Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha NMAX 125

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Andrej, evo ga,

kad podignem sedište tu je nalepnica.

1635104834513.jpg

Promenio član RobiNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...ja sam opsednut gumama i pritiskom. Maltene svaka 3-4 dana proveravam na motoru ili autu, non stop, hladne. 

I na svakom motoru koji sam imao je bila ovakva nalepnica, ali ne pamtim da sam ikada video 1.5bar napred, uglavnom je bilo 2.0 ili 2.2, zato mi jeste ovo bilo baš malo..

ali ako tako piše to je to. Drži tako. Inženjer zna zašto.

 

PS.

PCX 2.0 napred, 2.5 nazad, ali on ima 14" i 13", i mislim da su uže, ne znam napamet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 529 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre 10 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

...ja sam opsednut gumama i pritiskom. Maltene svaka 3-4 dana proveravam na motoru ili autu, non stop, hladne. 

Ја гуме дувам азотном смешом, много је стабилнија на температурне промене, ево на колима како су у пролеће у сервису ставили летње гуме и малко допунили још увек ми сензор притиска у гумама у колима показује да је исти притисак

Promenio član ПИпезос
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Azot u moto gume ne treba staviti jer azot smanjuje temperaturu gume.... upravo suprotno od onog sto nam treba na drumu. Bolji grip guma ima kad je zagrejana.

Azot treba u autogume (i ostali 4+ tockasi) staviti, ma da je skoro isti klinac dal stavio azot ili obican vazduh.... razlike i ako ima ona je vrlo mala, ja je nisam primetio a azot sam koristio dok sam radio u ex firmi (imali smo masinu za tu namenu).

 

Pritisak hladne gume ako je 2.5b u toku voznje grejanjem poraste za 0.1-0.2b i to je ok.

Drzanje pritiska zavisi od vise faktora, azot tu nema toliko udela.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Pokušaću ovo da kažem tako da se ne naljutiš....

To je u suštini jedna jako bezobrazna prevara.

Vazduh koji dišemo je smeša gasova u kojem je azot 78%, kiseonik oko 21% i ostalo je svi ostali.... 

Znači i ja duvam gume 4/5 azotom ali za džabe. 

Nisam ja stipsa, ali odbijam da budem ovca.

 

 

Postoji razlog zašto se gume vremenom blago izduvaju (upravo jer se kroz gumu gubi kiseonik, ali samo doduvaš i povećaš udeo azota). Zato se nove ili tek montirane gume moraju za koji dan proveriti i doduvati.

Posle 1-2 doduvanja procenat azota je gotovo 100%

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nemam se ja sta ljutiti, prenosim ono sta su meni rekle kolege vulkanizeri a i oni su imali obuku od strucnoga lica kad je masina stigla.

U pocetku sam se strogo pridrzavao te masine, pricam o auto gumama.

Vidim da se isto trose gume, da je sve isto kao da nisam masinu koristio.... jedina je razlika bila sto sam sa jednog kraja servisa morao gurati gume na drugi kraj do masine.

Batalio sam, nema svrhe. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja bih, iz @RobiNS-ovog opisa ipak zaključio da je ova Yamahica tvrda, i to mu je to. Tako to često biva sa manjim skuterima, nemaju dovoljnu masu, imaju kratko međuosovinsko rastojanje, vešanje nije sjajno...

 

Tako je bilo sa mojim Scarabeo 200. Okretan i živahan po gradskim ulicama, ali pretvrd. Skakao po neravninama kao magarence. Menjanje pritiska u gumama, položaja zuba na zadnjim amortizerima, malo pomaže, ali ne možeš bitno promeniti sam karakter vozila.

Tek kad sam seo prešao na "pravi" maxi, uvideo sam koliko je stari bio neudoban.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Nisam mislio da je tvrda u vožnji nego je guma tvrda kada je stitsnem (zato sva ova diskusija), doduše Yamaha jeste nešto tvrđa mada to meni ne smeta, vozim uglavnom kraće relacije, meni je dovoljno udobna i izuzetno stabilna - isti osećaj je i na 40 i na 100 na sat, ide ravno - leti... E sad da ne voli rupe - ne voli. :-D al mislim da to u drugim zemljama sa boljim putevima ni ne osete.

 

evo još jedne fotke.

f.jpg

Promenio član RobiNS
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Ova konstatacija je pravi odgovor i zamenjuje celu ovu stranicu diskusije,

nabavio sam neki digitalni (aku) kompresor pa proveravao pritisak i vidim da treba dosta doduvati a činilo mi se već prilično tvrdo... :lol2:

Mislio sam da možda kompresor nije precizan - kad ono jeste.

 

Inače kompresor - super stvarčica, puni se na usb.

 

punjivi-kompresor-za-auto-motor-bicikl-camac_slika_L_291331089.jpg

Promenio član RobiNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Našao u oglasima pod nazivom "Punjivi kompresor za auto, motor, bicikl..." bio je mislim 4.300 din tako nešto,

sada ga ne vidim u oglasima... Sasvim praktično, odabereš: auto, motor, bicikl, lopte... Pamti poslednju vrednost recimo koliko si duvao motor, tako i auto... Ukucaš vrednost (biraš: bar, kPa, Psi...) i on doduva i isključi se. To je za doduvavanje guma - nije za jako dugo korišćenje od jednom... malo treba praviti razmak da se ne ugreje jako. Al odlično radi posao, od aluminiuma je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 650 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Što se tiče USB kompresora, čak je i popularniji xaomijev.

Sa jednim punjenjem baterije bez ikakvih problema može da naduva zadnju gumu 160/60-15 na 2,9 bar. Možda čak i 2 puta, samo jednom sam izduvao do kraja i probao. Pritom mu je i manometar dosta precizan.

 

GIGATRON.RS

Oprema za trotinete XIAOMI Električna bežična prenosiva pumpa Pumpa za vazduh

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1021 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

@RobiNS bas ti je lep scoot...boja mu odlicno pristaje...

Ja bi samo stavio veci vizir...GIVI ima u ponudi veci...mislim da bi bila prijatnija voznja...

Ima jedan u istoj boji, stalno stoji kod PEPERA u Mileticevoj...ima neki izduv...lepo mu stoji..mislim da je ARROW..

S obzirom na vremenske prilike kod nas poslednjih godina uz Termoscud i muffove sezona traje gotovo cele god..tako da mozes da uzivas u makini non stop uz jos malo ulaganje..

Promenio član Loshmi82
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Rumenka - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Xmax 125 Tech MAX (2022)

Hvala @Loshmi82, jeste ta mat siva boja interesantna, što se vizira tiče istina je da ne štiti glavu već samo telo - možda kod nekog nižeg vozača štiti i glavu :oda2:, nisam video veći - ovo je original neću ga menjati (možda pre promenim motor-uzmem malo veći).

Mogu dobro da se obučem i vozim već od 3-4 stepena al ne volim baš po kiši (ova zadnja dva dana nisam vozio).

 

Od nedelje ću u servis... i malo da se raspitam o novom xmax125 ;) zapalio sam se - uživam da se vozim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1021 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
pre 7 minuta, RobiNS je napisao:

Hvala @Loshmi82, jeste ta mat siva boja interesantna, što se vizira tiče istina je da ne štiti glavu već samo telo - možda kod nekog nižeg vozača štiti i glavu :oda2:, nisam video veći - ovo je original neću ga menjati (možda pre promenim motor-uzmem malo veći).

Mogu dobro da se obučem i vozim već od 3-4 stepena al ne volim baš po kiši (ova zadnja dva dana nisam vozio).

 

Od nedelje ću u servis... i malo da se raspitam o novom xmax125 ;) zapalio sam se - uživam da se vozim...

Ako vec planiras da menjas za isti model novije generacije razmisli bar o jacoj verzji od 155ccm..

Evo ga taj veci vizir..

portada.jpg

Promenio član Loshmi82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja