Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha NMAX 125

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Pozdrav,

posle dugogodišnje vožnje skutera od 50cc (kuća-posao) odlučio sam da pređem na 125cc

Vozim maksimalno brzinom 60-70km/h i samo od kuće do posla (znači dnevno oko 25-30km) prelazim godišnje oko 4000 km

 

Interesuje me (isključivo od korisnika) pouzdanost Yamaha skutera - konkretno Nmax 125, znači hoću da sipam i vozim (i redovno servisiram... )

Da li to mogu očekivati od ovog modela.

 

Hvala u napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Naravno da mozes. Novo je novo. Ima i ekvivalentan Hondin model, PCX valjda - isto odlican motoric :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 318 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Nema kod njih problema s pouzdanošću - voze se po istočnoj aziji kao lude već 5-6 godina.

 

Ozbiljnija je od PCXa - ima ABS standardno, disk na oba točka, malo je jači, LED svetla..

U odnosu na Hondu ima manji rezervoar i manje točkove (kod Honde 14/14, Yamaha 13/13).

 

Ako uzmeš novu i održavaš kako treba - idealna mašina za to što si opisao.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Honda mi je prvo preporučena, vidim da je "best buy" (pcx125) ali priznajem,  prevagnuo je dizajn,

nekako mi Yamaha sa tom kombinacijom materijalima (mat) i "izlomljnim linijama" lepša - naravno to je stvar ukusa... (mada mi je i ona od napred -besnija- nego što ja volim).

Istina, ABS je ozbiljan adut...

 

Hvala vam puno ljudi.

 

Pazario sam Yamahu

(uzeo sam test vozilo - maj 2020 po prihvatljivoj ceni :))

 

N-MAX.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Evo ovih dana sam ga probao malo po okolini - još nemam tablice a i zakazao sam polaganje :),

ovo je prvo moje iskustvo sa jačim motorom - kao da sedim na biku, zvuk je moćniji a kad povuče ide ko lud... moram se suzdržati jer te sve mami da ga stisneš.

Jako mi se dopada dizajn i završna obrada, detalji, kvalitet, čvrstina - stvarno je to Yamaha, kada ga duže budem vozio biće više utisaka.

Čini mi se da najzad vozim pravi motor (kolko para toliko muzike).

 

Ono što mi se recimo ne dopada je što se žmigavac ne čuje - bar da ima neki "bip" ovako moram paziti na lampicu (možda stvar navike na prošlom)

 

Volim da fotkam pa sam malo i detalje fotkao, razmatram možda kofer - veći vizir, imam vremena preko zime da se time bavim,

šteta što su na "Aliexpres"-u dodali šiping na dosta stvari, već sam video povoljnih dodataka al lagano, naći ću negde...

f2.jpg

f1.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
On 3.11.2020. at 9:32, RobiNS je napisao:

Honda mi je prvo preporučena, vidim da je "best buy" (pcx125) ali priznajem,  prevagnuo je dizajn,

nekako mi Yamaha sa tom kombinacijom materijalima (mat) i "izlomljnim linijama" lepša - naravno to je stvar ukusa... (mada mi je i ona od napred -besnija- nego što ja volim).

Istina, ABS je ozbiljan adut...

 

Hvala vam puno ljudi.

 

Pazario sam Yamahu

(uzeo sam test vozilo - maj 2020 po prihvatljivoj ceni :))

 

N-MAX.jpg

Taj je bio ustupljen BJbikers redakciji na test. Lepo sam se navozao sa njim i imam samo pozitivne utiske za isti. Mislim da ćeš se lepo navozati sa njim. Srećno i želim ti dosta pređenih kilometara.

 

IMG_0017-scaled.jpg
BJBIKERS.COM

Yamaha NMAX 125 bilo je moje prevozno sredstvo na četiri dana. Iako je NMAX 125 skuter koji je prvenstveno namenjen za grad, tokom testa

 

Eto, da možeš da kažeš da ti je motor završio u magazinu :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Hvala Jovane,

tvoj tekst mi je pomogao da se odlučim - prepoznao sam na fotkama da se radi upravo o tom motoru ;).

Nadam se da je dobro razrađen - da mu ništa ne fali zbog "testiranja" u tih nekoliko meseci  :D

 

Lep pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

On je već bio razrađen kad  sam  ga preuzeo na test. Koliko mi je poznato malo je vožen tu po gradu, uglavnom, niko mu nije vadio dušu ili nešto slično. Tako da možeš da budeš miran što se toga tiče. :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Interesuje me koje su preporuke za veličinu kofera za NMAX?

video sam da na nosaču piše max/3kg pa sam gledao kofere od oko 37 litara a vidim da ima i od 47 litara kod kojih piše da je nosivost 3kg.

 

E sad, verovatno bi prevelik kofer izgledao smešno na malom skuteru???  evo okačio sam sliku kofera koji mi se dopada.

ima li neko neki pametan savet?

 

(inače pre par dana sam položio za A1 :-) sad sam spreman )

dvakofera.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2911 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja bih uzeo manji. Elegantije će da izgleda na tvom skuteru.

 

Veći ti treba ako u njemu uvek nosiš dve full face kacige i jaknu na primer, tj. nešto kabasto, a ne teško.

Nije samo problem nosivosti kofera, nego manji i lakši nisu skuteri baš stabilni na centralnom štenderu. Ako im je težak kofer, poremeti se ravnoteža i dovoljno je samo malo nepažnje (tipa neravna podloga, nizbrdica...) da padnu pri parkiranju. A veliki kofer te prosto mami da trpaš u njega svašta i da preopteretiš skuterče :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
9 hours ago, RobiNS said:

Interesuje me koje su preporuke za veličinu kofera za NMAX?

video sam da na nosaču piše max/3kg pa sam gledao kofere od oko 37 litara a vidim da ima i od 47 litara kod kojih piše da je nosivost 3kg.

Ja bih (za moje potrebe) uzeo veći
razlika ti je 33mm na levu i 33mm na desnu stranu, a dobijaš 10 litara veći prostor.

Svejedno si ograničen na fabričkih 3kg, a nekada će zafaliti "za malo" da se stavi nešto nestandardno.

A kod motora ti je uvek pravilo, što manje poneseš to bolje (ne natrpavaj kofer)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1837 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Dok sam vozio Liberty 125 imao sam neki kofer gde staju dve full kacige. Prvi dan bio smesan, velik, posle se navikao... Sto kazu kolege, nemoj ga pretovarati, ali mozda ti nekad zafali tih par cm.

A sto se tice kilaze, znao sam u njega da ubacim dzak lepka za plocice, ili komotno dinju i lubenicu, ili 2 plasticna balona po 5 litara rakije, uglavnom na krace staze. Ruzno za videti, ali zavrsava posao...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Juče i danas dva lepa dana za vožnju motorom, baš sam uživao

ali sam brzo shvatio da vozim vrlo "bahato" jer sam navikao kada na otvorenom dam gas idem do kraja (kod 49cc je to bilo 60km/h) a ovde je to preko stotke pa sam obilazio automobile itd... a onda sam smirio strasti, gledam na sat i vodim računa.

Mami te taj gas da ga "okreneš do kraja" ali sam uspeo da se iskontrolišem, jako lepo ide.

 

Potrošnja 2,4 normalne vožnje - ali ako zavrćete gas može otići i na 2,7 L/100km

 

Izbor kofera je na kraju pao na SHAD SH39, na izmenjivi deo na poklopcu ću raditi foliju (mat siva kao motor), uzeo sam i naslon,813799121_unnamed(2).jpg.bec0a0069faf45d90c54fd226e351f47.jpg628425809_unnamed(1).jpg.babcf3e5315081e5323b035fc2190f7a.jpg

kada bude montiran staviću fotku, čekam nosač kofera da stigne pa tek onda....

 

Sve u svemu uživancija...još produženi vizir na proleće i to je to što se tiče dodataka...

Zadovoljan, narano, ozbiljna mala mašina... :)

 

predkucom.thumb.jpg.387440e20a2186b428be2599ef45cf1e.jpg

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2911 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Kofer je prelep, kao i ceo skuter! Nema ništa bre lepše od novog skutera :)

 

Uživam da čitam postove o majstorijama Satelisa i ostalih kolega koji sređuju makine, ali milinče sa novim vozilom je skroz druga pesma.

Sve više sam ubeđen da će moj sledeći dvotočkaš biti nova makina...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
On 24.12.2020. at 22:45, RobiNS je napisao:

Juče i danas dva lepa dana za vožnju motorom, baš sam uživao

ali sam brzo shvatio da vozim vrlo "bahato" jer sam navikao kada na otvorenom dam gas idem do kraja (kod 49cc je to bilo 60km/h) a ovde je to preko stotke pa sam obilazio automobile itd... a onda sam smirio strasti, gledam na sat i vodim računa.

Mami te taj gas da ga "okreneš do kraja" ali sam uspeo da se iskontrolišem, jako lepo ide.

Mene to iznenadilo kad sam ga testirao. Dam gas i gledam nekako ostavljam automobile po gradu. Bacim pogled na sat i vidim 70 - 80 kmh. Posle sam stalno morao da gledam na sat. Start na semaforu mi je bio najdraži.Svi ostanu u retrovizoru. Izuzetno koristan i zanimljim skuter.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Kofer je spreman (onaj gore deo je presvučen folijom - mat sivo kao motor) ali nema nosača :/

Poručio sa Ali-ja sad mi javlja prodavac - vraća se njima ne ide za Srbiju zbog Covida...bla,bla...da tražim novac nazad.

Inače je na AliExpress-u nosač bio 24 evra a poštarina oko 40 - što je ukupno 64 evra ... a kod nas je oko 150 evra a i nema ga.... tuga...

 

Ima li ko ideju gde da tražim? ili u Yamahi da poručim mada mi je skupo....

 

:/

 

Sad gledam ima na ebay-u al uglavnom piše May not post to Serbia - Read item description or contact seller for postage options.

 

kofers.jpg

eb-1.jpg

Promenio član RobiNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2911 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Googlaj italijanske ili francuske sajtove. Meni je nedavno stigla pošiljka od espace-motos.fr, vredela oko 90€, a naši mi nisu naplatili ni carinu ni PDV...

 

Na brzinu nađoh ovde, 21€ +36 poštarina

WWW.YNEWONE.COM

Portabagagli posteriore per moto, portabagagli posteriore per Yamaha Nmax 155 NMAX 125 N-MAX 155, 61 x 39 x 7 cm, nero

 

Evo još jednog, slična cena:

https://www.thebpoag.com/index.php?main_page=product_info&products_id=126205

 

 

Promenio član boza_kg
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Puno hvala, pogledaću i taj drugi, ovaj prvi deluje ok.... možda uskoro naručim. :)

ovo je sad i jeftinije od Kine...

Promenio član RobiNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Čekaj, nema u Plattneru? Oni su zvanični uvoznici za Shad ili je jako skupo?

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Trenutno nema (a i oko 150 evra je) to baš ako ne nabavim drugačije... a kod njih sam poručio produženi vizir - otići ću uskoro da vidim kada stiže , rekli su na proleće.

Promenio član RobiNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Nisam vešt u pravljenju takvih stvari ;) mislim da ću uspeti da nabavim po razumnoj ceni :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja