Jump to content

Moto Zajednica

Saobraćajka u Bulevaru kod Đerma - 27. oktobar 2020. godine

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Naleteo sam na nemilu scenu danas oko 17.30 na Bulevaru u blizini Đeram pijace, u pravcu ka Cvetkovoj pijaci:

 

IMG_20201027_174617.thumb.jpg.88a972a8b3e08dfe0fc56200f063cd74.jpg

 

IMG_20201027_174636.thumb.jpg.1c1c274bd811f2ebaf952b87764168cb.jpg

 

 

 

 

 

IMG_20201027_181225.thumb.jpg.818b15016a36788c137d558b39750d02.jpg

 

 

 

Kako sam saznao od očevidaca same nesreće, povređen je motorciklista D. I. (1974). Kada je stigla hitna pomoć nije osećao noge i žalio se na jake bolove u vratu. Bio je svestan ali usporenog govora. Žena iz oštećenih kola je rekla da su lekari posumnjali na prelom kičme. Odvežen je u Urgentni centar. 

 

Čujem od momka koji je bio na licu mesta i koji je celu scenu snimio mobilnim da je čovek vozio slalom između traka dosta brzo i da mu je jednog momenta proklizao zadnji točak. Zakucao se pri dosta velikoj brzini u sivog Pežoa, potom se motor odbio o Hondu CRV kojoj je blago oštećen samo plastični štitnik ruba iznad zadnjeg levog točka a motorciklista je završio između prednjih i zadnjih točkova Honde. 

 

Oba automobila su stajala u koloni na semaforu kada je motor grunuo u Pežoa otpozadi.  BMW četvorocilindraš novijeg datuma je u pitanju, nisam prepoznao model. Šteta na motoru deluje kao totalna, ram je pokrivljen, prednja viljuška takođe i nijedna plastika nije čitava.

Uviđaj je bio i dalje u toku kada sam morao da krenem dalje. Nadam se da će momak brzo i uspešno pregrmeti sve ovo što mu se dogodilo večeras.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Prvo, naravno da mi je zao coveka (i svih drugih eventualno povredjenih) i da im zelim brz i potpun oporavak. Ali, ovo je tako izlizano i podrazumevajuce opste mesto, pisem samo da mi se ne spocita da sam propustio to da kazem.

 

Drugo, i sam se vrlo cesto provlacim izmedju stojecih i sporo pokretnih kolona, pri tom ne divljam pa se ne bojim proklizavanja, ali uvek je opcija da neko krene u prestrojavanje ili otvori vrata.. i eto meni belaja. Za drugog ne znam hoce li biti kriv, mozda bas i hoce - ali, ja cu sigurno biti kriv a i najvise cu da nastradam.

 

Trece - a zbog ovog se i javljam za rec - potpuno bih razumeo i podrzao da sad vozaci tih automobila tuze motociklistu za pretrpljeni strah, stres i ostale nematerijalne fore i fazone i lepo ga olese po dzepu.. pa ce se tako motociklisti i skuterasi (ja prvi, pa svi ostali) nauciti malo redu i paziti sta rade.

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
Upravo sada, Biker Boy je napisao:

Nadam se da je kolega dobro... 

U g.upim novinama napisali da je prevezen na reanimaciju .

pa ko zna mozda mu se pogorsalo stanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Nadam se da ce covek biti OK. 

Tako ostecen motocikl nam daje naznaku da se kolega kratao relativno brzo. (relativno u odnosu na vozila koja stoje. 40 km/h je vec poprilicno velika brzina ako nas nesto zaustavi u trenu) 

Ako je tako, sve i da bude srece da prodje bez posledica fizicki i psihicki, ugrobario je motor. 

Zaista se nadam da nece biti vecih posledica, sem motora i automobila i njihove materijalne stete. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Nadam se da je kolega dobro da će se oporaviti i da neće biti posledica .  Što se tiče " divljanja " i neke prebrze vožnje - mislim da ni toga nije bilo.

  1. Motor je prvo udario pri velikoj brzini ( tako kaže svedok ) u Pežoa, a na pežou malo ulubljen i izgreban branik ( francuska vozila su poznata po jakoj limariji ) , a na Hondi u koju se odbio je samo blago ođtećen pčastični štitnik zadnjeg točka ( što god to bilo ) .  Ova šteta ne deluje da je nastala zbog prebrze vožnje. 

  2. Piše da su vozila stajala na semaforu, pa mi i tu pada u vodu teorija o prebrzoj vožnji , da je čovek prebrzo vozio i udario Pežoa koji stoji - ušao bi točkom do zadnjeg sedišta u auto, a sam Pežo bi se nabio na vozilo koje je stajalo ispred njega, a nema ništa od toga.  Takođe se na zadnjoj slici vidi gde je semafor pa bih rekao da je Pežo bio možda četvrto il peto vozilo u koloni. 

   Ono što se verovatno desilo je to da se kolega provlačio između vozila ( tako svedok kaže ), da je verovatno primetio da se upalilo žuto svetlo na semaforu, pa dodao gas da bi izbio napred. Iz nekog razloga mu proklizao zadnji točak, zaneo se motor i verovatno bočno udario u auto ( zato je šteta minimalna na autu ) . 

  Možda i nisam u pravu, al meni ovo ovako izgleda . 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 824 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Branik koliko vidim branik na Pežou polomljen na sredini, tamo gde bi trebalo da mu je maglenka. Svakako je morao imati neku brzinu da ovako sredi motor. Samo mi nije jasno kako je uspeo toliko da se uništi kad je tu ulica poprilično uska i nije baš jednostavna za provlačenje kad svi stoje.

 

Nadam se da će se momak izvući.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
Pre 16 sati, Biker Boy je napisao:

Nadam se da je kolega dobro... 

U g.upim novinama napisali da je prevezen na reanimaciju .

Koleginica koja zivi bas na mestu gde se ovo desilo, kaze da je ona naisla kada je reanimacija bila u toku...tako da je to sto su napisali vrlo verovatno tacno...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 13 sati, drumskalisica je napisao:

  Nadam se da je kolega dobro da će se oporaviti i da neće biti posledica .  Što se tiče " divljanja " i neke prebrze vožnje - mislim da ni toga nije bilo.

  1. Motor je prvo udario pri velikoj brzini ( tako kaže svedok ) u Pežoa, a na pežou malo ulubljen i izgreban branik ( francuska vozila su poznata po jakoj limariji ) , a na Hondi u koju se odbio je samo blago ođtećen pčastični štitnik zadnjeg točka ( što god to bilo ) .  Ova šteta ne deluje da je nastala zbog prebrze vožnje. 

  2. Piše da su vozila stajala na semaforu, pa mi i tu pada u vodu teorija o prebrzoj vožnji , da je čovek prebrzo vozio i udario Pežoa koji stoji - ušao bi točkom do zadnjeg sedišta u auto, a sam Pežo bi se nabio na vozilo koje je stajalo ispred njega, a nema ništa od toga.  Takođe se na zadnjoj slici vidi gde je semafor pa bih rekao da je Pežo bio možda četvrto il peto vozilo u koloni. 

   Ono što se verovatno desilo je to da se kolega provlačio između vozila ( tako svedok kaže ), da je verovatno primetio da se upalilo žuto svetlo na semaforu, pa dodao gas da bi izbio napred. Iz nekog razloga mu proklizao zadnji točak, zaneo se motor i verovatno bočno udario u auto ( zato je šteta minimalna na autu ) . 

  Možda i nisam u pravu, al meni ovo ovako izgleda . 

Samo nek se covek oporavi,a ovo Lijo kako si opisao ispasce da je nemacka mEdecina pala na ispitu:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 17 sati, drumskalisica je napisao:

sam Pežo bi se nabio na vozilo koje je stajalo ispred njega, a nema ništa od toga.

