Jump to content

Moto Zajednica

Zille-nbg

Izbor motora za offroad

Recommended Posts

• Drug član, 1170 postova

Drugari, znam da je bilo nekih sličnih tema, ili motor vs motor koji da uzmem itd, ali u tim temama nema ništa za mene. Znači želim da kupim LEGALAN 4T motor koji bih vozio offroad. To je ono glavno.

E sad, na 2 točka sam od 2009. Prvo sam vozio kineski čoperčić Srint Prince 125, zatim mali krosić Qingqi QM200, zatim VFR750 i na kraju KLE500.

Kada sam vam malo predstavio sebe, da kažem i o gabaritima, nekako se to uvek provlači da je bitno, visok 185, težak 105 :jee:

Dileme koje imam su:

- Novi ili polovan (u slučaju da je izbor novi to bi bila Honda CRF250L jer je to plafon budžeta) 

- Dual sport ili full cross (tj da može da se reg ili ne)

Da objasnim dileme, o Hondi CRF250L (trenutno glavni kandidat) sam čuo sve najbolje u smislu pouzdanosti, održavanja i potrošnje, to mi baš znači, ali me tih 250cc i 24ks na moju težinu malo odbija.

Druga dilema je vezana iskljucivo za mogućnost registracije, tj što bih sa registrovanim za bliže vožnje mogao da odem na točkovima, a na daljim na prikolici naravno.

Na oglasima nema ništa, čak i kad mi privuče pažnju bude stranac bez papira. Gledao sam DRZ, CRF, WR, ima 1 KLX i to je to.

Ono što sam primetio je da ima dosta KTM-ova, par Husqvarni, ali o njima ne znam ništa i tu imam neku odbojnost u smislu rađenja generalne, nabavke delova itd.

Redovno pratim putešestvije @severian, @Alp, @makikt i ostalih, neće se uvrediti ako ne tagujem sve.

I sad na scenu stupaju pitanja, ima li rezona juriti dual sport motor i bakćati se sa registracijama?

Drugo, da li stvarno KTM i Husa imaju znatno skuplje održavanje i delove od ostalih?

Da li je realno naći 10god star full cross koji nije razjeban s obzirom da mu znamo namene?

Ako nekome bude dosadno, smatra da može doprinese bar malo, pa da na kraju lakše prelomim, bio bih mu zahvalan.

I nadam se da ćemo uskoro da livadarimo zajedno :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Ne silazi, 5061 postova
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Za početak, mislim da sve što bi se podvelo pod "hard enduro" ne treba da gledaš...vremenom ćeš shvatiti da li te baš to zanima.

Dakle, preostaju dual modeli kojih nema u izobilju...

Na tvom mestu, ne bi isključivao ni neke od starijih modela, naravno, ako se nađu u pristojnom stanju.

• Sviđa mi se 1

Hvala, doktore.

Gledao sam i DR350, bilo je 2kom na oglasima, i KLR, i KLX. Tu je malo pitanje i težine samog motora. Negde granica mora da se povuče.

Ponuda je bedna, a treba naći neke u pristojnom stanju.

Znam i da postoji realan problem rezervnih delova za stare motore, vozio sam VFR-a od 25god. Sve ima svoje, nego od toliko razmisljanja poceo sam da  :lud:

• Enduro, 563 postova
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Prvo treba da resis sta zelis da vozis. Da li lagane, adventure voznje, ili pak nesto teze, hard enduro. Pa onda po tome trazis i motor.

Ja sam imao DR650 SE, tezina suvog je po knjizi 147kg. Sa njim sam isao svuda, i u grupama sa laksim motorima. Odrzavanje kao i za ulicne motore, ulje po knjizi se menja na 6000km, mada sam ga ja menjao dosta cesce zbog nacina eksploatacije motora :) U ovoj klasi imas XT600 (i druge yamahe TT600, TTR600), kawasaki KLX650, Hondu XR600, XR650... A od novijih KTM 690, Husqvarnu 701...

Zatim sam presao na WR450. Uz njega sam morao uzeti i prikolicu. Iako i on kao spada u dual sport klasu, odrzavanje je mnogo zahtevnije. Ulje na 10h, sama masina se mnogo vise trosi i zahteva dosta vise paznje. U toj klasi su ti KTM EXC450 i slicni. Koji ima papire moze i da se registruje, jedini problem je sto se apsolutno ne isplati voziti po asfaltu. Svi servisi se rade na radne sate. 

Neki kompromis izmedju ove dve kategorije su ti DRZ400, KLX 250, CRF250L, od kojih je DRZ najjaci.

Na kraju sam presao na hard enduro, kupio cvaju 250. Iako je po papiru neka mala razlika u tezini izmedju njega i wr-a (oko 10kg), u praksi je razlika kao nebo i zemlja.

• Hvala 1

• Svrati ponekad, 306 postova
  • Motocikl: 950adv

Sa tvojom kilazom mislim da bi ti 250 i 20-25ks bilo malo. Skoro sam probao Majin klx motoric lagan ali imao sam utisak da bi mu za dva tri dana dusu izvadio.

• Hvala 1

Znam da mora da bude 4T 1 cilindar.

Od toga ne odustajem.

Nemam vise zelje da vozim motor pp gradu, preselo mi je. Putovanja manje vise isto. 

Kad tako pogledam onda, osim da se odvezem na 2 tocka do blizih terena, ne vidim nikakvu poentu da motor moze da se registruje.

Lako bih ja odlucio kada bi ponuda bila solidna. Trenutno je uzas. EXC, CFR450R i WR toga ima na oglasima po 10-ak, ali osim toga mrka kapa. 

Videcemo, mozda se pojavi nesto zanimljivo.

• Zainteresovan, 745 postova
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650

Ako se pojavi nesto takvo gledaj da budes brzi od mene :) a verujem da nismo ni jedini. I ja tragam za nekim dual sportom koji moze da se registruje i ide po asfaltu ali za poslednjih 3-4 meseca slabo. 

Za sve to vreme pojavio se jedan klx650 iz 1994 ili 1996 za 2200 eur i prodat za 1 dan. Bilo par xt600. Ni jedan cestit dr 350 a bukvalno ni jedan dr650se ili klx 250. Bilo i ima par ktm lc4 ali su mi oni previsoki. 

Bilo je još par zanimljivih modela ali u jadnom stanju. 

Cekam zimu, ali sam sada psihički spreman i na to da platim enduro star 20-25 godina 2.000 a mozda i preko. 

• Haha 1

Ma ja polako odustajem od toga da moze da se registruje jer nemam vise zelju da vozim po gradu, a ni da putujem motorom. Zelim samo za livadu i sumu :D

Inace, ja trazim motor za dvojicu. 

Bio je neki DRZ400e za 2400 okolina pozarevca, odjavljen u madjarskoj, kao moze na ime kupca tralalala, ali dok sam se ja smislio, oglasa vise nema. 

Ima i jedan KLX650 u Lajkovcu, bar stoji oglas i jedan KLX450 u Molu.

Muke nase :jee:

A zbog ponude, ja sam se zalepio za CRF250L, mada se lomim, tezak sam :D

• Zainteresovan, 745 postova
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650

Ta dva motora stoje mesecima. Klx iz Lazarevca pise da je u fabrickom stanju a on mucenik sav izlomljen i zardjao kao da je ratu bio, a cena 2.100 eur. 

I meni padaju sve ludje ideje na pamet. Sada mi se mota da kupim neku enduro ragu koja nije street legal i da kupim Yugo Floridu ili zastavu poly za 500-600 eur za prevoz. Umesto motora registrujem auto, a usput imam i prevoz ko covek 

Ja vec imam prikolicu, tako da sam taj deo resio. Umesto rege za motor, rega za prikolicu :D

Ma brate, nema nista krsteno u oglasima. Krivo mi je sto nisam otisao da vidim taj DRZ. 

Ali polako, bice valjda nesto.

Vidim da imaju 3 Husqvarne u bg, SMR510, SMR610 i TE450 valjda, mozda odem to da pogledam, nisam pametan :stabre:

• . . ., 172 postova
  • Motocikl: Japaner

Husqvarna smr nije za šumu čak i ako ima enduro točkove, do 2010 pazi zbog delova. Gledaj da je oznaka TE te oznake su do 2013 posle su pod okriljem ktm.

Ako hoćeš šumu dateraš kros zaboravi, yamaha wr,husqvarna te,ktm exc.

Pridruži nam se!

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja