Jump to content

Moto Zajednica

Abi

Uvoz motora - carina itd..?

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 310 postova
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
da li je neko uvozio motore i SLO ?
Vidim na Avto.net ima dobra ponuda nekih modela koji me interesuju.
Da li bih mogao da odem, kupim sa fakturom, dovezem u Srbiju sa slovenačkim privremenim tablicama i registurjem ga  ..?
Za motor ne znam kako ide sa izvoznim tablicama. Skoro sam uvezao kombi iz Slovenije,procedura je jednostavna do bola.
Na bilo kom tehnickom uradis ugovor i izvozne tablice i teras.

Sto se tice izvoznih papira,to ti moze odavde spediter zavrsiti,zavisi preko koga radis,raspitaj se malo.

Za motor ne znam dal se isplati ici tamo,placati tablice(ako uopste postoje izvozne za motor) i ostalu zajebanciju.

Svaki dan nekoliko kombija ide iz BG za Ljubljanu,verovatno neko od njih ima mogucnost da zakaci prikolicu i dotera motor za neku cifru koja je mozda manja nego put tamo i nazad plus peripetije oko papira.

Meni se recimo nije isplatilo da idem u CH po auto. Za 550€ dovoze na prikolici,nemas glavobolju.( Ja sam imao ali to je druga prica)

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• U prolazu, 88 postova
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Situacija je sledeca:

Zivim u HR, tu imam sredjen boravak, itd.
Motor je registrovan na HR table i na moje ime.

Ako budem hteo da ga prebacim na srpske tablice, koje/kolike torskove mogu da ocekujem?

U pitanju je motor od 1600 kubika, 2007. godiste. 

Ne isplati ti se, na osnovu kataloske cijene naplatice ti pdv, carinu, pa imas spediciju, registraciju i vjerovatno jos koji trosak, ispane te jedno 30% te vrijednosti, ako ne moras nemoj.

• hoochie coochie man, 1219 postova
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81
pre 8 minuta, No_LiMiT je napisao:

Ne isplati ti se, na osnovu kataloske cijene naplatice ti pdv, carinu, pa imas spediciju, registraciju i vjerovatno jos koji trosak, ispane te jedno 30% te vrijednosti, ako ne moras nemoj.

Hvala na odgovoru.

Ima li neko ko bi mogao da mi malo preciznije iznese to u brojkama?
Cisto na koliki iznos bih mogao da racunam od - do?

• Tutti Frutti, 587 postova
  • Motocikl: Pojela Maca
Pre 4 sati, sergio je napisao:

Situacija je sledeca:

Inace sam iz Beograda i zivim u HR, imam sredjen boravak, itd.
Motor je registrovan na HR table i na moje ime.

Ako budem hteo da ga prebacim na srpske tablice, koje/kolike torskove mogu da ocekujem?

U pitanju je motor od 1600 kubika, 2007. godiste.

ugrubo racunaj na 33% od kataloske vrednosti tog motocikla da ce te kostati da bude gotovo sve + prva registracija u Srbiji.(bez transporta motora naravno)

• U prolazu, 58 postova
  • Motocikl: /

Zavisi od trzisne cene vozila-motocikla... Ako je i ovde povoljan, ne isplati se.

Meni stric poklanja mercedes a klase iz nemacke, ali mu je trzisna vrednost ovde oko 1500e. Ja i da ga uzmem fraj, moram da platim dovoz, cirka 400e, ulaz 50e, eur 1 obrazac 60e, pdv 300e, coc 60e, amss 100e, speditera 100e, plus reg i tablice 250e. Mnogo muke za malo vajde...

• Drug član, 3646 postova
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Stim sto ćeš ga od strikana kupiti kao proverenog a možda i od prvog vlasnika. A to je nešto takodje vredno.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

• Podržavam 1

• Tutti Frutti, 587 postova
  • Motocikl: Pojela Maca
Pre 1 sat, MaxiS je napisao:

Zavisi od trzisne cene vozila-motocikla... Ako je i ovde povoljan, ne isplati se.

Meni stric poklanja mercedes a klase iz nemacke, ali mu je trzisna vrednost ovde oko 1500e. Ja i da ga uzmem fraj, moram da platim dovoz, cirka 400e, ulaz 50e, eur 1 obrazac 60e, pdv 300e, coc 60e, amss 100e, speditera 100e, plus reg i tablice 250e. Mnogo muke za malo vajde...

Ima samo bitna razlika izmedju trzisne i kataloske vrednosti. Dazbine(carina i pdv) se placaju na osnovu procene po kataloskoj vrednosti AMS

• U prolazu, 58 postova
  • Motocikl: /

Procene auto realno. Uvez'o sam vise puta. I to nisam svaki out imao euro1 obrazac, pa naplate i carinu...

Ne znam kako je sa motociklima. Ali ono sto ja gledam, a to su maxi skuteri do cca 1500e, se ne isplati. Jedino, ako kolega sa foruma ima skuplji motor, pa.mu se isplati...