Kad se preracuna malo, udarac u vozilo koje stoji (V=0, a=0, m=1000kg) vozilom koje se krece (v=40 km/h tj 11.1 m/s, a=0, m=200 kg) dobija se racunica da se oslobadja ogromna kolicina energije, ali prvo vozilo ne prelazi skoro nista metara. Zona udarca je mala a zona guzvanja na utomobilu velika. Dok pokupi energiju na guzvanje, motociklista je uveliko u vazduhu, a i motocikl trosi energiju odvajanje i "poletanje". 

Pri tom bi se u jednacinu dodaje koeficijent staticnog  trenja pneumatika o asfalt, jer je verovatno onaj ilu kolima drzao nogu na kocnici na semaforu. Mnogo je varijabli ali u svakom slucaju je nezgoda bila opasna po kolegu, kakav god da je scenario same nezgode... :(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Ja bih da zatvorim ovu ružnu temu.

 

Bio sam očevidac nesreće, nažalost.

Kolegu sam “sreo“ kod ETF. Provlačili smo se kroz kolone, ja sam bio ispred njega. Ono što mi je zasmetalo, jeste što nije poštovao  prednost, već mi se zalepio u auspuh. I poprilično brzo (za moje poimanje) sam vozio kroz kolone.  

Na raskrsnici kod Depoa, zavrno ga je muški, pritom me i isekao. 

Nekoliko momenata kasnije samo sam video prašinu, varnice i udarac. 

Oba automobila su stajala u koloni na semaforu.

Kako sam mogao da vidim, motor se podvukao pod Peugeota, a kolega se odbio od Honde (otuda i nema većih oštećenja). 

Stao sam da pomognem kolegi, imao je kompletnu opremu na sebi, video sam da su mu noge u neprirodnom položaju. I meni je rekao da ne oseća noge, ali ga drugo ništa nije bolelo (u tom trenutku). Delovao je dezorjentisano, verovatno ga je pucao adrenalin.

Dva dana pokušavam da shvatim njegov rezon, logiku, da li mu je mogućnost rasuđivanja bila smanjena, jer je delovalo kao da nije video automobile? Da li je odlutao mislima u tom trenutku, imao neke probleme.

Veoma mučna scena.....nikom se ne dogodilo. 

IMG_20201027_173228.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
Da podelim:
 
INFO - HITNO - NAŠEM KOLEGI MOTOCIKLISTI TREBA KRV ZA HITNU OPERACIJU !!!
 
Pre par dana dogodila se saobraćajna nesreća na Bulevaru u kome je učestvovao i naš drug. Povrede koje je zadobio su vrlo ozbiljne i potrebna je operacija kako bi Ivke prebrodio ovaj težak period........potrebna je da dobrovoljci daju krv za Ivketa, ajde drugari moji motociklisti, da pokažemo da postoji i na delu naše motociklističko bratstvo, ajde da pomognemo.........
 
Potrebni davaoci krvi za IVKOVIĆ DEJANA "IVKETA", motocikliste iz Beograda.
Davaoci krvi da se jave u Zavod za transfuziju Sveti Sava,kod hrama Svetog Save.
Prilikom dolaska,dati podatke za koga se daje krv:
Ivković Dejan
30.09.1974
Šok A
Urgentni centar.
Pozivaju se svi koji su u mogućnosti da se odazovu i daju krv.
Ovo obaveštenje proslediti u što većem broju
 
KRVNA GRUPA NEBITNA, kolega će dobiti odgovarajuću krvnu grupu a davaoci popunjavaju rezerve.
 
123078255-10222337819461883-269139175926
 
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Prenosim poslednje informacije:

 

"Stanje je ozbiljno, upravo su mi javili da je na programu za hitnu operaciju... treba “srediti” rebra, ključnu kost, pršljenove i veliki hematom koji pritiska nerve i trenutno je naš drug bez osećaja u nogama.... uzdamo se u stručnost naših hirurga, čini mi se da će ga operisati dr. Zagorac"

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Gledam slike sa mesta nesreće i zapažam da je kolegi skinuta kaciga, što prema nekim pravilima ne bi smelo da se radi dok ne dođe hitna.

 

Čisto poređanja radi, ćerka mog očuha imala je nesreću na motociklu, jak udarac kacigom. Kaciga je skinuta tek po dolasku hitne pomoći, pa je hematom počeo tad da se širi i pritiska mozak, zbog čega je hitno prebačena u NS i u indukovanu komu (srećom oporavila se). Lekari su rekla da je kaciga bila ranije skinuta, postoji šansa da ne bi preživela.

 

Da napomenem i da je bila svesna svo vreme, zahvaljujući ne skidanju kacige. Čisto da se ima u vidu za ubuduće, a piše to negde i u pružajnu prve pomoći. Kaciga se skida samo u slučaju da povređeni ne daje znake života, pa mora da se započne hitna reanimacija.

 

Izvinjavam se na offu.

 

Nadam se brzom oporavku kolege, kao i da će se u potpunosti oporaviti.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Sta da gledam dalje od svog dvorista ,ima nas raznih.Stojim na semaforu u automobilu ,guzva tri kolone ,u retrovizoru ugledam Beverly zuji izmedju dve kolone ,na glavi slemce neko minimalno.Taman se pitam koja je ova b.dala,kad prepoznam drugara.Bilo je kao u seriji Zdravo Bato.I taj drugar je iskusno brzo prosao izmedju kolona kao i ovi predhodni  slucajevi.A sta da je zakacio neki retrovizor ili vrata?Ja tako ne radim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250
On 10/30/2020 at 2:30 PM, yogibear said:
Da podelim:
 
INFO - HITNO - NAŠEM KOLEGI MOTOCIKLISTI TREBA KRV ZA HITNU OPERACIJU !!!
 
Pre par dana dogodila se saobraćajna nesreća na Bulevaru u kome je učestvovao i naš drug. Povrede koje je zadobio su vrlo ozbiljne i potrebna je operacija kako bi Ivke prebrodio ovaj težak period........potrebna je da dobrovoljci daju krv za Ivketa, ajde drugari moji motociklisti, da pokažemo da postoji i na delu naše motociklističko bratstvo, ajde da pomognemo.........
 
Potrebni davaoci krvi za IVKOVIĆ DEJANA "IVKETA", motocikliste iz Beograda.
Davaoci krvi da se jave u Zavod za transfuziju Sveti Sava,kod hrama Svetog Save.
Prilikom dolaska,dati podatke za koga se daje krv:
Ivković Dejan
30.09.1974
Šok A
Urgentni centar.
Pozivaju se svi koji su u mogućnosti da se odazovu i daju krv.
Ovo obaveštenje proslediti u što većem broju
 
KRVNA GRUPA NEBITNA, kolega će dobiti odgovarajuću krvnu grupu a davaoci popunjavaju rezerve.

Ja ću dati krv sa naznakom da ide za kolegu. Problem je samo što ne mogu pre 12. novembra jer sam dao u drugoj polovini avgusta a obavezna pauza između 2 davanja je 12 nedelja.

Molim kolege koje su u kontaktu sa Dejanom da s vremena na vreme objave kako ide oporavak i kako još možemo da pomognemo čoveku. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Situacija je sledeća. Za kolegu je bilo potrebno 5 jedinica krvi a javilo se preko 40 ljudi iz raznih krajeva Srbije među kojima i nekolicina žena. :sampion:

 

Tim lekara i hirurga zadužen za oporavak kolege se dvoumio da li prvo da interveniše na plućima ili na kičmi. Kao prioritet je ipak odabrana kičma i operativni zahvati su odrađeni. Na čelu tima je naš ugledni (verovatno najbolji) hirurg Akademik profesor dr Marko Bumbaširević koji je rekao da je operacija protekla ok. Dakle, sve što je bilo do hirurgije odrađeno je perfektno ali po njegovim rečuma ne treba očekivati čuda (ma šta to značilo). Da li će Ivke prohodati ponovo i kada, zavisi puno od mnogih stvari kao i od same njegove konstitucije. Ostaje da se čeka...

 

Kolegu trenutno održavaju u stanju veštačke kome jer je zbog funkcionalnosti samo jedne polovine pluća prikačen na respirator...

 

  • Hvala 4
  • Tužan 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja