Jump to content

Moto Zajednica

Saobraćajka u Maksima Gorkog - 29. oktobar 2020. godine

Recommended Posts

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Istu ovakvu situaciju je imao drugar, isto poduza kolona na semaforu, isto jedan iz kolone propusta da se ovaj ukljuci presecajuci ih i nalece drug. Saobracajci na uvidjaju pregledaju kameru sa prodavnice i utvrdjuju da je kriv ovaj sa kolima. Bio sam tu, preuzimao motor posle uvidjaja...

 

 

 

Pre 4 sati, ParadajzTurista je napisao:

Inace, voleo bih da te sretnem tako - ja u glavnoj, ti u sporednoj, obojica kolima - pa  da te ostavim jedno 15 minuta da se susis

Znas ono kad ti instruktor voznje kaze da moras da cekas i ne smes da se ukljucis na put sa prvenstvom prolaza dok ima automobila? Ne prica ti to dzabe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 3 sati, ser je napisao:

Istu ovakvu situaciju je imao drugar, isto poduza kolona na semaforu, isto jedan iz kolone propusta da se ovaj ukljuci presecajuci ih i nalece drug. Saobracajci na uvidjaju pregledaju kameru sa prodavnice i utvrdjuju da je kriv ovaj sa kolima. Bio sam tu, preuzimao motor posle uvidjaja...

 

 

 

Znas ono kad ti instruktor voznje kaze da moras da cekas i ne smes da se ukljucis na put sa prvenstvom prolaza dok ima automobila? Ne prica ti to dzabe...

Instruktor koji samo tako to kaže kandidatu je debil. 

A kada bi se u realnom saobraćaju postupalo na takav način, za par minuta bi se u "sporednim" ulicama stvorio potpuni haos (zbog nastalih "čepova" ), a onda bi se to brzo prenelo i na glavne saobraćajnice i onda .... :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Naravno. Al kad te neko pusti da se ukljucis treba i da se baci koji pogled dal je to sigurno, a ne ko muva bez glave.

Ovaj sa Dacijom je verovatno pokusavao da se provuce izmedju dva auta, djoku ga pustio taj sa cela kolone. Udarac van raskrsnice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 949 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
1 hour ago, zika56 said:

Instruktor koji samo tako to kaže kandidatu je debil. 

A kada bi se u realnom saobraćaju postupalo na takav način, za par minuta bi se u "sporednim" ulicama stvorio potpuni haos (zbog nastalih "čepova" ), a onda bi se to brzo prenelo i na glavne saobraćajnice i onda .... :grr:

Instruktor nije debil nego kaze kako zakon propisuje.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Drugar je imao slicnu situaciju prosle godine i epilog, barem sto se tice zapisnika, je obostrana krivica. Sudjenje jos traje. 

 

Ovde dobar deo krivice vuce i saobracajna infrastruktura. U normalnim zemljama i gradovima iz manjih ulica sme da se skrece iskjucivo desno. Nema presecanja traka, nema da neko blokira 50 automobila, nema ovakvih sudara. Lepo skrenes desno pa vozis par stotina metara do vece raskrsnice sa semaforima ili kruznog toka, pa onda biraj gde ces. 

 

Kod nas iz svakog budzaka imas prava da vozis kuda hoces. Da li ces desno, da li ces levo da presecas trake i da se uvalis izmedju reke automobila ili ces pravo u kafanu. Nema logike, nema reda, ali zato ima kolapsa u saobracaju i cesto ovakvih situacija. 

 

Zato pamet u glavu jer je kod nas voznja motora uzivanje kada sednes na njega, a kada sidjes shvatis da je u stvari ozbiljan stres. Najjace mi je kada krenem negde preko pa mi kazu pazi se znas kako voze. Pa ko je prosao dril voznje po Beogradu i dobrim delom Srbije moze da vozi bilo gde sto bi rekli vezanih ociju. 

 

Kolegi zelim da prodje bez vecih povreda, a ostalima da ih ovakve situacije zaobidju. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 4 sati, mali_veseljak je napisao:

Instruktor nije debil nego kaze kako zakon propisuje.

 

Pa zakon ne propisuje baš ovako, (nego ima još koječega) . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 4 sati, ser je napisao:

Naravno. Al kad te neko pusti da se ukljucis treba i da se baci koji pogled dal je to sigurno, a ne ko muva bez glave.

Ovaj sa Dacijom je verovatno pokusavao da se provuce izmedju dva auta, djoku ga pustio taj sa cela kolone. Udarac van raskrsnice...

Ovog sa Dačijom niko nije pustio da se uključi nego je kolona stajala ispred semafora, a (po propisu) u takvoj situaciji ne sme da se blokira vozilom ulaz (izlaz) iz bočne ulice, tako da taj tip uopšte nije "provlači" nego je sasvim legalno prošao između dva vozila u koloni. 

I nesreća se dogodila usred raskrsnice, a ne van raskrsnice i to na taj način što se motorista u momentu udesa kretao voznom trakom predviđenom za suprotan smer u odnosu na smer kojim se on kretao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

Evo današnje situacije, 50ak metara nizbrdo u odnosu na mesto udesa koji se ovde pominje. 

Standardno kolona bez kraja, možda čak i gora, jer ipak je petak. Suprotan smer nešto manje opterećen, desi se i da se oslobodi traka s vremena na vreme. U jednom od tih slobodnih momenata koje sam koristio za obilaženje, između vozila koja stoje (i to kao za inat neki kombi visoki) izleće keva sa klincem predškolskog uzrasta na 3-4 metra ispred mene. Uopšte ne gleda ulevo, jer ne očekuje nikog sa te strane. Ukočih na pola metra od njih. Sve dok se nisam potpuno zaustavio, nisu me ni konstatovali, a tek onda se gospođa malo cimnula, ali je nastavila bez reči dalje. Klinac vidim oduševljen motorom, hoda dalje, ali ne skida pogled. Ja se o'ladio u momentu. Srećom pa uvek očekujem izletanje pešaka između vozila u koloni koja stoje, jer se to redovno dešava svuda i obilno uspem da ih primetim ranije, ali ovaj put se desilo da su izleteli ispred kombija koji mi je skroz zaklonio vidik. Zato u takvim situacijama brzina na nivou trčkaranja, da može da se stane maltene u mestu ako zatreba, a često se desi da zatreba. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 5 sati, zika56 je napisao:

Ovog sa Dačijom niko nije pustio da se uključi nego je kolona stajala ispred semafora, a (po propisu) u takvoj situaciji ne sme da se blokira vozilom ulaz (izlaz) iz bočne ulice, tako da taj tip uopšte nije "provlači" nego je sasvim legalno prošao između dva vozila u koloni. 

I nesreća se dogodila usred raskrsnice, a ne van raskrsnice i to na taj način što se motorista u momentu udesa kretao voznom trakom predviđenom za suprotan smer u odnosu na smer kojim se on kretao.

Ovo je izlaz iz Sazonove ili nize iz Sumatovacke, jednosmerne gde vecina skrece desno, no nebitno. Ko ide levo ima ostar ugao, jer su takve raskrsnice. Taj sto je propustio Daciju je stao kod kontejnera, znaci trebao je auto ispred da je propusti. 

Ja mislim da je dacija imala ispred sebe auto koji se ukljucivao u desno i ona se provlacila da uleti levo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 3 sati, ser je napisao:

Ovo je izlaz iz Sazonove ili nize iz Sumatovacke, jednosmerne gde vecina skrece desno, no nebitno. Ko ide levo ima ostar ugao, jer su takve raskrsnice. Taj sto je propustio Daciju je stao kod kontejnera, znaci trebao je auto ispred da je propusti. 

Ja mislim da je dacija imala ispred sebe auto koji se ukljucivao u desno i ona se provlacila da uleti levo.

 

Vrlo je moguće da je moje mišljenje o ovom događaju pogrešno (jer nisam bio prisutan kada se ovo dogodilo). 

Međutim, pišem iz ugla nekog ko vozi motor svakodnevno i dobro sam se izučio šta smem, a šta ne smem da radim u saobraćaju. Ne znam ko će ovde da bude okrivljen, ali je kolega napravio par grešaka koje su mogle skupo da ga koštaju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Tačno tako. Nije najbitnije ko je sada kriv jer motorista uvek izvuce deblji kraj. Sta vredi sto je drugi kriv a ti ostao bogalj ili nešto gore. 

Bitno je da izvucemo neke pouke iz ovog, da neko drugi ne napravi sličnu grešku. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja