Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina prvog motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Srbija

Već 5/6 meseci imam nameru da kupim cross motor, sa kojim bih se vozio po šumi i takvim putevima, znači ono šuma, poljski putevi, njive i takvim terenima. Budžet mi je ograničen na oko 1500-1600 eura (malo je znam ali to mi je prvi motor koji ću nadam se voziti...), gledao sam dosta motora, i izbor nikako da mi se suži. Takođe da napomenem da nemam dozvolu za motor tačnije ni jednu, gde sam video da mogu da vozim motocross  do 125 kubika. Pa imam jedno pitanje koji je motor do 125 kubika dobar za početak....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Srbija
pre 36 minuta, mradomir je napisao:

Mislim da bez dozvole nisi ograničen kubicima. Možeš slobodno i nešto jače uzeti.

Pa možda po šumi, mislim i želim da vozim po šumi itd,tako da ne znam oko policije itd, tačnije da li će da prave problem što vozim jači motor, (nego što treba pošto sam video ne znam tačno gde da mogu do 125 kubika slobodno da vozim...). Ali nije ni problem mogu uzeti i 250 kubika, pošto su u sličnom cenovnom rangu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Nisam nikad sreo policiju ni po jednoj sumi (i off road uopste) po kojima sam vozio.. Tamo najcesce nema ni ljudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Bez vozacke ne smes da vozis javnim putevima u sta spadaju i zemljani putevi. Mislim da na privatnim posedima ili prostoru gde nema javnih puteva ne podlezes zakonu. 

 Treba proveriti.

 Takodje treba proveriti da li puteljci po sumi koje su napravili traktori spadaju u javne puteve.

 Suma definitivno ne spada ali moze da te ganja vlasnik, bilo privatni (seljak) bilo drzava ( Srbijasume i sl.

 A mislim da snaga i zapremina nemaju veze. Prosto, ako si na putu ne smes nista da vozis bez odgovarajuce kategorije a u svojoj avliji mozes sta god imas

Promenio član salem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

pre 18 godina (uuu jbt ala vreme leti) ja paltio kaznu za vožnju motocikla po nekategorisanom putu bez vozačke dozvole i vožnja neregistrovanog motocikla, inače ganjao neku yamahu rd250 po šumskom putu i naleteo na muriju-bila neka kradja pa su imali uvidjaj i na jedinom mestu gde se šumski ukršta sa lokalnim putem stajali... epilog 3600 rsd + 200 dinara sudskih troškova -red veličine nike air max 3ka, tako da tvoje pitanje da li mogu da te zezaju odgovor je MOGU

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1464 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ha ha, a baš sam se spremao da napišem kako znam baš dosta ljudi koji voze enduro ( u 90% slučajeva to su neregistrovani motori ) i nikada nisam čuo da je neko imao problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja