-12 litara, drugar koji pece ood mene 14. Da bude nesto bolja godina nego ova tesko da moze da prebaci 16 :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
Pre sat vremena, muljaz je napisao:

Kod nas sljivovicom zovu meku rakiju, a ljutom krajnji proizvod. Ako si mislio na ljutu, ne znam kojom metodom 20 litara  da sve bude bez nekih pomagala. Ove godine sam imao 11-12 litara, drugar koji pece ood mene 14. Da bude nesto bolja godina nego ova tesko da moze da prebaci 16 :neznam:

Pa to sam i ja mislio samo sam lose napisao. 

Kod nas je sljivovica rakija od sljive. 

Sto vise gradi ima manje dobijes na kolicini. 

Obicno se ostavlja na 22-23grada.

 

Ali ima i onih koji je pustaju do 18gradi(kao dunju, kajsiju i krusku), da bi dobili na kolicini. To su uglavnom cirkatori kojima je bitno da ima sto vise na kraju. 

 

Mi takvu rakiju zovemo "ona za pranje prozora ili za umivanje". Ali ima i takvih kolko hoces, tera je na kazanu dok ne izadje i dusa iz nje. I onda na 100kg sljive dobije 20l rakije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
Pre 2 sati, Dexterr je napisao:

Pa mi kao narod ne mož' d'izumremo NIKAD!!!

Ne mozemo, al malo malo pa se neko otruje od ciste rakije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Secam se kad mi je pricao pokojni deda kakva se rakija pekla u njegovo vreme. Rakija od 14gradi. Ponesu balon od 10l kad krenu da kopaju kukuruz i od pocetka do kraja vrste popije pola balona. Ćale je pricao kad su bili mali on i braca, tu rakiju malo ugreju ujutru i natope starog hleba i to im je bio dorucak pre odlaska u njivu da cuvaju stoku. Nalapću se te patoke i ceo dan dok se ne smrkne teraju po 50 krava na ispasu i uvece kad dodju kuci, malo neke vecere i krevet. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
1 hour ago, miksamgm said:

Ne mozemo, al malo malo pa se neko otruje od ciste rakije. 

Pa tako stičemo imunitet krda!!!:zvizduk:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
1 hour ago, miksamgm said:

Pa to sam i ja mislio samo sam lose napisao. 

Kod nas je sljivovica rakija od sljive. 

Sto vise gradi ima manje dobijes na kolicini. 

Obicno se ostavlja na 22-23grada.

 

Ali ima i onih koji je pustaju do 18gradi(kao dunju, kajsiju i krusku), da bi dobili na kolicini. To su uglavnom cirkatori kojima je bitno da ima sto vise na kraju. 

 

Mi takvu rakiju zovemo "ona za pranje prozora ili za umivanje". Ali ima i takvih kolko hoces, tera je na kazanu dok ne izadje i dusa iz nje. I onda na 100kg sljive dobije 20l rakije. 

Kod mene kuci se godinama tj. decenijama pece rakija i imamo dobru rakiju. Rakija od od 22-23 grada nije za ljudsku upotrebu. Pali na usnama vec, o jeziku i grlu da ne pricam. Alkosi vole takvu rakiju zato sto ih najbolje radi, a i ne osecaju slabiju. Inace, rakija je plemenito pice. E sad, to sto smo je mi izvrnuli potpuno to je neka druga prica i  bas bi trebalo otvoriti temu pa ovo prebaciti tamo da ne trujemo oglas. 

Uglavnom, dobra je stvar kod pecenja odvojiti 1-3% prvenca, uhvatitit srce i na kraju odvojiti patoku. Ostaviti rakiju na 23-24 grada i na kraju doterati destilovanom vodom na 18, plafon 19 gradi. Takva je najbolja za uzivanje.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure
Pre 6 sati, el classico je napisao:

Sjebašmo čoviku oglas.

 

 

Ako nema tema “sve o rakiji” tribalo bi otvorit jednu.

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

Ma nije problem. 

Dobro dodju i ovakvi postovi, može se ponešto i naučiti. 

U ovakvom oglašavanju je dobro što je komentar kupca transparentan i odmah se vidi tako da će vrlo brzo stići povratna informacija od kupaca-konzumenata. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja